Google Plus'ın Kullanıcı Sayısı Artıyor

Konu 'Bilgisayar ve İnternet' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Google’ın mühendislik bölümünde Kıdemli Yönetici olarak çalışan Vic Gundotra yaptığı açıklamada, Google Plus oluşumunun 400 milyon kayıtlı kullanıcı barajını aştığını ve aylık olarak 100 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını duyurdu. Vic Gundotra devam eden açıklamasında, şirket olarak bu rakamlara bu kadar çabuk ulaşmayı beklemediklerini belirtirken Google Plus oluşumunun herkes için farklı bir deneyim oluşturduğunu ama aynı zamanda şirket için de bir amaç taşıdığını sözlerine ekliyor ve erişilen bu rakamlarla hedeflenen amaç doğrultusunda ilerlediklerini belirtiyor.

  Zaman zaman Google ürünleri için çeşitli istatistiki veriler eşliğinde tahminlerde bulunan Paul Allen, Google Plus’ın bu sayılara geçtiğimiz Ocak ayında erişeceğini ön görmüştü. Allen kendi Google Plus hesabında yazdığı yazıda, geliştiricilerin Youtube, Android, Chrome gibi Google’ın sahip olduğu platformları kullanarak Google Plus oluşumunu kullanıcılara dayatacaklarını ve yıl bitmeden çok daha büyük bir kayıtlı kullanıcı sayısına erişileceğini tahmin ediyordu.

  Google Plus oluşumunu gerçekten kullanan kişi sayısı 100 milyon olarak açıklanıyor. Sektör uzmanları Google Plus’ın en büyük rakibi olarak kabul edilen Facebook’un kullanıcı sayısını açıklarken kayıtlı kullanıcıları değil aktif olarak Facebook kullanan kullanıcıları açıkladığı çünkü kayıtlı kullanıcıları açıklamanın gerçekleri yansıtmadığını belirtiyorlar. Facebook firması yetkilileri 30 Haziran’da kullanıcı sayısıyla ilgili olarak yaptığı son açıklamada, aylık aktif kullanıcı sayısının 955 milyon olduğunu belirtmişti. İki firmanın da bu sayıları açıklarken hem mobil hem de masaüstü bilgisayar kullanıcılarını ele aldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

  Computerworld

Sayfayı Paylaş