||Gidişine Ağladım||

Konu 'Alıntı Yazılar' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113

Sana öfkelenmek bile mümkün değil, durmaksızın düşünürken seni, durmaksızın özlerken. Hırçınlığını alıp aklımın, yüreğimin tüm duvarlarına çarpıyorum. Yoruluyorum, yoruluyorum, kan ter içinde tüm rotalarımdan şaşkın yine kıyında alıyorum soluğu. Dizlerine kapanıp ağlamaktan nasıl utanmıyorum ben. Nasıl gururumu öfkeyle bastırıyorum. Tüm dizeler, tüm notalar can buluyor zihnimde, sesimde soluğumda tüm yoksulluğum yankılanıyor. Kırıldığım kadar kırabilseydim keşke seni. Keşke bende ruhumun eksiği ne varsa ruhunun eksiği sayabilseydim. Düşünürken hissetmesem, hissederken düşünemeseydim.

Hayatımdan,
    Başkalarının hayatlarına
    Akıyorlar,
    Sessizliğim kadar
    Çığlık çığlığa dizelerim,

Tebessüm sokağımın candan dostları yine aşındıracak kapımı kadir kıymetleriyle. Biri dokunacak yanağıma şevkat dolu sıcaklığıyla. Bir diğeri kadehimi dolduracak. Bir diğeri belki bir türkü. Bir diğeri de ben olacağım; türküyü duymadan, kadehe dokunmadan, ılığı hissetmeden yanağımda, yas duvarıma çökmüş yağmur duasında.

Güzel seviyorum değil mi?
    Aynı güzellikte özlerim,
    Aynı güzellikte üzülüp,
    Aynı güzellikte bakarım
    Gidişine

Sevince böyle, böyle sevdaya bulanınca. Gönlünü, yüzünün gülüşünü, sesinin coşkusunu, hatta gamzesini yanağının veriyorsun pervasızca. Umur etmeden gidişleri, neyin varsa veriyorsun gidene. Sitemlerin zihninde dolanırken deli dolu, koşup geliyor vicdanın ak pak. Nefes alıyorsun sayesinde. :eek:Tebessüm konuyor yüzüne, gamzen sana yakışan yerde. Yüreğinin bir yanı şüphesiz yangın yeri hala. Bir yanı vicdanın kurtarılmış bölgesi.

Masumiyetim,
    Yıldızıyla gökyüzü,
    Ki yakamoz da olacak elbet
    Bir deniz istiyorsan

Dönüşün olmayacaksa ben bir yolunu bulup gelmeliyim yanına. Mevsimine göre güneşe, yağmura, kara, ılığa, rüzgara sinip gelmeliyim yanına. Dağları geçerken yüzünün hasretiyle hızım artmalı rüzgarsam. Yağmursam bir seni ıslatır gibi yağmalıyım, kar olacaksam ille de parmaklarına, nefesimle ısıtışımı aklının gizlisinden çıkarırcasına. Belki de bürünüp en sevdiğin yeşile, her ağacın, her çiçeğin derisine.

Varmak;
    Sana varmaksa
    Yalınayakta olsa

dj_pelin ve Toгgαи bunu beğendi.
  2. Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38
    Nasıl gururumu öfkeyle bastırıyorum. :)

Süper bir yazıymış canım :)