Emine Şenlikoğlu: Boyalı Tesettür Ruhu Öldürür

Konu 'İslam' bölümünde Lethe tarafından paylaşıldı.

 1. Lethe

  Lethe Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  12 Nisan 2010
  Mesajlar:
  8.551
  Beğenileri:
  8.202
  Ödül Puanları:
  113

  [​IMG]


  Tirajı milyonlara ulaşan kitaplarıyla özellikle muhafazakar kadınlar tarafından ilgiyle takip edilen yazar Emine Şenlikoğlu tesettür - moda ve kadın ilişkisini Star’a değerlendirdi. Müslüman kadının çok çekici olmamak ve İslami kimliğini muhafaza etmek şartıyla şık giyinebileceğini ifade eden Şenlikoğlu, “Ayakkabısı ya da çantası biraz güzel olan eleştiriliyorsa çok işimiz var demektir. Bu yanlış. Öte yandan çağa uyacağım diye İslam’ın tesettürünü delmek de bir o kadar yanlış” dedi.

  MÜSLÜMAN KADIN BAKIMLI OLMALI FAKAT

  Yeni kapanan kızların kafalarının bazı ilahiyat mezunlarının televizyona çıkıp abuk sabuk fetvalar vermesi yüzünden karıştığını vurgulayan Şenlikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Kadınları ikileme düşürüyorlar. Boğazı görünen kadın tesettürlü değildir. Kimse kimseyi aldatmasın. Özellikle boğaz kısmını örtmesine dair ayet var... Müslüman kadın pa saklı gezebilir, şık giyime önem vermez” diye bir ön kabul var. Böyle bir şey yok. Müslüman kadın temiz ve bakımlı olmasına tabi ki önem verecek.

  ÖNEMLİ OLAN KADININ İÇ İNŞASINI TAMAMLAMASI

  KADININ iç inşası öyle tamamlanmalı ki makyajlı görünmeye abartılı kıyafetler giymeye önem vermesin. Çağın insanında tefekküre zaman kalmıyor. Hiç Allah ile baş başa kalma zamanımız yok. Bir yanda televizyon, diğer yanda internet, sosyal hayat. Kasıt yok ama maalesef çağ onu gerektiriyor.

  DİNİ DİZİ DENDİMİ BEKLENTİLER FARKLI OLUYOR

  BİR ülkede ne tip insan yaşıyorsa onların hepsi televizyonda, sinemada, tiyatroda yer almalı. Bu ülkenin sahiplerinden biri de biziz. Dini dizi dendi mi umutlar farklılaşıyor. Kocaman dizide insanların dikkatini çekecek bir İslami vurgu yok. Sermayedarlar şu ülkeyi dert edinen yazarların sesine kulak versin.
 2. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113
  Bu devirde, boyasız tesettür pek görülmüyor :)

Sayfayı Paylaş