Facebook Arkadaş Çıkarma

Konu 'Msn Messenger - Facebook - Twitter' bölümünde Moderatör Gül tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Gül

Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    973
    Ödül Puanları:
    0

ARKADAŞ Çıkarma
    Arkadaş eklemeyle ilgili bir uyarı aldım.

Facebook başkalarının rahatsız edici veya kötü amaçlı olduğunu düşünebileceği davranışları önlemek için bazı sınırlar koymuştur. Bu sınırlar, sitedeki bazı özellikleri kullanma oranınızı kısıtlamaktadır. Arkadaş eklemekte fazla hızlı davrandığınız için bir uyarı aldıysanız, hesabınızda engellemeyle karşılaşmamak için bu etkinliği geçici olarak durdurmanız gerekecektir.

Birileri onları ben çıkarmadığım ve onlar da beni çıkarmadığı halde arkadaş listemden çıkmış.
    Bir arkadaşın kullanıcılardan birinin onayı olmadan silinmesi mümkün olmadığından, arkadaşlar sitedeki teknik bir hatadan dolayı silinemez. Karşılaştığınız sorunun nedeni, aşağıdakilerden biridir:

1. Bu kişi sizi bilerek veya yanlışlıkla kendi arkadaş listesinden silmiştir.
    2. Bu kişi kendi hesabını dondurmuştur, dolayısıyla tüm arkadaş listelerinden silinmiştir. Hesabını yeniden etkinleştirmek isterse, bu listelerde yeniden görünür.

Kısa zamanda arkadaşlarınızın büyük bir kısmı hesabınızdan çıktıysa, hesabınızın güvenliği tehlikede olabilir. Lütfen internette kullandığınız diğer şifrelerden farklı olan benzersiz ve karmaşık bir şifre seçin ve bu bilgiyi kesinlikle kimseyle paylaşmayın. Şifrenizi, Hesap sayfasındaki "Şifreyi Değiştir" alanını kullanarak yenileyebilirsiniz.

Hesabınızla ilişkili tüm e-posta adreslerinin güvenli olduğundan da emin olmalısınız. E-postalarınızı okuyabilen bir kişinin Facebook hesabınıza da erişebileceğini unutmayın. Ayrıca, Facebook ile işiniz bittikten sonra çıkış yaptığınızdan ve tarayıcınızı kapattığınızdan emin olun. Siz tarayıcınızı kapatsanız bile oturumunuzdan çıkış yapılmayacağından, genel kullanıma açık bir bilgisayardan veya başka birisinin mobil cihazından giriş yaparken "Oturumumu sürekli açık tut" kutusunu asla işaretlememelisiniz.

Son olarak, siteye eriştiğinizde, daima URL'nin (internet adresi) etki alanı kısmında "facebook.com" yazan resmi bir Facebook sayfasından giriş yaptığınızdan lütfen emin olun.

Bir arkadaşlık isteğini defalarca yoksaydım ya da onayladım ama hala ana sayfamda ve istekler sayfamda görünüyor.
    Bazı kişiler, işlem yapıldıktan sonra bile arkadaşlık isteklerinin kalmasıyla ilgili bir sorunla karşılaşmaktadır. Sitede bu sorunla karşı karşıyaysanız, lütfen şikayetinizi iletin.
    Arkadaşlık isteği göndermediğim kişiler arkadaş listemde görünüyor.
    Facebook'taki arkadaşlık bağlantıları her iki kullanıcı tarafından da onaylanmalıdır. Bu işlem, başlangıçta bir arkadaşlık isteği veya siteye katılma daveti gönderilmesi ve alıcının isteği onaylamasıyla gerçekleşir. Bu onay işlemi olmadan biriyle arkadaş olmak teknik olarak imkansızdır.

Arkadaşlık isteği, manuel olarak veya özellikler aracılığıyla gönderilebilir.

Bu özellikleri kullanırken, aynı anda birden fazla arkadaşlık isteği ve davetin gönderilebileceğini lütfen unutmayın. Bir kullanıcı bu davetler aracılığıyla kaydolursa, otomatik olarak arkadaş listenize eklenir.

Sayfayı Paylaş