hangi liseye gitmeliyim

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde mavısım tarafından paylaşıldı.

1. mavısım

mavısım Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Endüstri meslek mi kız meslek mi yoksa ticaret meslek lisesi mi daha avantajlı. 10. sınıfta bölüm seçerken iş alanı açık bölümler hangi lisede mevcut. Yardım ederseniz sevinirim. :)
  2. Fnd.Mmsgl

Fnd.Mmsgl Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bu liseler hakkımda pek bilgim yoktur. Fakat sana şu kadarını söyleyeyim. Benim kuzenim endüstri meslek lisesindeydi. (lise 2) Bu lise daha çok erkeklere yönelik. Yani meslekler falan. Kuznimde bu yüzden 2. sınıfta düze geçmeye karar verdi. İkiz kuzenlerim var onlar şu an 12'deler. Kız meslekte okuyorlar ve meslek sayısı o kadar fazlaydı ki.. Seçenek çok :) Bu aslında daha avantajlıdır senin için. Ticaret meslek lisesi hakkından en ufak bir bilgiye sahip değilim ama sanırım o da daha çok erkeklere yönelik bir okul. Eğer yapabileceğine inanıyorsan her okulda başarılı olursun ama kız meslek daha avantajlı senin için.

Tabii ki buna ben karar veremem. Gelecek senin sonuçta. Bu okullarda yalnız başına çalışacaksın, ilerde mesleğini tek başına yapacaksın. Bence iyice araştır. Gerekirse bu okullardaki öğrencilerle öğretmenlerle konuş, düşün, karar ver. :)Hangi liseye gittiğin ne kadar çalıştığın kadar önemlidir.

Sayfayı Paylaş