Halit Ziya Uşaklıgil....???

Konu 'Edebiyat 11.Sınıf' bölümünde permanent tarafından paylaşıldı.

1. permanent

permanent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

:confused:Halit Ziya UŞAKLIGİL'in "Ferhunde Kalfa" adlı hikâyesinin giriş,gelişme ve sonuç bölümlerinde hangi olaylardan bahsedilmiştir kısaca açıklarsanız sevinirim arkadaşlar şimdiden sağolun...
  2. betül_16

betül_16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ya bana da lazım ne yapacağım bilmiyorum yarın için çok acil
  3. ~~Özge~~

~~Özge~~ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36
    ferhunde bir evde cariye evin birde kendi yaşlarında küçük hanımı var.evin hanımına ne alırlarsa ferhundeye de biraz ucuzunu alırlarmış. onu ayrı tutmazlarmış. küçük hanım büyümüş evlenme çağına gelmiş, eve görücüler gelmeye başlamış ..ferhunde de evleneceği günün hayalini kurarmış, saçını sarıya boyatma hayali kurarmış. küçük hanım evlenmiş evin beyi de küçük hanım yalnız kalmasın diye ferhundeyi küçük hanımın yeni evine göndermiş . ferhun de hep evlenme hayali kurarmış. küçük hanımın çocuğu olduktan sonra evleneceksin diyorlarmış. çocuğu olmuş küçük hanımın . şimdi evlencem derken bebeğin bakıcısı olacaktı evlilik hayalleri suya düşmüş . bebeğin adı Sabit ' ti . Sabit büyümüş evlenme çağına gelmiş bu seferde onun evlenmesini beklemiş. Sabit'in bebeği olmuş bu seferde ona dadılık yapmaya başlamış. bir türlü evlenememiş .bir adam onu istiyormuş ama ferhunde istemiyormuş ama artık saçları bembeyaz olmuş mecburen evlenmiş

bu olur mu ?
  4. permanent

permanent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol özgecim eline sağlık birazda olsa işime yaradı ...
  5. efendi54

efendi54 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    özge arkadaşımız daha önce formda var var diyon ama bulamıyoruz şu hikayenin tamnamını yollarsan iyi olur seveniriz yani
  6. ~~Özge~~

~~Özge~~ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36
    tamamı için istersen sen kitabın kendisini al, çünkü internette hiçbir yerde bulamazsın !ben bu konuyu demiştim...

Sayfayı Paylaş