Fen Ders Kitabı Sayfa 45,10. Etkinlik soruların Cevabı.

Konu 'Fen Bilgisi 8. Sınıf' bölümünde ...0_0... tarafından paylaşıldı.

1. ...0_0...

...0_0... Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar Bi Yardım'cı Olur musunuz? Cevaplar Kısa Olursa Memnun olurum...

Şimdiden Teşekürler

NOT:Biraz Acelem Var 15 Dakika İçinde Yazar mısınız?
    Gizem_** ve hymenalos bunu beğendi.
  2. hymenalos

hymenalos Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Banada Lazım Konu Açtım Ama 15 Dakikadır Uğrayan Yok!Ben Kendim Yapayım Sanada Cevapları Vereyim.ÖNCE BUNLARI KENDİM YAPTIĞIMI BELİRTEYİM.HATAM VARSA AF OLA!
    Kutup Ayısı
    Soru 1:-Derileri,kürkleri veya farklı yerleriyle soğuktan ve kardan korunurlar.Soru 2:Ortama uyum sağlamak için beyazdır.Soru 3:Yağ tabakası sayesinde soğuktan korunur.Soru 4:-Karda dengeli yürüyebilmek için ayakları geniştir.Soru 5:Burnuna su kaçmaması için burunları kapanır.Soru 6:Renkleri ve kürkleri ile uyum sağlayabilirler.Soru 7:Bulundukları ortama uyum sağlamak için farklılık gösterirler.
    Deve
    Soru 1:Develer hörgüçlerinde su taşıyarak uyum sağlarlar.Soru 2: Develerin kirpiklerinin uzun olmasının nedeni gözlerine kum yada toz kaçmaması içindir.Soru 3:Suyun olmadığı zamanlarda susamamak için hörgüçlerinde yağ depolarlar. Soru 4:Develerin kulaklarına kum kaçmaması için kulak kılları vardır.
    Nilüfer
    Soru 1:Nilüferler kökü ve gövdesi ile besinlerini sağlarlar.Soru 2: Oksijen çekmesini sağlar.Soru 3:İhtiyaç duymadıkları için iğne yaprakları yoktur.
    Bitti.Hatam Olabilir Ama Canım Sağolsun.:)Bir Teşekkür Yeter!
    'casper', Gizem_**, Jeryy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş