En sevdiğiniz düşünür , yazar veya kişilik ?

Konu 'Oyunlar' bölümünde EnginAkyüz tarafından paylaşıldı.

1. EnginAkyüz

EnginAkyüz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Evet arkadaşlar herkes sevdiği hep haklı bulduğu düşünür , yazar veya kişilikleri bu konu altından paylaşsın bakalım kim kimleri örnek alıyor ve neden sevdiğinizi açıklamayı unutmayın :) Ha birde unutmadan birde sözünü paylaşalım ilk ben varım sanırm.

Necip Fazıl Kısakürek.

Siyasi ve dünya görüşünü o kadar çok seviyorum ki haklı olmadığı hiç bir cümle yok. Her kelimesinden etkilenmişimdir üstadımızın. Gerek Allah sevgisi gerek siyasi görüşü beni çok etkiliyor ve onu örnek almak istememi gerektiriyor ..

Gerçekten onu anlamak isterseniz anlayabilirsiniz. Sözleri yüzünden dönemdeki devlet hapse bile attırdı üstadımızı. Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış derler ya öyle işte . Ben derim ki onu gerçekte görmeyi tanımayı her şey den çok isterdim ...

"Anladım işi ; sanat Allah'ı aramakmış... Marifet bu ; gerisi yalnız çelik - çomakmış.." NFK

2. HaYaT SéRSéRi

HaYaT SéRSéRi Üye

Beğenileri:
    1.061
    Ödül Puanları:
    114
    Yer:
    uçurumun dibi.
    Can YÜCEL

Her sözü başka bir mânâ. Söylediği her sözde beni anlatıyor. Şiirleri , Değil Şiirine hastayım. O tam bir Üstad. Böyle insanlar her yy. 'da bir kere gelir. Ve anlatığı herşeyle insanları [ Kızları :p ] büyüler.

`` Kural bu. En çok seven hep önce terk edilir. Unutma ; vedalr acıtsada bazen gitmek gerekir. ``

ayceNuR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş