Egitim Ve Kariyer İmkanları

Konu 'Ulaştırma Hizmetleri' bölümünde Moderatör Gül tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Gül

Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    973
    Ödül Puanları:
    0

Meslek eğitimi; meslek liselerinin (ML, AML, TML ATML TL ve ATL) Ulaştırma
    Hizmetleri Alanında diploma programları ile Mesleki Eğitim Merkezleri ve çeşitli yaygın
    eğitim kurumlarında sertifika programlarıyla verilmektedir.
    Liseden sonra, yüksek öğrenime geçiş sınavını başaranlar lisan programlarına devam
    edebilirler yada meslek yüksek okullarının ilgili bölümüne sınavsız geçiş yapabilirler.
    Meslek yüksek okulunu bitirenler, dikey geçiş sınavı ile lisans programlarına geçebilirler.
    Lojistik dalından mezun olan öğrenciler aşağıdaki meslek yüksek okulu progr*****
    sınavsız geçiş yapabilirler.
    ¾ Lojistik Meslek Yüksek Okulu
    Mesleki Eğitim Merkezleri çıraklık eğitimi uygulama kaps***** alınan illerde ve
    meslek dallarında aday çırak, çırak, kalfa ve ustalara eğitim vermek ve çeşitli meslek kursları
    açmak suretiyle sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara insan gücünü yetiştirmek amacıyla
    açılan eğitim kurumlarıdır.
    Halk Eğitimi Merkezleri yaşam boyu öğrenme perspektifi içerisinde her zaman ve
    her yerde uygulanabilecek yaygın eğitim programları ile her yaş ve düzeyde bireylere eğitim
    sunmaktadır.
    Mesleki Eğitim Merkezlerinde, Ulaştırma alanında eğitim verilmektedir. Modüler
    programlarla meslek liseleri arasında paralellik sağlandığından dolayı yatay ve dikey geçişler
    olabilecektir.
    Eğitimini tamamlayarak sektörde iş başında deneyim kazanan kişiler lojistik
    işletmeleri, fabrikalar, gümrük işletme, ithalat ve ihracat yapan firmalar, depolar, büyük
    mağazalar gibi işletmelerde kariyer yapabilirler.

Sayfayı Paylaş