fal ve başa gelenler

Konu 'Dini Bilgiler' bölümünde guzeldost tarafından paylaşıldı.

1. guzeldost

guzeldost Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar bildğiniz gibi Yüce dinimizi bütün kötü şeylerden bizleri menettiği gibi falcılıktan da men etmiştir.ancak malesef bazı cahil olaraka nitelendirebileceğimiz bir kısım insanlar "el falı,kahve falı,kağıt falı,vs."fallarla hem kendilerini hem de falına baktıkları kişileri aldatıyor ve hatta İNCE BİR AYRINTI FAL BAKTIKLARI KİŞİNİN ZARAR GÖRMESİNE NEDEN OLUYORLAR...

Nasıl mı...şöyleki Allah(cc)"kulum beni nasıl tanır ve inanırsa ben ona öyle davranırım"Buyurmaktadır.bu bağlamda insanlar bazen yalan bazen tahmini birtakım şeylerle al bakmakta ve genelde de kötü şeyler ortaya atmaktadırlar ve o kötü şey fal baktırarnn başına gelince "gerçekten çıktı iyi fal bakıyo "şeklinde cahilce bir de yorum yaparlar....insan önce AllahCC)'ın emrine karşı gelmekle işe başlıyor fal baktırıyor,2.olarak da bakılan falın sonucuna işnanıp onu beklemeye koyuluytor...ve o kişi o olayı mutlaka beklediği için Allah(cc)'ın biraz önceki bahsettiğimiz buyruğu üzere kişi Allah(cc)'ın ona bunu vereceğini bekledği için başına o geliyor.yani falda çıktığıu için değil fala inanıp o sonucu beklediği için başına geliyor kişinin...ve bir şey daha gelecekten haber kesinlikle dinizmizde mevcut değildir aman dikkat edelim.....
  2. EsrarLı_GözLer

EsrarLı_GözLer Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    397
    Ödül Puanları:
    36
    ben inanmam zaten öyle şeylere....
  3. EfSaNe_GiReSuNLu

EfSaNe_GiReSuNLu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Fal değilde benim bu büyü ilgimi çekiyor büyüde demek yanlış olur ne deniyor bilmiyorum muska felan yazıyorlar.Onlar gerçek olduğunu biliyorum,hatta bunlara örnekler verebilirim.Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz...
  4. EsrarLı_GözLer

EsrarLı_GözLer Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    397
    Ödül Puanları:
    36
    muska hocalar yazdığı için o büyü olmuyor sanırım ben öyle biliyorum muskanın içindede zaten Kur'an'ı Kerimden ayetler oluyor....(ben böyle biliyorum)
  5. EfSaNe_GiReSuNLu

EfSaNe_GiReSuNLu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    muska evet öylede bu aile bozma işleri var şimdi anlatmayayım burada.Onlar sağlam yapanlar var :) aslında korku verici...
  6. AyŞeGüL!

AyŞeGüL! Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    ÇOK SAÇMA UMUT İNANIYOR MUSUN CİDDEN:D.
  7. guzeldost

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Fal değilde benim bu büyü ilgimi çekiyor büyüde demek yanlış olur ne deniyor bilmiyorum muska felan yazıyorlar.Onlar gerçek olduğunu biliyorum,hatta bunlara örnekler verebilirim.Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz...
    Genişletmek için tıkla...
    giresunlu kardeşim evet dinimizde malesef öyle olumsuz işlere Dinimiz alet eden şer**sizler var.bu büyü olayı dinimizin yasak kıldığı işlerle uğraşan insanların yaptıkları bir faaliyet...ve çok kötü ki Kur'an-ı Kerim'e eziyet ederek bu işlemi gerçekleştiriyorlar tabiki bu bahsettiklerim olumsuz olan olaylarda işte aile ayırma,kişinin hayatının kötüye gitmesine neden olma falan...muska da gerçek korunmak amacıyla vs.yazılan muskalar vardır.bunların içinde de zaten Kur'an-ı Kerim'den ayetler var...ve zaten muska olmadan da bu tür korunmalar olabiliyor.örneğin başta salâvat-ı şerif okumak suretiyle devamında NAS VE FELAK surelerini okuyup avucumuza Hu diye yavaşça nefes verip bütün vücudumuzu mesh(sıvazlamak)suretiyle de korunuruz...
  • фуля

фуля Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    474
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çok saçma birşey nasıl inanyorlar bilmiyorum bu saçmalıklara inanların çoğu Allah'a inanmıyordur
  • guzeldost

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    hayır gerçekten büyü var yani kötü yönde insanlara manevi zarar verme olayı umut doğru söylüyor.sihir yok ama umutun bahsettiği durum malesef var ve onlardan korunmak gerekli.
  • фуля

фуля Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    474
    Ödül Puanları:
    0
    evet olduğunu biliyorum yapan biri de çok yakınımdaydı
  • Sayfayı Paylaş