Google'a bunu yazın bakın ne oluyor?

Konu 'Bunları Biliyor musunuz?' bölümünde Moderatör Gizem tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Gizem

  Moderatör Gizem Moderatör Yönetici Moderatör

  Katılım:
  22 Eylül 2012
  Mesajlar:
  637
  Beğenileri:
  356
  Ödül Puanları:
  63

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Google'a ''do a barrel roll'' yazdığınızda ne olduğunu biliyor musunuz?  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Do A Barrel Roll: İnternette arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? "do a barrel roll" yazdığınızda tüm sayfanın döndüğünü göreceksiniz.  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  En yalnız sayı hangisi: Google'a zor sorular sormaktan çekinmeyin. "What is the loneliest number" (en yalnız sayı hangisi) yazdığınızda Google'ın hesap makinesi, size "1" cevabını verecek.  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Google'da "Askew" veya "tilt" aramalarını yaptığınızda, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  "Google gravity" yazın ve "Kendimi şanslı hissediyorum" düğmesine basın. Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz.  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  İsterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz.  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Arama kutusuna ''let it snow'' (kar yağdır) yazın.  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Bir anda kar tanelerinin tarayıcı pencerenize yavaş yavaş düştüğünü ve bununla beraber ekranın buğulandığını göreceksiniz.
 2. Moderatör Gizem

  Moderatör Gizem Moderatör Yönetici Moderatör

  Katılım:
  22 Eylül 2012
  Mesajlar:
  637
  Beğenileri:
  356
  Ödül Puanları:
  63

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Recursion: "Kendini sonsuz olarak tekrar etme" anlamındaki bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Chuck Norris nerede: "Where is Chuck Norris?", "find Chuck Norris" yazarak arama yaptığınızda, "Google Chuck Norris'i aramayacak.  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Çünkü siz "Chuck Norris'i bulamazsınız, o sizi bulur." mesajıyla karşılaşışıyorsunuz.  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Pig Latin Google yazdığınızda bozuk latince kullanan Google'a erişmek mümkün.  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Bu adresten ise Google'ı Latince ve Klingon dillerinde yapılandırmanız da mümkün.
 3. Moderatör Sümeyye

  Moderatör Sümeyye Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  25 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  5.397
  Beğenileri:
  4.144
  Ödül Puanları:
  113
  süpermiş hepsi gerçekten ;)

Sayfayı Paylaş