Güvenli İnternet Projesine Halaylı Kutlama

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Güleda

  Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.623
  Beğenileri:
  4.563
  Ödül Puanları:
  113

  Ardahan Üniversitesi(ARÜ) Bilişim Kulübü’nün 'İnterneti Güvenli Kullanıyoruz, Bilgiye Kolay Ulaşıyoruz' projesi kapsamındaki tanışma ve kültür gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

  Ardahan Üniversitesi(ARÜ) Bilişim Kulübü’nün 'İnterneti Güvenli Kullanıyoruz, Bilgiye Kolay Ulaşıyoruz' projesi kapsamındaki tanışma ve kültür gecesi renkli görüntülere sahne oldu.Programda öğrenciler önce proje hakkında bilgilendirildi, ardından halaylar çekilip proje kutlandı.

  ARÜ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa, Ardahan Üniversitesi Rektörü Ramazan Korkmaz, öğretim görevlileri ve projeye dahil edilen öğrenciler katıldı. Gecenin açılış konuşmasını Öğretim Görevlisi Ahmet Yusuf Cevher yaptı. Konuşmasında proje hakkında bilgi veren Cevher, "İnterneti Güvenli Kullanıyoruz, Bilgiye Kolay Ulaşıyoruz" adlı projenin, AB Gençlik Programı kapsamında yürütüldüğünü ve gençlere yönelik olduğunu belirtti. Proje süresinin dört ay olduğunu hatırlatan Cevher, "Projede ilk ay, projeye hazırlık evresiydi. Bu aşamada bir ekip oluşturuldu. Gerekli tanıtım materyalleri hazırlandı. Bundan sonra ise üç aylık bir eğitim dönemi olacak. Bu projede ana sponsorumuz Avrupa Birliği’dir. Diğer tüm ihtiyaçlarımız da üniversitemiz tarafından karşılanmaktır." dedi.

  Projenin çerçevesi ve hedefleri bağlamında çalıştıklarını ve bu nedenle çeşitli faaliyetlere imza atacaklarını vurgulayan Cevher sözlerini şöyle tamamladı: "Örneğin bu faaliyetlerden biri Fırat Üniversitesi Teknokent’e yapmayı planladığımız gezidir. Bu gezinin gençlere faydalı olacağını düşünüyoruz. Çünkü öğrenciler, Fırat Üniversitesi Teknokente yapılacak gezide, yazılım firmalarının temsilcileriyle bir araya gelebileceklerdir. Ayrıca burada öğrenciler ve temsilciler karşılıklı olarak bilgi alışverişinde bulunabileceklerdir."

  Program sonunda öğrencilerin için hazırlanan eğlencede bol bol halay çekilip, oyunlar oynanarak projenin önemi gösterildi.
Sayfayı Paylaş