Garip değil mi?

Konu 'Dini Bilgiler' bölümünde Persephone tarafından paylaşıldı.

 1. Persephone

  Persephone Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.521
  Beğenileri:
  485
  Ödül Puanları:
  83

  Garip değil mi?

  Camiye bağışlamamız gerektiğinde bi 20 YTL gözümüze ne kadar büyük gözüküyor Alışverişe giderken aynı 20YTL ne kadar da küçük geliyor gözümüze GARİP DEĞİL Mİ?

  Allah yolunda bir saat çalışmak ne kadar uzun bir vakit olarak gözüküyor gözümüze Balık tutma, futbol veya TV de dizi izlemek için harcamaya kalktığımızda, aynı vakit nasılsa kısa geliyor bize GARİP DEĞİL Mİ?

  Bir cüz Kuran okumak için ne kadar emek sarfediyoruz Çok satan bir romanın ikiyüz sayfasını okumak ise, bizim için ne kadar kolay GARİP DEĞİL Mİ?

  Kuranın dediklerini sıkı sıkıya sorgularken, gazetelerin yazdığına nasılsa hemencecik inanıyoruz GARİP DEĞİL Mİ?

  Namaz kılarken okuyacağımız ayetleri şaşırabiliyoruz da, bir arkadaşımızla konuşurken bülbül gibi şakıyoruz GARİP DEĞİL Mİ?

  İslami bir faaliyete vakit ayarlamak ne kadar da zor oluyor Başka bir sosyal etkinliğe ise vakit bulmak ne kadar da kolay oluyor GARİP DEĞİL Mİ?

  Bir iki Kuran ayetini ezberlemek için nasılda uzun bir zaman ve çaba gerekiyor Bir şarkı ezberlemeyi ise az zamanda nasıl kolay başarıyoruz GARİP DEĞİL Mİ?

  Bir rahibe baştan ayağa örtündüğünde kendisini Allah yoluna adamış biri diye saygı görür Tesettürlü bir Müslüman hanımı gördüklerinde ise aynı insanlar onun baskı altında olduğunu düşünürler GARİP DEĞİL Mİ?

  Bir batılı kadın dışarıda çalışmak yerine evini tercih ettiğinde, çocukları ve evi için kendinden fedakarlık eden biri olarak saygı görür Ama aynısını bir Müslüman hanım yaptığında, böyle yapmakla özgürlüğünü kısıtladığı düşünülür GARİP DEĞİL Mİ?

  Bir çocuk herhangi bir konuda ciddi bir yoğunlaşma gösterdiğinde, bu çocukta iyi bir potansiyel var denilir İslami konularda bilgi edinmeye çok mereklı bir çocuğa ise problemli nazarıyla bakılır GARİP DEĞİL Mİ?

  Bir Yahudi sakal bıraktığında inancının gereği olarak böyle yaptığı düşünülür Aynısını yapan bir Müslüman ise; FANATİK, AŞIRI UÇ, YOBAZ muamelesi görür GARİP DEĞİL Mİ?

  Bir hristiyan militanı birini öldürürse, işlediği cinayeti ile mensup olduğu din arasında bir ilinti kurulmaz Ama bir Müslüman bir suç işlediğinde, O kişiden önce dini sanık sandalyesine oturtulur GARİP DEĞİL Mİ?

  Ve bütün bunlara rağmen, İslamiyet yeryüzünde en hızlı yayılan dindir GARİP DEĞİL Mİ???

  Sizce de GARİP DEĞİL Mİ ?

Sayfayı Paylaş