Fizik Sorumluluk Sınavı

Konu 'Fizik 9. Sınıf Yazılı Soruları' bölümünde nnaazzaann tarafından paylaşıldı.

1. nnaazzaann

nnaazzaann Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    4

Arkadaşlar 9.sınıftan kaldığım fizik sorumluluk sınavına 2 kere girdim ve aynı sorular çıktı bana çözümlerini yaparak konuyu açıklayabilirseniz sevinirim bir soru bile benim için avantajdır...

1).
    Madde K L M
    Kütle gr 60 90 120
    Hacim cm3 20 30 120

tablosunda maddelleri aynı sıcaklık ve basınç altındadır. Hangileri aynı türdendir nedenleri nedir ?

2).Özkütlesi 3gr/cm3 olan bir maddeden yapılmış 450 cm3 hacmindeki bir cisim 1200 gr gelmektedir.Cismin içinde kaç cm3 boşluk vardır ?

3).Samsun ile Ankara arası kuş uçuşuyla 300 km'dir. Bu iki şehir arası tren yolunun uzunluğu 450 kmdir. Bu mesafeyi sabit suratle 5 saatte alan trenin
    a).Suratini b).Hızını bulunuz.

4).Vinç 350 kg lık yükü 12m yükseğe sabit hızla kaldırmaktadır. Vincin bu esnada yaptığı iş kaç jouledür ? (g:10m/s2)

5).Periyodik dalga üreticisi dakikada 180 dalga üretebilmektedir.Bir dalga tepesi ile bir dalga çukuru arasındaki uzaklık 15 cm olduğuna göre dalgaların yayılma hızı kaç cm/s dir ?

şimdiden teşekkürler umarım benim gibi sorumluluğa kalan arkadaşlarımada yardımcı olabilir.
  2. MertErol

MertErol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende yarın fizik ortalama yükseltme sınavına gireceğim 9.sınıf sorular zor ya buna benzer çıkarsa :S

Sayfayı Paylaş