Eşit Ağırlık Ders Seçimi

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde MertErol tarafından paylaşıldı.

1. MertErol

MertErol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ben eşit ağırlığı seçicem ama orda yazan derslerde :
    Dilve Anlatım
    Edebiyat
    Matematik
    Geometri
    Sosyoloji
    Coğrafya

Var tarih felan olmasıda gerekmiyormu altta bizimde seçmemiz için 4 tane ders yeri ayırmışlar ama gereksiz ders yazmak istemiyorum anlayanlar eşit ağırlıkta ne yazmam gerektiğini açıklarsa sevinirim
  2. bjk-özlem

bjk-özlem Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    10.sınıfa mı geçtin ?
  3. Özel Üye Ahmet

Özel Üye Ahmet Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83
    5 yıl önce yapmıştım seçimimi bizim dönemde tarihte vardı ve ders seçme imkanımız yoktu. Seçimlik ders olarak gösteriyorlardı ancak okul yönetimi hoca fazlasına göre dersi kendileri ekliyordu.
    Sosyoloji varken ve eşit ağırlığı hıç ilgilendirmezken tarihin olmaması garip.
    Yeni sistem geldi demişlerdi aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi ne kadar doğru bilemem bir göz at istersen.

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

4. Özel Üye Elif

Özel Üye Elif Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    789
    Ödül Puanları:
    0
    Her okulda farklı olabilir. Bizde 10. ve 11. sınıfta tarih vardı 12. sınıfta yoktu ama. Ayrıca psikoloji felsefe ve sosyoloji dersleride gördük mantık görmedik tek onuda öğrenmek isteyenlere hocamız yardım etmişti.
  5. Moderatör Sümeyye

Moderatör Sümeyye Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113
    ben 10.sınıfa geçtim..bende bölüm seçtim bu sene..matematik ağırlıklı yeni adıyla ,sayısal bölümü aslında..bütün dersler var ama matematik gibi sayısal bölümlerin ders saatleri fazla sadece..birde uzay bilimleri ve astroloji diye yanlış hatırlamıyorsam ,diye ders seçtik..o derste de fizik işleyeceğiz..eşit ağırlıktada aynı..bütün dersler aynı ama ders saatleri daha farklı lise 1'den..onlarda farklı bir tane mesela diksiyon gibi bir ders seçiyorlar..bizim okulda böyle bölüm seçiyorlar..
  6. bjk-özlem

bjk-özlem Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    eşit ağırlıkta fizik kimya ve biyoloji yok ve edebiyat-dil anlatım ders saatleri matematik ve geometriden daha fazla

Sayfayı Paylaş