Ey Türk Genci Uyan!! ..

Konu 'Atatürk'ün Hayatı' bölümünde `☆мiśśiśєℓℓά☆` tarafından paylaşıldı.

 1. `☆мiśśiśєℓℓά☆`

  `☆мiśśiśєℓℓά☆` Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  12 Eylül 2008
  Mesajlar:
  826
  Beğenileri:
  489
  Ödül Puanları:
  16

  Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
  Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
  Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
  20 Ekim 1927


  Hanginiz Bunun anlamını Biliyorsunuz?

  Hanginiz 80 yıl önce yazılan bu "TÜRKİYE GERÇEKLİĞİ"nin günümüzde tamamen olduğunu ve bunu engellememiz gereken TÜRK GENÇLERİ olarak saatlerce bir hiç uğruna zaman harcadığımızı,VATAN TOPRAKLARIMIZ karış karış satılırken buna seyirci kaldığımızı,Amerikan Emperyalizmi'ne karşıyım diye ortalıkta dolanıp abd ye kendi eli ile pkk ya c4-ak47(silah)-intahar bombacısı-uyuşturucu parası olarak döndüğünü biliyor?

  Hanginiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ilke ve inklaplarının günümüzde geçerli olduğunu;günlük gülistanlık bir ülkede yaşadığını düşünüyor?
  Hergün şehit düşen MEHMETCİK'in sizin sıcak evlerinizde klimanızı açıp boş boş bilgisayar oynamanız için mi canını veriyor. 80 yıl once verilen bu TÜRKİYE GERÇEKLİĞİ'ni okuyan, içeriğinin gerçek olduğunu ülkenin elden gittiğini, buna sadece BİZ GENÇLER'in! DUR! Diyeceğini biliyormusunuz?

  Hangi ülkede doğal güzellikler başka ülkelere hediye olarak veriliyor?

  Hanginiz Cola-k2network-burger king . . . gibi markaların gelirlerinin ölçülemeyecek boyutta büyük olduğunu ve bunun hepsinin İsrail-Filistin Katliamında mermi-bomba olarak geri döndüğünü biliyorumusunuz?

  EY TÜRK GENÇLİĞİ UYAN . . . üzerinde yaşadığın bu VATAN toprakları satılıyor. Neden kimse bişey demiyor? Diyenler neden susturuluyor. Neden Türban, bir siyasi sorun haline geldi ?

  EY TÜRK GENCİ UYAN !

  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E DİNSİZ DİYEN - HAKARET EDEN KENDİLERİNE "İNSAN" DİYEN KİŞİLER ARAMIZDA YAŞIYOR. CAHİLLİK - YOLSUZLUK - İŞSİZLİK - SUÇ ORANI SINIRDA. ABD ÜLKEMİZİ İÇTEN B**MEYE BAŞLADI. !!!

  EY TÜRK GENCİ UYAN !!!

  SENİN EVİNDE DERS ÇALIŞMANI,BİLGİSAYAR OYNAMANI,KIZ ARKADAŞINLA SİNEMAYA GİTMENİ BAŞIMIZDAKİLERMİ GÜVENCELİYOR SANIYORUN? MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLMASAYDI ŞU AN KIZLAR EVDE OLUCAK YADA DOĞAR DOLMAZ **DÜRÜLÜCEK KADAR CAHİL,YOBAZ BİR TOPLUMA SAHİP OLACAKTIK. . .

  SENİN HAYATINI,GELECEĞİNİ YOK EDENLERE KENDİNİ EZDİRME !!!

  EY TÜRK GENCİ UYAN ! ! !
  __________________
  devrimdeniz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş