Geometri Sorunu

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde Moderatör Bünyamin tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Moderatör Bünyamin

Moderatör Bünyamin Tekirdağ Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    365
    Ödül Puanları:
    63

Geometri dersi için nasıl bir çalışma izlemeliyim. Geometri korkumu nasıl yeneceğim. Haftaya Salı sınavım var. Bir de biz Geometri dersini Seçmeli olarak görüyoruz. Hep bir korku içindeyim. Hoca bir de yok böyle yaparsanız puan kırarım böyle yaparsanız hiç puan vermem diyor. Öyle olunca da tamamen soğuyorum ve istek kalmıyor.
  2. Moderatör Sümeyye

Moderatör Sümeyye Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113
    keşke başka bölüme açsaydın, soruna gelelim. Bölümün değil galiba geometri. Geometri zor bir ders dir. İlk olarak konu anlatımlardan bütün formülleri ve soru tiplerine çalışmalısın ve sonrada bolca pratik yapmak için soru çözmelisin. Ben mesela akşam çalışsam yazılıya sabaha formülleri unutabiliyorum sende unutmamak için not kağıdı tutmalısın ve yazılıya girmeden öncede tekrar yapmalısın.Burada sadece formülleri ezberle demiyorum soru çözmelisin yani soru tipini görünce formülü aklına gelmelidir.En önemliside kendine yapabilirim diyerek özgüven getirmelisin.Güven kendine.Benim bölümüm sayısal ve geometri çok iyi yaparım çünkü o dersi seviyorum. sende sevmeye çalış ve korkmadan , kendine güvenerek sınava gir. Zaten ben korkarım ve herşeyi unuturum dersen yapamazsın ki. Korkma . Ben sana böyle söylüyorum ama benimde başımda böyle bir korku var. tarih yapamıyorum ama kendime güvenerek, yapabilirim diyerek de çalışıyorum. Son dakikaya kadar tekrar yap,çalış. Umarım yardımcı olmuşturum, eğer ki olduysam sevinirim ;)
    Moderatör Bünyamin bunu beğendi.
  3. Moderatör Bünyamin

Beğenileri:
    365
    Ödül Puanları:
    63
    Teşekkür ederim. :D Özgüven eksikliği var biraz fakat gidereceğiz artık :D Sanki yanımda birisi oturuyor da bana öğüt veriyor sandım. O kadar güzel anlattın yani. :D

Bu arada Tarihim dörttür. :D
  4. Moderatör Sümeyye

Moderatör Sümeyye Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113
    Burada çözemediğin soruları çözmeye çalışırız,bu arada tarih konusunda yardımcı olursan sevinirim arkadaşım, Teşekkür ederim
  5. Yasemen*

Yasemen* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    826
    Ödül Puanları:
    0
    Ben geometriye konuşarak çalışıyordum ya :) Biliyorum böyle söyleyince komik oluyor ama açıp kitabı sorunun karşısına geçiyordum.

''Söyle bakalım şekerim senin derdin ne ? '' Soruya bir kere seni çözeceğim diye yaklaşman lazım.

Bir de şöyle bir şey varki geometride formül bilmen yeterli değildir kalem-göz koordinasyonun olmalı. İkizkenarları rahat görmeli açıları hemen yazmalısın.

Bana kalırsa zor kaynak değil ilk başta kolay kaynaklardan başla. Kendi kendine güzelce bir çöz. Yapamadıklarının üzerinde birkaç gün uğraşıp hocalarına sor. Bence yarar sağlayacaktır.

Hemen gidip karekökmüş,femmiş bireymiş o yayınlardan başlama.Kolay şeyler seç. Dene bakalım ne olacak sonuç.
  6. Moderatör Bünyamin

Beğenileri:
    365
    Ödül Puanları:
    63

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Burada çözemediğin soruları çözmeye çalışırız,bu arada tarih konusunda yardımcı olursan sevinirim arkadaşım, Teşekkür ederim
    Genişletmek için tıkla...
    Tamam bende teşekkür ederim. Tarih konusunda da ben yardımcı olurum.
  • Moderatör Bünyamin

Beğenileri:
    365
    Ödül Puanları:
    63

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Ben geometriye konuşarak çalışıyordum ya :) Biliyorum böyle söyleyince komik oluyor ama açıp kitabı sorunun karşısına geçiyordum.

''Söyle bakalım şekerim senin derdin ne ? '' Soruya bir kere seni çözeceğim diye yaklaşman lazım.

Bir de şöyle bir şey varki geometride formül bilmen yeterli değildir kalem-göz koordinasyonun olmalı. İkizkenarları rahat görmeli açıları hemen yazmalısın.

Bana kalırsa zor kaynak değil ilk başta kolay kaynaklardan başla. Kendi kendine güzelce bir çöz. Yapamadıklarının üzerinde birkaç gün uğraşıp hocalarına sor. Bence yarar sağlayacaktır.

Hemen gidip karekökmüş,femmiş bireymiş o yayınlardan başlama.Kolay şeyler seç. Dene bakalım ne olacak sonuç.
    Genişletmek için tıkla...
    :D :D Soruyla konuşma tarzın çok iyiymiş. Bunu deneyeceğim. Önerin için çok teşekkür ederim. Sağ ol. :)
  • Yasemen*

Yasemen* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    826
    Ödül Puanları:
    0
    Denemeden zarar çıkmaz. Ben 10. sınıfta felakettim. Geçen sene LYS'de millet döküldü. Ben 28 yaptım. Yapabilirsin bence. Zor değil yani.
  • Moderatör Bünyamin

Beğenileri:
    365
    Ödül Puanları:
    63
    Tamam teşekkür ederim. Çok sağ ol :)
  • tumblr_

tumblr_ Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    Ben buna katılmıyorum. Geometriyi yapabilmek, - bence- onu sevmekle başlar. Biliyorum saçma geliyor ama ben sevmediğim hiç dersi yapamazdım. İlla seveceğim, istek duyacağım. Geometri için ek olarak sabır gerek galiba birazda :D
    Ne kadar çok soru tipi görürsen senin için o kadar iyi olur diyeyim ve burada bitireyim. :) Başarılar.
  • Konu Durumu:
    Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş