Hackerlardan Korunmak İçin Bazı Tavsiyeler

Konu 'Bilgi Köşesi' bölümünde Özel Üye Esra tarafından paylaşıldı.

1. Özel Üye Esra

Özel Üye Esra Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    465
    Ödül Puanları:
    83

1)Üye olduğun sitelerdeki ya da Msn'deki şifren anlamlı bir kelime ya da cümle içermesin.
    2)Saçma sapan karakterler içersin.
    3)Büyük ve küçük harfler içersin.
    4)Mümkün olduğunca şifren uzun olsun.Örneğin;(h76eıYbesH21+DuMafgePtrE vb. gibi)
    5)Msn'de oturumu otomatik olarak aç, parolamı anımsa ve beni anımsa seçeneklerini asla işaretleme...
    6)Bilgisayarına ya da herhangi bir siteye kendi resmini asla yükleme...
    7)Bilgisayarına Tc. kimlik numaranı ve diğer kişisel bilgilerini asla kaydetme...
    8)Adres bilgilerini ve Tc. kimlik numaranı hiçbir siteye yazma...
    shewaa, ßßssRss ve ben deniz bunu beğendi.
  2. Moderatör Muhammet

Moderatör Muhammet Muhammet Dilmaç Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük
    Bence yeterli değil bunlar öyle eylence olsun diye hackerım diyenler için geçerli veya bişeyden çakmayıph sizi hackerım diye konuşan kişileri engeller bunlar sadece işi biraz uzatır ben güvenlik uzmanıyım öyle yöntemlerle karşılaştım ki kimsenin aklı almaz aynı anda bilgisayarıma 500 pcden atak geldi vs... Bilgisayarıma kaç kere atak yaptılar savuşturdum ve atak yapılan bilgisayarlarada yardımcı oluyoruz siteler vs... Biz arkadaşlarla bir grup kurduk deface timi atak yapılan pc ve siteleri güvenliğe alıyoruz bizim yaptığımız işlem çoğu hackerın yapamayacağı bir işlem kısacası eğer bilgisayarını güvenli bir ortam yapmak istiyorsan port fazla açmayacaksın gereksiz olan portları kapayacan güvenmediğin kişilere msn kabul etmeyecen ekleyinnce ve güvenmediğin sitelere kayıt olmayacaksan güvenmediğin yerden gelen mailler açmayacaksın...
    Özel Üye Esra bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş