Giyim Üretim Teknolojisi Alanı Dal Programları

Konu 'Giyim Üretim Teknolojisi' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113

1. KADIN GİYİM MODELİSTLİĞİ
    Tanımı: Kadın Giyim Modelistinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Giyim Üretim Teknolojisi alanında Kadın Giyim Modelistliği mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

2. ERKEK GİYİM MODELİSTLİĞİ
    Tanımı: Erkek Giyim Modelistinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Giyim Üretim Teknolojisi alanında Erkek Giyim Modelistliği mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

3. ÇOCUK GİYİM MODELİSTLİĞİ
    Tanımı: Çocuk Giyim Modelistinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Giyim Üretim Teknolojisi alanında Çocuk Giyim Modelistliği mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

4. İÇ GİYİM MODELİSTLİĞİ
    Tanımı: İç Giyim Modelistinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Çay Üreticiliği ve Operatörlüğü mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

5. HAZIR GİYİM MODEL MAKİNECİLİĞİ
    Tanımı: Hazır giyim model makinecinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Giyim üretim teknolojisi alanında hazır giyim model makineciliği mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

6. DERİ GİYİM
    Tanımı: Deri giyim elemanının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Giyim Üretim Teknolojisi alanında deri giyim mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

7. KADIN TERZİLİĞİ
    Tanımı: Kadın terzisinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Giyim Üretim Teknolojisi alanında kadın terziliği mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

8. ERKEK TERZİLİĞİ
    Tanımı: Erkek terzisinin sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Giyim Üretim Teknolojisi alanında erkek terziliği mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

9. KESİM

Tanımı: Kesim elemanının sahip olduğu yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Giyim Üretim Teknolojisi alanında kesim mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Sayfayı Paylaş