Fıkralara Bak Yaa....

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde gamze05 tarafından paylaşıldı.

1. gamze05

gamze05 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0

Uc bayan ve uc erkek is icabi trenle bir seyahate cikmalari gerekir. Tren garina giderler. Uc bayan 3 bilet aldigi halde erkekler
    tek bilet alir. Bayanlar bunun sebebini sorduklarinda erkekler "bekleyin ve gorun" derler.
    Trene binerler ve tren hareket ettikten bir sure sonra uc erkek kalkip hep beraber trenin tuvaletine girerler. Biraz sonra konduktor
    gelir ve uc bayandan uc bileti alir. Tuvaletin onunden gecerken kapiyi tiklatip,
    "bilet lutfen," der. Kapi acilir ve bir el bileti uzatir. Bayanlar bunu gorurler. Taktigi kapmislardir. Donus yolculugu icin yine gara
    giderler. Bayanlar bu sefer tek bilet almislardir. Erkekler ise hic bilet almaz. Bayanlar yine sasirip sebebini sorduklarinda Erkekler
    yine bekleyip gormelerini soylerler. Bir sure sonra yolculuk baslar. Once bayanlar kalkip tuvalete girer. Ardindan da erkekler
    karsisindaki tuvalete. Konduktorun gelmesine yakin bir erkek cikip karsi kapiyi tiklar ve
    "bilet lutfen," der.
    Acilan kapidan bir el bileti uzatir. Bileti alan erkek diger tuvalete geri girer!..

-----------------------------------------------------------------------

Bir adam arkadasina sekreterini neden isten kovdugunu anlatiyormus.
    -"Iki hafta once" demis ve devam etmis;- "45. yasgunumdu ve o sabah kendimi iyi hissetmiyordum. Kahvalti masasina oturdugumda karimin dogum gunumu kutlayacagini ve
    buyuk bir olasilikla bir hediye verecegini tahmin ediyordum. Birak dogum gunumu kutlamayi, bir "Gunaydin" bile demedi. Kendi kendime karim unuttu herhalde ama cocuklarim hatirlar diye dusundum. Cocuklar kahvaltiya geldi ve tek kelime etmediler.
    Ise giderken moralim cok bozuktu ve uzgundum. Ofisime girdigimde, Janet "Gunaydin Patron, Dogum gununuz kutlu olsun" dedi ve kendimi daha iyi hissettim, birisi hatirlamisti. Oglene kadar calistim.
    Yemek zamani Janet kapiya vurdu ve "Disarda hava cok guzel ve bugun sizin dogum gununuz, haydi yemege cikalim, sadece siz ve ben".
    "Butun gun duydugum en guzel sey buydu.
    "Haydi gidelim" dedim.
    Yemege ciktik. Normalde gittigimiz bir yere gitmedik, sehir disinda ozel bir lokantaya gittik. Iki martini ictik ve yemekten sonsuz zevk aldik.
    Is yerine donerken, "Hava cok guzel, ofise donmemiz gerekmiyor degilmi?" diye sordu.
    "Hayir, sanirim gerekmiyor".
    "Benim evime gidelim ve size bir martini daha ikram edeyim" dedi.
    Evine gittik. Baska bir martininin daha tadini cikardik ve bir sigara ictik, ve Janet dediki,
    "Patron, izninizle, yatak odasina gecip uzerime daha rahat birseyler giyeyim" dedi ve ona memnuniyetle izin verdim.
    Yatak odasina gitti ve alti dakika sonra yatak odasindan ciktiginda elinde kocaman bir pasta tasiyordu, arkasindan karim ve cocuklarim geliyordu.
    Hepsi "Iyiki dogdun..." sarkisini soyluyorlardi.
    Ve ben orada uzerimde sadece coraplarimla oturuyordum."

Bir gün bir çocuk sınava girer ve sınavdan 1 alıyorve akşam babasını
    yanına gelerek[​IMG]
    baba ben sınavdan 5 aldımder. babasının yanındada yalancı makina varmış. ve yalan. attığında makina öter ve oğlu yalan söylediği için makina öter.
    ve çocuk 4 aldım der. makina tekrar öter.
    çocuk 3 aldım der. makina tekrar öter.
    çocuk 2 aldım der. makina tekrar öter.
    çocuk 1 aldım deyince makina susar ve doğru söylemiştir.
    çocuğun babası;oğlum sen nekadar tembelsin ben küçükken hep 5 alırdım deyince makina buna dayanamayıp
    PATLAR

STİL
    Öğretmen öğrencilere soru soruyor: - "Ağaçta 7 kuş var. Avcı ateş ediyor, 3 tanesini vuruyor. Ağaçta kaç kuş kaldı?" Biri cevap veriyor: - "4 kuş kalır." Başka bir çocuk da hemen atılır: - "Hayır öğretmenim ateş edince bütün kuşlar uçar, ağaçta hiç kuş kalmaz..." Öğretmen bunun üzerine: - "Cevap yanlış ama stilini sevdim", der. Çocuk buna karşılık verir: - "Öğretmenim, ben de bir soru sormak istiyorum... Karşıdan 3 bayan geliyor, ellerinde dondurma var. Biri yalayarak yiyor, biri emerek, biri de ısırarak... Bu bayanlardan hangisi evlidir?" Öğretmen düşünüyor, düşünüyor... - "Emerek yiyen evlidir", diyor... Çocuk cevap veriyor: - "Hayır öğretmenim, parmağında alyansı olan... Ama ben de sizin stilinizi sevdim.."

2. emotionLess

emotionLess Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    2. fıkraya bayıLdım.. =)) :D:D
    gamze05 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş