Günün Ayeti,Hadisi,Duası,Sözü

Konu 'Dini Bilgiler' bölümünde guzeldost tarafından paylaşıldı.

1. guzeldost

guzeldost Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

<iframe frameborder=0 height=145 marginheight=0 marginwidth=0 scrolling=no src="http://www.hikayearsivi.net/gunun_ayet_hadis_soz.asp" width=573> </iframe>
  2. !...Kbrr...!

!...Kbrr...! Üye

Beğenileri:
    313
    Ödül Puanları:
    16
  3. windy_rose

windy_rose Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    amin.
    bizi doğru yoldan saptırma Allahım!(amin.)
  4. babygirl->seda

babygirl->seda Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    44

Rabbim,
    bir insanı koy kalbime ama o insan seninde sevdiğin bir insan olsun.
    Ve beni öyle bir insana sevdir ki, o insanın kalbinde sen olasın.
    Ki ben o insanın kalbinde seni bulayım.
    Beni öyle bir insanla buluştur ki benden önce onunla buluşmuş olan sen olasın.
    Onunla elele tutuştuğumda ikimizin elinin üstünde senin elin olsun.
    Bana öyle gözler göster ki ben o gözlerden sana bakayım.
    Bana öyle bir sevgili ver ki, bakışı cennete açılan iki pencere olsun.

Onunla öyle bir yolda yürüyelim ki, klauzumuz sen olasın Ey Rabbim.
    Öyle bir sevgili ver ki bana,
    Ona sarıldığımda kainat bize bakıp birbirine sarılsın.
    Bize öyle bir sevgili ver ki Rabbim,
    sevgimizden Muhammed sevilsin.
    Amin...
  5. S. Moderatör Uğur

S. Moderatör Uğur Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36

Günün Ayeti

Rahman Ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla
    Eğer müminlerden iki grup birbirleriyle vuruşurlarsa aralarını düzeltin. Şayet biri ötekine saldırırsa, Allah'ın buyruğuna dönünceye kadar saldıran tarafla savaşın. Eğer dönerse aralarını adaletle düzeltin ve (her işte) adaletli davranın. Şüphesiz ki Allah, adil davrananları sever.
    Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki rahmete eresiniz.

( Hucurat Suresi Ayet 9 - 10 )

Sadakallahul Azim - Azim Olan ALLAH Sözün Endoğrusunu Söyledi...
    Günün Hadisi
    Hz. Ebû Hüreyre (Radıyallahu Anh) anlatıyor: "Resulullah (Aleyhissalâtu Vesselâm) buyurdular ki:

"Kuvvetli kimse, (güreşte hasmını yenen) pehlivan değildir. Hakiki kuvvetli, öfkelendiği zaman nefsini yenen kimsedir."

[Buhârî, Edeb 76; Müslim, Birr 107, (2760); Muvatta, Hüsnü´lhalk 12, (2, 906).]

Günün Sözü

Herkes aynı şeyi düşünüyorsa, hiç kimse fazla bir şey düşünmüyor demektir. Albert Lipmann
    Günün Duası
    Allah’ım, Hz. Muhammed ve âline salat eyle ve sana kulluk vazifesini yerine getirmekle ahiretim için çalışma isteği ver bana.

Onun (kulluğumun) içtenliğine kalbim tanık olsun; bana galip olan durum dünyaya meyilsizlik olsun; iyi işleri şevkle yapayım; cezalarının korkusuyla kötü işlere yaklaşmayayım. Ve bana bir nur ver ki, insanlar arasında onunla yürüyeyim; karanlıklarda onunla yolumu bulayım; hak ile batıl bir-birine karıştığında, şüpheye düştüğümde onunla aydınlanayım. Âmîn... Âmîn... Âmîn...
  6. S. Moderatör Uğur

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36
    Günün Ayeti
    Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla
    Artık her kim azgınlık etmiş,

Ve dünya hayatını tercih etmişse,

Kuşkusuz onun varacağı yer cehennemdir.

Kim de Rabbinin divanında durmaktan korkmuş,

nefsini boş heveslerden menetmiş ise,

Kuşkusuz onun varacağı yer cennettir.

Naziat Suresi: 37-38-39-40-41
    Sadekallahul Azim..: Azim olan Allah en ve güzel en doğrusunu Söyledi.
    Günün Hadisi
    İbn Ömer (Radıyllahu Anh.) şöyle haber vermiştir:Hz. Peygamber (Aleyhisselatu.Vesselam.) yiyip içmeksizin oruçları birbirine eklemekten nehiy buyurdu. Sahabeler: Ama siz peş peşe oruç tutuyorsunuz, dediklerinde. Resulüllah (Aleyhisselatu Vesselam.): "Ben, sizin gibi değilim. Zira ben, (Rabbim tarafından) yedirilir ve içirilirim" buyurmuştur.
    Sahih-i Müslim´deki hadis numarası: 1844
    Günün Sözü
    Birisini tanımadınsa, kime tabi olduğuna bak, anlarsın.

Hz. Mevlâna Muhammed Celaleddin-i Rûmî (k.s.)
    Günün Duası
    Allah'ım, Muhammed ve âline salat eyle ve lütfunla niyetimi halis kıl; katındakine (rahmetine) yakinimi doğrult;

kudretinle bozulan durumumu düzelt. Âmîn... Âmîn... Âmîn...

7. S. Moderatör Uğur

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36
    Günün Ayeti
    Ey inananlar, Allah'tan korkun ve kişi, yarın için ne (yapıp) gönderdiğine baksın. Allah'tan korkun; çünkü Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

Haşr Suresi: 18

Günün Hadisi
    Üç şey münâfığın alâmetidir: Yalan söyler, sözünde durmaz, emânete hıyânet eder.

Hz. Muhammed (s.a.v.)

Günün Duası
    Ya Rabbi, Sana ve Resulüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!

Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırım.

Ya Rabbi, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden de koru!

Amin...

Günün Sözü
    Gönül, yalan sözden istirahat bulmaz. Suyla yağ karışık olursa çırağ aydınlık vermez.

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rûmî
  8. S. Moderatör Uğur

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36
    Günün Ayeti
    Şüphesiz Allah, takva sahipleri ile ve iyilikte bulunanlarla beraberdir.

Nahl Sûresi: 128

Günün Hadisi
    Nerede olursan ol Allah’a karşı gelmekten sakın; yaptığın kötülüğün arkasından bir iyilik yap ki bu onu yok etsin. İnsanlara karşı güzel ahlakın gereğine göre davran

Hz. Muhammed (s.a.v.)
    Günün Duası
    Allahım,Lütfet ki gittiğimiz her yere barış götürelim;Bölücü değil, bağdaştırıcı olabilelim. Nefret olan yere sevgi,Yaralanma olan yere affedicilik, Kuşku olan yere inanç, Ümitsizlik olan yere ümit,Karanlık olan yere aydınlık Ve üzüntü olan yere sevinç saçıcı olmayı bize lütfet.Allahım , Kusurları görenlerden değil, örtenlerden; Teselli arayanlardan değil, teselli edenlerden; Anlayış bekleyenlerden değil, anlayış gösterenlerden;Yalnız sevilmeyi isteyenlerden değil, Sevenlerden olmamıza yardım et.Yağmur gibi hiçbir şey ayırdetmeyip Aktığı her yere canlılık bahşedenlerden; Güneş gibi hiçbir şey ayırdetmeyip Işığıyla tüm varlıkları aydınlatanlardan; Toprak gibi her şey üstüne bastığı halde Hiçbir şeyini esirgemeyip Nimetlerini herkese verenlerden; Ve gece gibi, ayıp ve kusurları sarıp örten, Alemin dinlenmesine imkân hazırlayanlardan olmayı bize lütfet.Alan değil, veren ellerin; Affedici olduğu için affedilenlerin;Hak ile doğan, Hak ile yaşayan ve Hak ile ölenlerin Ve sonsuz yaşamda yeniden doğanların Safına katılmayı bize nasip eyle. AMİN.

Günün Sözü
    Testinin sûreti ile ne vakte dek oynayıp duracaksın? Testinin nakşından geç, ırmağa, suya yürü.

Hz. Mevlâna (k.s.)
  9. S. Moderatör Uğur

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36
    Günün Ayeti
    Birbirinizin mallarını haksız yere yemeyin...

Bakara Sûresi: 188

Günün Hadisi
    ALLAH (c.c.) için vermekle mal eksilmez. ALLAH (c.c.), affeden kulunun şerefini daha da artırır. ALLAH (c.c.) için tevazu göstereni, ALLAH (c.c.) daha da yükseltir.

Hz. Muhammed (s.a.v.) (s.a.v.)

Günün Sözü
    Doğruluk, can vermektir. Kendinize gelin de bu hususta ileri geçin. Kurândan Erler vardır ki ALLAH (c.c.)la ettikleri ahdi bozmadılar, ahitlerine doğrulukla sarıldılar âyetini okuyun!

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumî (k.s.)

Günün Duası
    Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Rabbim!
    Hayatımızı ve ölümümüzü salih kullarına lutfettiğin bereket,nimet,ulvi güzellikler ve sana vuslat ile müzeyyen ve mükerrem kıl!...

Âmîn... Âmîn... Âmîn...
  10. S. Moderatör Uğur

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36
    Günün Ayeti

Şahitliği gizlemeyin. Her kim şahit olduğu gerçeği gizlerse, şüphesiz ki onun kalbi günahkârdır.”

Bakara, 283.

Günün Hadisi

"Mümin, ölümünden sonra hayatta iken öğrettiği ve yayınladığı ilimden, geride bıraktığı iyi evlâttan, miras olarak bıraktığı mushaftan, yaptırdığı mescidden, yolcular için inşa ettiği misafir evinden, akıttığı sudan, sağlıklı iken malından çıkardığı sadakadan kendisine sevap ulaşır."

Hz. Muhammed (s.a.v.) (s.a.v.)

Günün Sözü

Söz söylemek için önce dinlemek gerekir.

Hz. Mevlâna Muhammed (s.a.v.) Celaleddin-i Rûmî (k.s.)

Günün Duası

ALLAH (c.c.)’ım, Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve bizi sevdiğin tövbeye muvaffak et; sevmediğin günah alışkanlığından kurtar.

Âmîn... Âmîn... Âmîn

Sayfayı Paylaş