Eğitimde Fatih Projesi

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Fatih Projesi kapsamında Sakarya'da öğretmen ve 9. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.

  Adapazarı'nda bulunan Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi'nde gerçekleştiren tablet dağıtım törenine Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Serdivan Kaymakamı Ramazan Şahin ve yetkililer katıldı. Tablet dağıtımı öncesi okulda kurulan akıllı tahtalardan bir süre ders dinleyen Vali Büyük çocuklarla da sohbet etti.

  Projenin çok önemli olduğunu belirten Vali Büyük, "Tablet bilgisayar dağıtımı için ilimizde 3 pilot okul seçildi. Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi, Mithatpaşa Şükrü Ayna Lisesi v Tes-İş Anadolu Lisesi. Bu okullarımızda 381 öğrencimize ve 112 öğretmenimize 31 tane de yedek olmak üzere toplam 524 tablet bilgisayar dağıtımı yapıyoruz. Fatih Projesi kapsamında ilimizde 45 okulumuz bulunuyor. Bu okullarda toplam 45 adet çok fonksiyonlu yazıcı ve doküman kamera, 841 adet de akıllı tahta dediğimiz etkileşimli tahta kurulumu yapıldı. İlimizdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve diğer ortaöğretim okullarının da kurum bilgi modülü üzerinden güncellemeleri yapılmış ve ihale aşamasına gelmiştir. Proje kapsamında okullarımız altyapı kablolama ihalesi bitmiş, 21 Mart 2013 tarihine kadar kurulumlar tamamlanmış olacaktır.

  Proje kapsamında okullarımızda görev yapan yaklaşık 1050 öğretmenin sınıflara sağlanan donanım altyapısını eğitsel e-içerikleri etkin bir biçimde kullanma becerilerine geliştirmelerine yönelik hizmet içi faaliyetler planlanmıştır. Bugün itibari ile ilimizde 802 öğretmenimiz hizmetiçi eğitim almıştır" dedi.

  Günümüzün artık teknoloji çağı olduğunu kaydeden Vali Büyük eğitime yapılan bu büyük yatırımın önemine değinerek, "Bu tablet bilgisayarları çocuklarımız yanlarından hiç ayırmayacaklar. Artık defter ve kitap yerine tablet bilgisayarlar kullanılacak" dedi.

  Öğrencilere ve öğretmenlere tablet bilgisayarlarını veren Vali Büyük daha sonra bazı öğrencilerin yanı oturarak tablet bilgisayarların işleyişi hakkında bilgi aldı. - SAKARYA

Sayfayı Paylaş