Facebook'un Kaç Kullanıcısı Var?

Konu 'Bilgisayar ve İnternet' bölümünde Lethe tarafından paylaşıldı.

 1. Lethe

  Lethe Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  12 Nisan 2010
  Mesajlar:
  8.551
  Beğenileri:
  8.202
  Ödül Puanları:
  113

  [​IMG]

  Facebook’un dün yayınlanan çeyrek raporunda güncel kullanıcı bilgilerine de yer veriliyor. 1.06 milyar aktif kullanıcıya ulaşan Facebook, tarihinde ilk defa mobil kullanıcı sayısı web kullanıcısı sayısını geride bıraktı.

  Facebook, son olarak 1 milyarda bıraktığımız aylık aktif kullanıcı sayısını 1.06 milyar olarak güncelledi. Kullanıcı sayısını Aralık 2011′e göre %25 artıran sosyal ağın mobil kullanıcı sayısı ise 618 milyona ulaştı.

  Sosyal ağın günlük aktif kullanıcı sayısında da ciddi bir artış yaşandı. 2012′yi bir önceki yıla oranla %28 artışla kapatan Facebook’a, Aralık ayı itibariyle her gün ortalama 680 milyon kişi giriş yapıyor.

  Raporda günlük aktif kullanıcı sayısı kategorisinde Facebook için önemli detaya parmak basılıyor. Zira sosyal ağın tarihinde ilk defa mobil kullanıcı sayısı web kullanıcı sayısını geride bıraktı. Mobilden bağlanan aylık aktif kullanıcı sayısı 680 milyona ulaşan Facebook, günlük bazda kullanım oranlarında mobilin webi geride bıraktığını duyurdu. Ancak günlük kullanım oranları sosyal ağ tarafından açıklanmadı.

  Facebook’un aylık, günlük aktif kullanıcı sayısı hızla artarken, mobilin bu artıştaki rolü de her geçen gün daha da önem kazanıyor. Öyle ki 1.06 milyar Facebook kullanıcısının %64′ü sosyal ağa mobilden bağlanıyor.

  2012′de bir durgunluk dönemine girse de sosyal ağ kullanıcı sayısı bakımından gösterdiği iyi performansı devam ettirmeyi başardı.
 2. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113
  Üye sayısının bir bölümü fake hesap zaten. 10 hesap kullanan bile var. Tek tek hesaplarsak böyle rakamlar çıkmaz, aslında. :)

Sayfayı Paylaş