Ezan Bittikten Sonra Okunan Duanın Anlamı

Konu 'İslam' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Barış

Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    1.458
    Ödül Puanları:
    113

Kimki ezan sesini duyduğu zaman yada ezan bitince ezan duasını okursa bu okuduğunuz dualar kıyamet günü şefatınıza mazhar olur.Peygamberimiz Hadisi şefirlerinde şöyle buyurmuşturlar.

Bu duayı okuyan Kıyamet gününde Şefatıma Nail olmaya hak kazanır.

Ezan Okunup bittikten sonra bu dua edilirse O dua Allah Katında kabul edilmeye layık olur. Yani ezandan sonra yapılan dua ve istekler kabul olunur.

Allahümme rabbe hazihidda ve tittammeti ves salatil kaimeti ati seyyidina,Muhammedinil'vesilete vel fazilete ved dereceter rafiate veb'ashü makhamen mahmudennillezi ve adteh inneke la tufliful miad.

Manası;

Allahım ey bu daveti tammenin eksizsiz davetin bu okunan Ezanı Muhammedinin ve şimdi kılınmak üzere olan namazın sahibi olan Rabbim Muhammed Aleyhisselama Vesile rütbesini makamını fazileti ve yüksek dereceyi ihsan buyur.A.S kendisine vadetmiş olduğun makamı mahmuda ulaştır.Şüphesiz gerçek ki sen vadinde verdiğin sözde duransın...
  2. Bayku$

Bayku$ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Allahumme Rabbe hazihi'd-da'veti't-tamme. Vesselatil kâimeti ati Muhammedenil vesilete vel fazilete ved-dereceter-refîah. Vebashu makamen Mahmudenillezi veadteh. İnneke lâ tühlifü'l-mîâd .

Doğrusu böyle olmasi lazım
  3. Moderatör Barış

Beğenileri:
    1.458
    Ödül Puanları:
    113
    Doğrusu dediğiniz, sadece tecvitli okunuşu. Bir yanlış görmüyorum yazdığımda.
  4. Bayku$

Bayku$ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    kaimeti ati seyyidina yi ben ilk defa burda gördüm de onunn için söyledim
  5. Moderatör Barış

Beğenileri:
    1.458
    Ödül Puanları:
    113
    Evet normalinde o dediğiniz yer yok ama bu duanın anlamını değiştiren bir şey değil, kullandığınız zaman anlam gene aynı peygamber efendimizi anarken bile kullandığımız bir kelime zararı yok. İsteyen kullanabilir'de. :)

Sayfayı Paylaş