Görev çubuğunun bildirim alanını temizlemek

Konu 'İşletim Sistemleri' bölümünde Moderatör Gül tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Gül

  Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  3 Kasım 2009
  Mesajlar:
  2.216
  Beğenileri:
  973
  Ödül Puanları:
  0

  Görev çubuğunun sağ kısmındaki bildirim alanı, zamanla eklenen programlarla dolup taşıyor. Üstelik bu sembollerin birçoğu gereksiz ve boşuna bellekten yiyor.
  [​IMG]
  Bildirim alanı: Simgelerin davranışlarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
  Gereksiz araçlardan kurtulun ve burada yer açın. Bunu yapmak için Başlat menüsüne sağ tıklayın ve Özellikler menüsüne girin. Bildirim alanı altındaki Özelleştir butonuna tıklayın. Vista'da bu alana erişmek için Bildirim alanı sekmesi altından Özelleştir'e tıklamanız gerekiyor.


  XP'de Bildirimleri Özelleştir ve Vista'da Bildirim Simgelerini Özelleştir pencereleri altından bu ayarlara ulaşabilirsiniz. İsimleri hariç bu iki pencere de, aynı işlece sahipler. Bildirim alnında bulunan bütün simgeleri ve davranışlarını bu pencerelerde bulabilirsiniz. İstediğiniz simgeye tıklayın ve Etkin olmadığında gizle veya Her zaman Göster seçeneklerini işaretleyin.


  Not: "Etkin olmadığında gizle" en pratik seçenek. Zira bu ayarı seçtiğinizde simge sadece etkin olduğunda beliriyor. "Her zaman göster" seçeneği seçildiğinde simge her daim gösterilirken, "her zaman gizle" seçeneğinde simge sürekli gizleniyor.

Sayfayı Paylaş