Einsten'ı Bile Sollayan Çocuk

Konu 'Bilgi Köşesi' bölümünde Lethe tarafından paylaşıldı.

 1. Lethe

  Lethe Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  12 Nisan 2010
  Mesajlar:
  8.551
  Beğenileri:
  8.202
  Ödül Puanları:
  113

  3 yaşındaki çocuk, Nobel ödüllü fizikçinin IQ'sunu geride bıraktı.

  [​IMG]

  İngiltere'de Surrey'de yaşayan 3 yaşındaki Alice Amos, Nobel ödüllü Alman fizikçi Albert Einstein ve İngiliz bilim adamı Stephen Hawking'in 160 olan IQ puanını 2 puan geçerek, üstün zekâlılar topluluğu olarak bilinen Mensa'ya kabul edildi.

  The Sun gazetesinin haberine göre, IQ testinden 162 puan alan Alice, 2.5 yaşında konuşmaya başladı. Alice, hem İngilizce hem de anne-babasının dili Rusçayı biliyor.

  "KONUŞMAYI ÖĞRENDİKTEN SONRA ORTAYA DAHİ ÇIKTI"
  Dünyanın en prestijli üstün zekâlılar topluluğu Mensa'ya 162 IQ derecesiyle kabul edilen Alice Amos , Albert Einstein ve Stephen Hawking gibi dâhilerden bile daha zeki. Einstein ve Hawking, Mensa testlerinde 160 IQ notu almıştı.

  Ana dilleri Rusça olan Vitaly ve Tatiana Amos'un 3 yaşındaki kızları Alice üstün zekâ testlerine ikinci dili olan İngilizceyi kullanarak girdi. Altı ay önce konuşmaya başlayan Alice için babası "Bu baraj kapaklarının açılması gibiydi. Konuşmayı öğrendikten sonraki altı ayda bir dâhi ortaya çıktı" diyor.

  İngiltere'de yaşayan Alice, belgesel izliyor ve yaşıtlarına 'bebek' diyor. Çocuk gelişim uzmanı Prof. Joan Freeman "Kesinlikle bir dâhi. Ancak ailesinin Alice'in ruhsal problem yaşamaması için uzman yardımı alması lazım" dedi.

Sayfayı Paylaş