Gereksiz Gerçekler

Konu 'Bilgi Köşesi' bölümünde Lethe tarafından paylaşıldı.

1. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113

Bilerek dağınık bıraktım

Yatağınızı toplamamak yatağın nemini azaltıp mite oluşumunu engeller ve astım ve alerjiye sebep olan alerjenlerin yatakta tutulmamasını sağlar.Bir dahaki sefere anneniz şikayet ettiğinde güzel bir sebebiniz var artık
    ozgrcnk, sss, ~Ab-ı Hayat ~ ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Tabağı da yeseydin

Tayvan’daki bir şirket yenilebilen tabak yaptı.Artık yemeğinizi yedikten sonra tabağınızı da yiyebilirsiniz.Hep toplama derdine son hem de doğada çözünebilir olan bu tabaklar tamamen doğa dostu ve büyük çoğunlukla buğdayda yapılıyor.Sadece soğuk servis değil, bu tabaklara çorba da konulabiliyor.Son bir not, şimdilerde bu teknoloji ile pek çok firma sadece tabak değil, kaşık, bardak çatal bıçak da üretiyor
    goncam_92, sss, ~Ab-ı Hayat ~ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Dreamer*

Dreamer* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.971
    Ödül Puanları:
    0
    Şaka gibi!..

Hele ki yenilebilen tabak. :D
    Lethe bunu beğendi.
  4. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113

Oyuncak ayılar gerçek ayıdan daha fazla can alıyor.Oyuncak ayılara bağlantılı ölümler gerçek ayı saldırılarına sonucu ölümlerden daha fazla.Sadece insan da değil üstelik, bir keresinde bir oyuncak ayı havuza düşüp pompayı tıkayıp 2.500 balığın ölümüne sebep olmuştu.Bunun dışında yüzbinlerce kaza ve yaralanmalara sebep oluyorlar.Genel sebepler arasında, boğaza kaçan veya batan cam-plastik ufak parçalar, ayıya takılıp düşmeler, yapıldığı materyal kaynaklı alerji ve zehirlenmeler vb. var.
  5. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
  6. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113

Çoğu trafik ışığı ve asansör düğmesi aslında hiçbir işe yaramıyor.Plasebo (placebo) etkisi denilen olay yüzünden siz hiçbir işlevi olmayan o butona bastığınız için o trafik ışığının kırmızıya döndüğünü veya siz bastığınız için asansörün kapısının kapandığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz, aslında sadece süresi geldiği için oluyor.Aynı durum banka vb. gibi çoğu toplu alandaki klimalar içinde geçerli, o kolondaki kontrol panelinden siz aslında sıcaklığı ayarladığınızı sansanızda genelde sıcaklık değişmiyor.Tıpta da kullanılan bu yöntem aslında hiçbirşey yapılmasada kişiye birşey yapıldığı hissini vererek rahatlatıyor, mesela bazı hastalara sadece vitamin vererek psikolojik durumları ve morallerinin düzeltilmesi gibi
  7. Dreamer*

Beğenileri:
    1.971
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Oyuncak ayılar gerçek ayıdan daha fazla can alıyor.Oyuncak ayılara bağlantılı ölümler gerçek ayı saldırılarına sonucu ölümlerden daha fazla.Sadece insan da değil üstelik, bir keresinde bir oyuncak ayı havuza düşüp pompayı tıkayıp 2.500 balığın ölümüne sebep olmuştu.Bunun dışında yüzbinlerce kaza ve yaralanmalara sebep oluyorlar.Genel sebepler arasında, boğaza kaçan veya batan cam-plastik ufak parçalar, ayıya takılıp düşmeler, yapıldığı materyal kaynaklı alerji ve zehirlenmeler vb. var.
    Genişletmek için tıkla...

Aman Allah'ım bu haber sonucunda oyuncak ayımı sokağamı atmalıyım? :eek:
    :D
  • Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Bizi düşünerek bunu kopyalamamıstım ama gerçek bu :D
  • Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Erkek değil misiniz hepiniz aynısınız

Erkek rakunlar çiftleştikten sonra 1 hafta içinde kendilerine yeni bir eş bulurlar.

Resimde de görüldüğü gibi tarz ve mantalite açısından insan evladı olan erkekler ile baya benzerlik gösteriyorlar.Bayanların “topuna kibrit suyu” geçen cümleler kurduğunu duyar gibiyim.Erkekler de son çare olarak başvurulabilecek ümitsiz bir mazeret olarak akıllarında bulundurabilirler; “Ama hayatım, açıklayabilirim…..doğanın kanunu……..rakunlar bile…….”
    sss, αуѕєgüℓ ve Dreamer* bunu beğendi.
  • Dreamer*

Beğenileri:
    1.971
    Ödül Puanları:
    0
    Ama ben oyuncak ayıya sarılıp uyumuyorum ki :ugh: :D

Sadece şifonyerimin üstünde duruyor.

Ayrıca onları ben küçüklüğümden beri saklıyorum. Sahibesine zarar vermez herhalde. :D
  • Sayfayı Paylaş