"Engelsiz Dershane" Umut Oldu

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Çankaya Belediyesi Engelsiz Dershane kursiyeri 10 kişi, Özürlü Memur Seçme Sınavı'nda başarı göstererek devlet memuru oldu.
  Dezavantajlı kesimlerin yaşamını kolaylaştırmak amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Çankaya Belediyesi, çalışmalarının meyvelerini topluyor. Çankaya Belediyesi Engelsiz Dershane öğrencisi 10 kişi,
  Özürlü Memur Seçme Sınavı'na girip başarı göstererek devlet kurumlarında istihdam edilme hakkı kazandı. Engelsiz Dershane'de eğitim görerek Türkiye'de çeşitli üniversitelere 102 öğrenci kazandırma sevinci yaşayan Çankaya Belediyesi, şimdi de 10 öğrencisinin memur olmasının sevincini yaşadı.
  Ankara'daki üniversiteler iş birliğinde ve 150 gönüllü öğretmenle eğitim verilen Çankaya Belediyesi bünyesindeki Engelsiz Dershane'de, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan görme engelli öğrencilerin yanı sıra Özürlü Memur Seçme Sınavı'na katılmak isteyenlere de eğitim hizmeti veriliyor. Çalışma hayatına adım atmak için çeşitli zorlukları atlatmak durumunda kalan engelliler, Çankaya'da yakaladıkları eğitim fırsatını başarıya dönüştürme imkanı buluyor. 'Yeni toplumcu belediyecilik' anlayışıyla toplumun her kesimine eşit hizmet dağılımı gösterdiklerini ifade eden Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, "Normale göre daha fazla ihtiyacı olan dezavantajlı kesimleri korumak, temel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamayı en önemli yerel yönetim sorumluluklarımızdanbiri olarak görüyoruz. ÇAÇOY, Ç'engel Kafe, Çankaya Engelliler Spor Kulübü çalışmalarımızla engelli yurttaşlarımızın da gayretiyle çok özel başarılar elde ettik. Engelsiz Dershane projemizle her açıdan ilgi bekleyen bu yurttaşlarımıza iş kazandırmakta aracı olmamız ancak memnuniyetle ifade edilebilir. Her yerel yönetim ve genel yönetim birimi üzerine düşeni yerine getirdikçe, engelli yurttaşlar için birçok engel de ortadan kalkacaktır" şeklindekonuştu.
  Engelsiz Dershane'de eğitim alarak memur olmaya hak kazanan 10 kişiden biri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, biri Adalet Bakanlığı, biri İçişleri Bakanlığı, 2'si Sağlık Bakanlığı, 5'i de Milli Eğitim Bakanlığı'nda istihdam olanağına kavuştu. - ANKARA

Sayfayı Paylaş