Halk Eğitim Merkezi'nden Kurs Atağı

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Kütahya'nın Gediz İlçesinde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından çeşitli tür meslek dallarında eğitici kurs atağı başlatıldı.

  Başlatılan kurslar hakkında bilgi veren Gediz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Canata, Doğalgaz Ateşçiliği, Bilgisayar, İngilizce, Temel Muhasebe, Hızlı Klavye Kullanımı (10 Parmak F Klavye), Ebru Sanatı, Okuma Yazma, Ney, Gitar, Bağlama, Süt Sığırcılığı gibi önemli meslek dallarında düzenledikleri kurslarla işsiz gençlere meslek edindirdiklerini söyledi.

  Gediz'de doğalgaz kullanımının yaygınlaşması üzerine kamu binalarında görevli hizmetlilerin doğalgaz yakıtlı kalorifer ateşçiliği kursuna tabi tutulduğunu, bunun üzerine Doğalgaz Ateşçiliği kursu düzenlediklerini belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Canata, Endüstri Meslek Lisesi öğretmeni Osman Tanağrı tarafından kursiyerlere verilen toplam 32 ders sonucu kursun başarıyla tamamlandığını bildirdi.

  Diğer önemli meslek dallarından olan bilgisayar kurslarının aralıksız olarak devam ettirildiğini dile getiren Müdür Mehmet Canata, bilgisayar kullanmanın önemini kavrayan Gediz halkına Usta Öğretici Nihal Avcı tarafından 2 bilgisayar laboratuvarıyla hafta içi gece-gündüz ve hafta sonu olmak üzere toplam 184 saat kurs verildiğini, verilen bu kursların genç-yaşlı tüm halk tarafından büyük rağbet gördüğünü ve bilgisayar kullanmayı hiç bilmeyen kursiyerleri bile bilgisayarı rahatlıkla kullanabilecek seviyeye getirdiklerini ifade etti.

  İngilizce kurslarının önemine değinen Müdür Canata, "İngilizce derslerinin temel amacı, öğrencilerin dünyadaki gelişmeleri zamanında ve kolayca izleyebilecek, dış dünya ile iletişim kurabilecek düzeyde dil becerilerini geliştirmek ve temel dilbilgisi eğitimi yanında, temel iletişim becerileri olan dinlediğini anlayabilme, konuşabilme, okuduğunu anlayabilme ve yazabilme becerilerini öğrenici davranışlar kazandırmayı hedeflemekteyiz. 16 yaş üstü herkes kurslara katılabilmektedir. Kurslar, öğrenci, çalışan, emekli, ev hanımı gibi farklı yaş ve eğitim düzeyindeki herkese açıktır. Bir kurs ortalama 128 saat sürmektedir. Dersler haftada 2 gün 10 ders saati olmak üzere, kayıt sırasında belirtilen saatlerde hafta içi akşam ve hafta sonu yapılmaktadır.10 parmak F klavye öğrenmek isteyen vatandaşlarımız için merkezimizde açılan 10 parmak hızlı yazma kursu hafta içi gündüz 2 ders saati yapılmakta ve dersler Kurs Usta Öğreticisi Nihal Avcı tarafından verilmektedir. Kurs bitiminde 160 saatlik MEB onaylı sertifika verilecek ve bu sertifika katiplik başvurusunda geçerli olacaktır.10 parmak klavye kursuna

  katılmak isteyenlerin merkezimize yaptıkları başvuru sonucu kişi sayısı 15'e tamamlandığında, yeni kurslar açılmaya devam edecektir" dedi.

  Alıntı

Sayfayı Paylaş