Film Önerisi (İlk Mesajı Okuyun)

Konu 'Tiyatro & Sinema' bölümünde ∂iαвiαη~lρ tarafından paylaşıldı.

1. ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113

Aradım, bulamadım.
    Umarım arama motoru kandırmamıştır beni :D
    Herkes izlediği, beğendiği filmleri bizimle paylaşırsa sevinirim.

**Aynı filmin birden fazla paylaşımını önleme amacıyla ilk mesajda düzenleme yaptım. Bu mesaj sürekli olarak güncellenecektir. Lütfen bu mesajı inceleyip paylaşımlarınızı ona göre yapın.**

Konu içinde paylaşılmış filmler:
    *12 Kızgın Adam
    *127 Saat
    *21
    *21 Gram
    *3 İdiot
    *50 İlk Öpücük
    *60 Saniye
    *72. Koğuş
    *80 Günde Devr-i Alem

*Adını Sen Koy
    *Agora
    *Ah Nerede
    *Akıl Oyunları
    *Alacakaranlık
    *Amelie
    *Anestezi
    *Aşçı Fare
    *Aşk Çeşmesi
    *Aşk Geliyorum Demez
    *Aşk Tesadüfleri Sever
    *Aşk Tutulması
    *Aşkın Büyüsü
    *Aşkın Kitabı
    *Av Mevsimi
    *Aynalar
    *Ay Lav Yu
    *Ay Prensesi
    *Ayet Ayet Aşk

*Babam ve Oğlum
    *Babamın Penguenleri
    *Başka Dilde Aşk
    *Başlangıç
    *Bay Evet
    *Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım
    *Beastly
    *Bebek Firarda
    *Beni Unutma
    *Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi
    *Budala Dedektif 2

*Can Dostum
    *Celda 211
    *Cennetimden Bakarken
    *Cennet Gibi
    *Cesaretin Var Mı Aşka?
    *Cesur Yürek
    *Collateral
    *Çınar Ağacı

*Deli Deli Olma
    *Doğmamış
    *Dövüş Kulübü

*Eşkiya
    *Esaretin Bedeli
    *Evde Tek Başına
    *Eyvah Eyvah 2
    *Fanaa
    *Finding My Destiny
    *Forrest Gump

*Gattaca
    *Gecenin Kanatları
    *Geleceğe Dönüş
    *Ghajini
    *Gladyatör
    *Guzaarish
    *Gündüz ve Gece
    *Güz Sancısı
    *Hayat Güzeldir
    *Hayatımdaki Tatil
    *Hellraiser‑Hellworld
    *Her Çocuk Özeldir
    *Hırçın Sevgilim

*Ip Man
    *Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı
    *İçimdeki Deniz
    *İncir Reçeli
    *İngiliz Hasta
    *Jerusalema
    *Kabadayı
    *Kadavra
    *Kalpazanlar
    *Kaplumbağalar da Uçar
    *Karayip Korsanları 4 (Gizemli Denizlerde)
    *Kardeşimden Sonra
    *Karınca Z
    *Kızkardeşimin Hikayesi
    *Koğuş
    *Kumarbaz
    *Kuzuların Sessizliği
    *Kurtlar Vadisi Filistin
    *Küp
    *Leon
    *Müthiş Dadı

*New York'ta Beş Minare
    *Ninjanın İntikamı
    *Not: Seni Seviyorum
    *Ocean's 11
    *Ocean's 12
    *Olağan Şüpheliler
    *Oyuncak Hikayesi 3
    *Ölü Ozanlar Derneği
    *Pers Prensi
    *Prestij
    *Propaganda
    *Romantik Komedi

*Salt
    *Sarhoş Atlar Zamanı
    *Sevgililer Günü Nefret Ediyorum
    *Schindler'in Listesi
    *Sıkıysa Yakala
    *Sır
    *Sihirbaz
    *Sil Baştan
    *Siyah Kuğu
    *Slumdog Milyoner
    *Sofinin Dünyası
    *Son Ders: Aşk ve Üniversite
    *Son Durak 4
    *Son İstasyon
    *Step Up 3
    *Süper 8
    *Şansa Bak
    *Şenlikname
    *Şeytan
    *Şimdi Ya da Asla
    *Tanrıkent
    *Telefon Kulübesi
    *Tepenin Gözleri 2
    *Testere 7
    *Tesadüf
    *Titanik
    *Turist
    *Truman Şov

*Uçurtma Avcısı
    *Umudunu Kaybetme
    *Üç Harfliler Marid
    *V For Vendetta
    *Vizontele

*Yağmur Adam
    *Yalancı Yalancı
    *Ya Sonra
    *Yedi
    *Yedi Yaşam
    *Yeşil Yol
    *Yüreğine Sor
    *Zaman Yolcusunun Karısı
    *Zindan Adası
    *Zoraki Kral
    *Waiting For Forever
    *X Men First Class

she's, EdaaB, benqiSu ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. ∂iαвiαη~lρ

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)

Şaibeli bir şekilde karısını öldürmek suçundan Shawshank Hapishanesi`ne gönderilen Andy Dufresne (Tim Robbins),
    burada hiç alışık olmadığı bir hayat mücadelesi vermeye başlar.
    Hapishanede tanıştığı Ellis Boyd Redding (Morgan Freeman) ile aralarında mükemmel bir dostluk oluşur.
    Bir süre sonra Andy'nin hayata bağlı tavırları hapisenedeki mahkümları bile etkilemeyi başarır
    .

Hayat güzeldir (Life Is Beautiful)

1930'ların İtalya'sında Guido adındaki tasasız, kaygısız bir Yahudi kitapçı
    yakın bir şehirdeki güzel kadına kur yapıp onunla evlenerek bir peri masalı başlatır.
    Guido ve karısının bir oğulları olur ve İtalya'yı Alman güçleri istila edene kadar birlikte mutluluk içinde yaşarlar.
    Ailesini bir arada tutabilmek ve oğlunun Yahudi toplama kamplarının dehşetinden elinden geldiğince uzak tutmak çabası ile
    Guida bu yıkımı bir oyun gibi gösterir. Bu oyunun kazanma ödülü ise bir tanktır..
    Persephone, ~Dryad ve -Sctuhzenqe- bunu beğendi.
  3. Gamze**

Gamze** Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    1.527
    Ödül Puanları:
    0

Filmde iki Türk polisini canlandıran Mustafa Sandal ve Mahsun Kırmızıgül’ün FBI’ın yakaladığı Türk kaçakçıyı teslim almak için gittikleri Newyork’ta yaşadıkları anlatılıyor. Bu iki polis teslim alıp Türkiye’ye götürmeleri gereken kaçakçıyı ellerinden kaçırınca intihar etmeye karar verirler. Ve ünlü Empire State’in tepesine çıkarlar ve Mahsun Kırmızıgül burda Newyork’ta Beş Minare’yi söyler. Bakalım olaylar bundan sonra nasıl gelişir.

Mahsun Kırmızıgül ve Mustafa Sandal, 11 yıl önce bir araya gelerek projeyi çekmeye çalıştı. Ancak başarılı olamadılar. İlk kez bir sinema filmi için kamera karşısına geçecek olan Mustafa Sandal, filmde top sakallı ve kısacık saçlarıyla yer alacak.

Yönettiği iki filminde de aynı zamanda kamera karşısına da geçen Mahsun Kırmızıgül, yeni filminde de uzun saçlarıyla izleyici karşısına çıkacak.
    "New York’ta Beş Minare" adlı filmin yedi sahnesinden oluşan teaseri önceden çekilerek, sinema salonlarında izleyicisiyle buluşmaya başladı. Film, Kasım ayında vizyona girecek.

Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği ilk filmi "Beyaz Melek", 2 milyon 31 bin 935 seyirci ile 2007 yılının en çok izlenen filmi oldu.Kırmızıgül’ün ikinci filmi "Güneşi Gördüm" de geçen yılın en çok izlenen ikinci filmi olarak tarihe geçti. Filmi, 2 milyon 491 bin 454 kişi izledi.

:rolleyes:
    gugi bunu beğendi.
  4. `☆мiśśiśєℓℓά☆`

`☆мiśśiśєℓℓά☆` Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    489
    Ödül Puanları:
    16
    *
    Yapım:
    2010 ~ ABD, Türkiye
    *
    Tür:
    Aksiyon, Casusluk, Dram, Macera, Polisiye, Politik
    *
    Yönetmen:
    Mahsun Kırmızıgül
    *
    Oyuncular:
    Haluk Bilginer, Engin Altan Düzyatan, Ali Sürmeli, Danny Glover, Mahsun Kırmızıgül, Onur Ünsal, Salih Kalyon, Robert Patrick, Zafer Ergin, Gina Gershon, Hüseyin Avni Danyal, Mustafa Sandal, Murat Ünalmış, Eşref Kolçak, Suna Selen, Yüksel Arıcı, Justine Cotsonas, Emma Walton, Scott William Winters, Ali Güney, Bob Ari, Ernest Rayford, Hisam Tawfıq, James Chen, Ümit Okur, Bejay Rose, Laine Rettmer, Michael Olajide Jr, Ryan Silverman, S Novym Godom, Papa! (2004), Sharrieff Pugh
    *
    Senaryo:
    Mahsun Kırmızıgül
    *
    Yapımcı:
    Murat Tokat
    *
    Görüntü Yönetmeni:
    James Gucciardo
    *
    Müzik:
    Mahsun Kırmızıgül, Yıldıray Gürgen, Tevfik Akbaşlı

Kırmızı bültenle aranan ve ismi fenomene dönüşen radikal dinci bir örgütün lideri Deccal kod adlı suçlunun Amerika’da yakalandığı bilgisi gelir. Teşkilatın en başarılı iki polisi Amerika’ya suçluyu teslim almaya giderler. Bundan sonrası kolay gibi görünür ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir. İstanbul, New York, Bitlis üçgeninde geçen hikaye, yakın dönemin Türkiye’sini sorgularken, 11 Eylül sonrası Amerika ve dünyanın İslam ile olan paranoyasının altını çizecektir.​

Sonu kötü bitmesine rağmen harika bir filmdi herkese tavsiye ediyorum çıkarılacak çok güzel örnekler var
    gugi bunu beğendi.
  5. `☆мiśśiśєℓℓά☆`

`☆мiśśiśєℓℓά☆` Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    489
    Ödül Puanları:
    16
    Yapım:
    2009 ~ Türkiye
    *
    Tür:
    Dram, Politik, Romantik, Suç
    *
    Yönetmen:
    Serdar Akar
    *
    Oyuncular:
    Beren Saat, Cezmi Baskın, Erkan Petekkaya, Begüm Kütük, Yavuz Bingöl, Arif Erkin, Murat Ünalmış, Alper Kul, Teoman Kumbaracıbaşı, Ali Barışık, Ferit Kaya, Zeynep Anıl Tatdıran, İbrahim İris, Emin Yaşar, Levent Akkök, Mehmet Avdan, Selin Karina Kükrer
    *
    Senaryo:
    Mahsun Kırmızıgül, Ahmet Küçükkayalı
    *
    Yapımcı:
    Mahsun Kırmızıgül, Murat Tokat
    *
    Görüntü Yönetmeni:
    Mustafa Kuşçu
    *
    Müzik:
    Mahsun Kırmızıgül, Yıldıray Gürgen
    *
    Dağıtım:
    Pinema Film

12 Eylül darbesinden sonra, anne ve babası polis baskınında gözleri önünde katledilen Gece’in yaşadığı büyük dram, onu aşk ve ölüm arasında bir seçim yapmaya zorlayacak.​
  6. ∂iαвiαη~lρ

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    PRESTİJ (THE PRESTIGE)

En İyi 50 Film:5. sırada
    IMDB Puanı:8.4/10
    Yapım:2006 ~ ABD, İngiltere, Kanada
    Tür:Aksiyon, Dram, Fantastik, Gerilim, Gizem, Romantik, Suç Yönetmen:Christopher Nolan Oyuncular:Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson, Michael Caine, Andy Serkis, Piper Perabo, Rebecca Hall, David Bowie, Jodi Bianca Wise, Ricky Jay...
    Senaryo:Christopher Nolan, Jonathan Nolan
    Senaryo (Kitap):Christopher Priest

Beğenilen yönetmen Christopher Nolan’dan (“Memento,” “Batman Başlıyor”) illüzyon kumaşından örülmüş bir macera geliyor.
    Bu beklenmedik dönüşlerle dolu gizemli öyküde, Viktorya Devri’nde iki sahne sihirbazı, giderek şiddetlenen
    bir savaşa ve birbirlerinin mesleki sırlarını ortaya çıkartmak için doymaz bir susuzluğa dönüşen güçlü bir rekabete girişiyorlar.
    Bu iki görkemli adamın cüreti tutkuya, şovmenliği bilime ve hırsı dostluğa kırdırmalarının sonuçları tehlikeli, ölümcül ve hileli oluyor.
    Her şey yüzyılın başında, hızla değişen Londra’da başlıyor.
    Sihirbazların ünlü ve en üst mertebede idol olarak kabul edildikleri bir zamanda, iki genç sihirbaz şöhrete giden yolu çizmeye başlarlar.
    Gösterişli, sofistike Robert Angier (HUGH JACKMAN) tam bir şovmenken, yontulmamış ve gelenekçi Alfred Borden (CHRISTIAN BALE) sihirli fikirlerini gösterme yeteneğinden yoksun, yaratıcı bir dahidir.
    Birbirlerini takdir eden arkadaşlar ve ortaklar olarak yola çıkarlar. Ama en büyük numaraları ters gidince, aralarında ömür boyu sürecek bir düşmanlık başlar; ikisi de bir diğerini geçme ve altüst etme niyetindedir.
    Sürdürdükleri aşırı rekabet, her numarayla, her gösteriyle daha da büyür; ta ki sınır tanımayana, hatta elektriğin yeni ve inanılmaz güçlerini ve Nikola Tesla’nın bilimsel dehasını işin içine dahil edene dek...

Zekice bir film. Çok dikkatli izlemek gerekiyor. Öyle ki ben ikinci kez daha izlemeyi düşünüyorum :)
    -Sctuhzenqe- bunu beğendi.
  7. Gamze**

Beğenileri:
    1.527
    Ödül Puanları:
    0
    ` Twilight ( Alacakaranlık )

On yedi yaşındaki Isabella Swan babası Charlie ile birlikte yaşamak üzere küçük bir kasaba olan Forks, Washington’a taşınır. Burada yüz sekiz yaşında bir vampir olup, on yedi yaşında görünen gizemli sınıf arkadaşı Edward Cullen ile tanışır. Edward’ın ilk başlarda romantizmden uzak durmaya çalışmasına rağmen sonrasında birbirlerine aşık olurlar. Üç göçebe vampir James, Victoria ve Laurent geldiğinde Bella’nın hayatı tehlikeye girer ve Edward’ın ailesi Alice, Carlisle, Esme, Jasper, Emmett ve Rosalie onun hayatını çok geç olmadan kurtarmak için uğraşırlar.
    mystery_girl, siroz ve gugi bunu beğendi.
  8. ∂iαвiαη~lρ

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    Tekrar belirteyim, lütfen ''İZLEDİĞİNİZ'' filmleri paylaşın.

CAN DOSTUM (GOOD WILL HUNTING)
    Tür : Dram / Komedi
    Gösterim Tarihi : 1 Mayıs 1998
    Yönetmen : Gus Van Sant
    Senaryo : Matt Damon , Ben Affleck
    Görüntü Yönetmeni : Jean Yves Escoffier
    Yapım : 1997, ABD , 126 dk.

Oyuncular

Robin Williams (Sean Maguire) ,Matt Damon (Will Hunting) , Ben Affleck (Chuckie Sullivan) , Stellan Skarsgård (Gerald Lambeau) , Minnie Driver (Skylar) , Casey Affleck (Morgan O'Mally) , Cole Hauser (Billy McBride) , John Mighton (Tom) , Rachel Majorowski (Krystyn)...

Film, fotografik hafızaya sahip yoksul bir gencin yerlerini sildiği üniversitenin profesörü Sean McGuire'la kurduğu dostluğu anlatıyor.

McGuire, Will Hunting adlı bu gençteki yeteneğin farkındadır
    ve ona hayranlık duymaktadır.
    Nobel ödüllü profesörlerin bile çözmekte zorlanacakları problemleri kolayca çözen Will ise çıkardığı bar kavgası sonrası
    çarptırıldığı hapis cezasından kurtulabilmek için profesör McGuire'a ihtiyaç duymaktadır.

Oscar ödüllerinde 9 dalda adaylığa layık görülmüş olan Can Dostum,
    Robin Williams ile "en iyi yardımcı erkek oyuncu" ödülü ve senaryosu ile de "en iyi özgün senaryo" ödüllerini kazanmıştı
  9. ∂iαвiαη~lρ

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    Babam ve oğlum izleyeceğim filmler arasında.
    Konuyu sabitlediğin için teşekkür ederim dilek :)
    S. Moderatör Dilek bunu beğendi.
  10. Gamze**

Beğenileri:
    1.527
    Ödül Puanları:
    0
    Son Durak 4

Nick ve arkadaşları haftasonunda araba yarışı izlemeye giderler. Bu sırada Nick yarışın yapıldığı stadyumda çok büyük bir kaza meydana geldiğini, insanların öldüğünü ve stadyumun izleyicilerin üzerine yıkıldığını görür.
    Nick bu gördüklerinin birazdan yaşayacakları bir felaket olduğunu farkederek,
    12 kişiyi kendisi ile birlikte stadyumdan çıkmaya ikna eder ve böylece kazadan kurtulmuş olurlar.
    Ama ölüm yarım kalan işini bitirmek için geri döner. Stadyum kazasından kurtulanları çok daha korkunç kazalar beklemektedir.

~ Çok beğenerek izlediğim filmlerden biri :rolleyes: :)
    S. Moderatör Dilek bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş