EKONOMİ

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde фуля tarafından paylaşıldı.

 1. фуля

  фуля Forumdan Uzaklaştırıldı

  Katılım:
  2 Kasım 2007
  Mesajlar:
  804
  Beğenileri:
  474
  Ödül Puanları:
  0  Programın Amacı

  Hammadde ve insan gücü gibi tükenebilir kaynakların etkin ve karlı biçimde kullanılması, kaynakların artırılması, üretilen mal ve hizmetlerin bölüşümü konularında eğitim ve araştırma yapmaktır.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler


  İktisadi gelişme ve uluslar arası iktisat, iktisat teorisi ve iktisat politikası anabilim dallarında eğitim verilir. Matematik, sosyoloji,iktisadi sistemler,uluslararası iktisat politikası,muhasebe,kalkınma iktisadı, üretim yönetimi, sayısal yöntemler, kamu ekonomisi, yatırım ekonomisi, ekonometri gibi dersler okutulur.

  Çalışma Alanları

  Kamu ve özel sektörde; üst düzeyde yönetici,finans sektöründe; uzman, müfettiş, danışman ve denetçi, Sayıştay ve hesap uzmanlığı sektöründe; yönetici,plânlayıcı, pazarlayıcı ve halkla ilişkiler alanlarında çalışabilirler. Maliyet ve fiyat analizleri yapmak, iş piyasasındaki değişimleri incelemek, pazarlama yöntemlerini belirlemek, verimlilik, mal ve hizmet üretimi ve bu alanlarda karşılaşılan tüm iktisadi sorunların çözümünü yapmak görevleri arasındadır.
  Büro ortamında işletmeci,maliyeci, sosyolog,hukukçu,endüstri mühendisliği,istatistikçi,turizm ve otel işletmecileri ve üretim katkısı olan tüm meslek sahipleriyle beraber çalışabilirler.

Sayfayı Paylaş