Facebook da mı İsrail le birlikte..?

Konu 'Bilgi Köşesi' bölümünde abdulmelik tarafından paylaşıldı.

1. abdulmelik

abdulmelik Üye

Beğenileri:
    964
    Ödül Puanları:
    0

Paylaşım sitesi Facebook, İsrail'in Filistin'e yaptığı saldırıları kınamak isteyenleri, uyardı ve "aksi halde hesabınız kapatılır" tehdidinde bulundu.

Milyonların üye olduğu sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta İsrail'in 2008'in son günlerinde başlattığı Gazze saldırısını protesto etmek için kurulan dayanışma gruplarına üye olanlar site yönetiminin ilginç bir uyarı mesajıyla karşılaştı.
    Facebook yönetimi, bazı üyelere gönderdiği uyarı mesajında sitenin kullanım koşullarının ihlal edilmemesini istedi ve "Aksi halde hesabınız kapatılır" tehdidinde bulundu. Kullanıcılara gönderilen uyarı mesajında şöyle denildi: "Sistemimiz sitedeki bazı özellikleri kötüye kullandığını belirledi.
    Bu e-posta bir uyarı niteliğindedir. Facebook'un özelliklerini kötüye kullanmak ya da Facebook kullanım koşullarını ihlal etmek hesabının kapatılmasına neden olabilir. Anlayışın ve işbirliğin için şimdiden teşekkürler. Facebook ekibi." Kullanıcılar; "Filistin halkı yalnız değildir", "İsrail'in Filistin halkına yaptığı soykırımı nefretle kınayanlar" ve "İsrail'in Filistin katliamını kınıyorum" adlı gruplara üye olanlara gönderilen bu mesaja tepki gösterdi.

Kaynak

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

2. abdulmelik

abdulmelik Üye

Beğenileri:
    964
    Ödül Puanları:
    0
  3. 2o12

2o12 Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    43
    Bu haberi ilk gördügüm an feysi tamamen kapattım :)
    İsraile bile bile destek olacagıma ölürüm daha iyi x|
  4. a_y_t_ü_l

a_y_t_ü_l Üye

Beğenileri:
    534
    Ödül Puanları:
    0
    İsrail'in ha ? :rolleyes:

Zaten face i kapatmıştım . Ama ailedeki herkesin kapatmasını sağlıcam . :)
  5. abdulmelik

abdulmelik Üye

Beğenileri:
    964
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de kapattım..
    Ve herkese de kapatmasını söylüyorum..
    Ama onların vicdanına kalmış..
  6. Desert Rain.*

Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.918
    Ödül Puanları:
    0
    ben zaten üye bile olmadım ...
    ama abime de söyledim gülüyor kınama sayfalarının hepsine üyeyim öyle bir mesaj gelmedi gelirsede kaparım hesabımı dedi :D söylediği sayfaların adlarını buraya yazmıycam ban yemeyim :D
  7. ArminOnly

ArminOnly Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    18
    Google'un kurucularindan biride yahudi'dir. Hadi Google'u da kullanmayinda goreyim :)

Bu arada Facebook, siyasi tartismalarin yapilacagi bir site degil, sosyal bir arkadaslik sitesidir. Kurucusu Amerikali bir genc olmakla birlikte gene Amerikali bir sirkete bagli olacak calismaktadir.
  8. Desert Rain.*

Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.918
    Ödül Puanları:
    0

google'un kurucularindan biride yahudi'dir. Hadi google'u da kullanmayinda goreyim :)

bu arada facebook, siyasi tartismalarin yapilacagi bir site degil, sosyal bir arkadaslik sitesidir. Kurucusu amerikali bir genc olmakla birlikte gene amerikali bir sirkete bagli olacak calismaktadir.
    Genişletmek için tıkla...

:d . . . . . . .
  • Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Amerika cok mu farklı ?! :)

İsrail'in nüfusu cok az olmasına rağmen bu 'kuduzlukları nasıl yapıyor acaba.
    Kanımıza işlemiş Onlar.
    Her yerimize sinmişler.
    Dünya'nın her yerinde.
    Lanet olası Yaratıklar !
    Nefretimi nasıl anlatsam , ne çare bulsam bilmiyorum ama elimden geldiğince nefretimi kusacağım.
    O kadar mazlumun ahı cıkacak elbet.
    Tabi ki herşeyde engel olamayız. Google da ne yazık ki onların . Kullandıklarımı en aza indirgesem bile yeter onlara.
    Lut kavminin basına gelenin , Ebrehe ordusunun basına gelenin bin katı onlara gelsin , Lanetlerini bundan sonra gelecek tüm insanlar unutmasın inşallah !

Facebook açmadan önce bunu öğrendiğim iyi oldu :)
    Teşekkürler konu icin. ;)

`Crescent~, -Sctuhzenqe- ve abdulmelik bunu beğendi.
  • ArminOnly

ArminOnly Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    18
    Dunya nufusu 4 Milyardan fazla.
    Turkiyenin nufusu 70 milyon.
    Google'un geliri yillik 164 milyar dolar.

Sen girmezsen onlarin kaybedegi ne var?
    Hicbirsey.. Her yilda giderek buyuyorlar.

Peki sen girmezsen BIZE ne olur?
    Turkiye bi 20 yil daha geriye gider. Cesitli internet yatirimcilari bu isten zarar gorur. Turkiyenin internet altyapisi zarar gorur. Gormesede isim duyuramadiklarindan hersey aksar. Insanlar Turkiye ile ilgili guzelliklerden habersiz kalir.

Ki google Turkiyedeki tum resmi gunleri hatirlayan cok buyuk bir kurumdur. Onemli Turk sahsiyetlerle ilgili hicbirseyi unutmaz. Her ulkeden insan onlarin catisi altinda evine ekmek goturur.

Bu konu altinda da icimde kalanlari paylasmis oldum. Uzun suredir forum ortamlarina katilamiyordum :)
  • Sayfayı Paylaş