"Ertuğrul Erkişi" Hayranları

Konu 'Fan Club' bölümünde Özel Üye Esra tarafından paylaşıldı.

 1. Özel Üye Esra

  Özel Üye Esra Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  4 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.272
  Beğenileri:
  465
  Ödül Puanları:
  83

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Bestekâr, Türk Tasavvuf Müziği ve Türk Sanat Müziği solisti Ertuğrul Bey 1972 yılında Çorum'da doğdu. Lise yıllarında Bursa Büyükşehir Belediyesi Konservatuarında dört yıl müzik eğitimi aldı. 1996 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Şan bölümünden mezun oldu. Eğitimi sırasındaki sazı mızraplı tanbur olan sanatçı 1999 yılında Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Türk Müziği dalında Master eğitimini tamamladı.

  1992 - 2000 yılları arasında Trt radyolarında stajyer ses sanatçı olarak çalıştı. Kutlu Payaslı, Akın Özkan, Erdinç Çelikkol'dan dersler aldı.
  2001 - 2003 yılları arasında Samanyolu Televizyonunda "Muhabbet Bağı" adlı Türk Müziği programının sunucu ve solistliğini yaptı.

  2000 yılında "Muhabbet Bağı", 2002 yılında "Güllerin Efendisi",adlı albümleri Beyza müzik, 2004 yılında 'Efkar' isimli albümleri Akustik Müzik, 2006 yılında hazırladığı "Gönül Sızım" albümü Nil Prodüksiyon tarafından yayımlandı.

  Ertuğrul Erkişi Almanya, Avusturya, Hollanda, Fransa, İtalya, İsviçre, Rusya, Tataristan, Endonezya, Belçika ve A.B.D.'de konserler verdi.
  Tanbur sazına üniversite eğitimi esnasında, Akın Özkan'dan aldığı derslerle başladı. Bu yıllarda Yaylı Tanbura merak saldı ve kendi kendini geliştirdi.

  2006 yılında içeriği “çocuklar için bestelenmiş dualar” olan ve kendi kurduğu “Minik Dualar Grubu” tarafından seslendirilen “Teşekkür ederim Allah’ım” adlı projesindeki besteleri ile büyük takdirler kazandı. Aynı yıl Kral Tv 2005 Video-Müzik ödüllerinde bu proje ile Mistik müzik dalında “Yılın en sevilen şarkısı” ödülünü aldı. Projenin 2. albümü “Teşekkür ederim Allah’ım 2” ile de "Müyap 2006 Müzik Endüstrisi Ödülleri"nde Platin ödülü aldı.

  Ertuğrul Erkişi'nin bazı besteleri; Titredim Efendim Seni andım dün gece, Anne, Güllerin Efendisi, Hüzünlü Gurbet’tir.
  Ertuğrul Erkişi, son olarak 2008 yılında "Ummanlar Gibi" isimli bir Albüm çıkarmıştır.

  En son olarak da 2011 yılında "Safahattan Şarkılar" albümünü çıkarmış ve ödül almıştır.

Sayfayı Paylaş