FBI sorusu( kendine güvenen gelsin...)

Konu 'Zeka Oyunları' bölümünde hayalet kız tarafından paylaşıldı.

1. hayalet kız

hayalet kız Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6

Arkadaşlar bu bir dönem Amerika'da FBI sorusu imiş. Tüm sınavlardan geçtikten sonra sorulan son soru bu: İki genç kız var. Aynı evde yaşıyorlar. Kızlardan biri diğerine diyor ki: "Ben bu gece arkadaşlarımla dışarıya gideceğim, haberin olsun. Sen keyfine bak." Tamam diyor diğer kız. Gece arkadaşının dışarı çıktığını ve yatağının boş olduğunu bilen evdeki kız kendi kendine, "bu gece arkadaşımın yatağında yatayım" diyor ve gidip arkadaşının yatağına yatıyor. Derken aradan saatler geçiyor ve dışarı çıkan kız gece eve geri dönüyor ve gidip KENDİ YATAĞINA yatıyor. Uzanıyor ve öylece yatarken dışarıdan bir arabanın geçtiğini fark ediyor. Arabanın farları, kızın yattağının arkasından, pencereden yansıyarak duvardaki saate yansıyor. Kız o farların saate yansıması ardından korkuyla yatağın altına bakıyor ve evde kalan diğer arkadaşının cesedi ile karşılaşıyor.

Buradaki soru şu. Kızın neden öldüğü sorulmuyor. Eve sonradan gelen kız, kendi yatağına yatınca ve arabanın farları saate vurunca neden yatağın altına bakma ihitiyacı hissediyor?

bir ipucu:saatin üzerinde yazı falan yok. yansıma da olmuyor. yani cevaplar onlar değil. lütfen googledan bakmayın..kendiniz bulun..
  2. MaKeaTyTtö!

MaKeaTyTtö! Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    16
    Bulamadım ya! Cevap ne? ben çatlarım...
  3. ~~Özge~~

~~Özge~~ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36
    kızın yatağin altına niye baktıgını bilemeyiz ama ölen kızın, arkadaşının yatagında yatmak istemesini nereden biliyoruz? onu da bilemeyiz. çunkü kız ölü ve ölülerin ne düşündüğünü bilemeyiz
  4. ~~Özge~~

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36
    HAYALET KIZ CEVAP BENİM YAZDIĞIM MI?
  5. MaKeaTyTtö!

MaKeaTyTtö! Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    16
    Bence başka birşey Özge.. Ne olduğunu bilmiyorum ama... Hayalet kız hayaletçilik oynamasan da söylesen yaf!! Çalıcam...;);)
  6. ~~Özge~~

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36
    SORUNUN CEVABI NE YA?
  7. MaKeaTyTtö!

MaKeaTyTtö! Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    16
    Şöyle bir şey olabilir mi acaba? Saat işıyınca saatin bozuk olduğunu görüyor. Saati tamir edeceği aletler yatağın altındadır belki. O da onu almak için yatağın altına bakıyordur. Çok saçma bir cevap ama... Belki tutar:D:D
  8. фуля

фуля Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    474
    Ödül Puanları:
    0
    ben dayanamadım baktım google den söylemem ama:)
  9. MaKeaTyTtö!

MaKeaTyTtö! Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    16
    Bakma dedi diye ben bakmadım. Yani kendim çözeyim dedim. Ama galiba yanlış benim ki.. Ama mantıklı değil mi:confused:
  10. ~~Özge~~

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36
    BENDE GOOGLEDEN BAKTIM BENİM YAZDIĞIM DOĞRU

Sayfayı Paylaş