Emek olmadan yemek olmaz vb. ilgili kompozisyon!

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde HaYaL... tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. HaYaL...

HaYaL... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar ''Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası dostunun yüz karası düşmanının maskarası!'' (M.Akif Ersoy) bu sözle ilgili bana bir kompozisyon lazım rica etsem bana yardımcı olurmusunuz ben neredeyse tüm siteleri dolaştım ama bununla ilgili hiçbir bilgiye ulaşamadım. Aklımada birşey gelmiyor lütfen yardımcı olun :(
  2. Moderatör Özlem U.

Moderatör Özlem U. Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    hayal arkadaşım hemen yazıyorum
    EKMEK PARASI
    bir insan 15 20 yaşlarında okumuşsa 25 30 yaşlarında çalışmışsa emek vermişse alın teri dökmüşse yaşlılığında bu insanın artık yeter demesi gerekmez mi?yoksa ölene kadar çalışmalı mı?
    çocuklar büyürler ve belirli bir yaşta ünivesiteyi kazanırlar 4 5 sene okurlar bir 5-6 senede mastır yaparlar doktora yaparlar bir bakmışlar ki 30 yaşındalar 25 30 yıl çalışırlar didinirler bir aile kurarlar 65 70 yaşlarına gelmişler bir bakmışsın hala çalışıyorlar.neden?el aleme maskar olmayalım!bu fikri yaklaşık 20 25 senedir aşamıyoruz zaten 30 yıl çalışmış bir insan neden bir türlü devlet güvencesine giremez belki de girer fakat neden el alemin maskarası olduğunu düşünür?çünkü el alem dedikleri insanlar onunla dalga geçtiğini düşünmenin aksine 'bu adam 70 yaşına vardı hayla niye çaışıyor'bu yüzden o adam arkadaşlarının onunla dalga geçtiğini düşünür oysa ki gerçek hiç öyle değildir
    işte bu yüzden mehmet akif ersoy seyfi baba adlı yazısında bunu kullanmıştır seyfi baba yaşlıdır fakat para kazanmak için damda çalışırken üşütmüştür.bizimde buradaki alacağımız örnekler çok büyüktür...
  3. HaYaL...

HaYaL... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sağol çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için =) Hoca çok beğendi =)
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş