Hayalindeki Devlet

Konu 'Felsefe' bölümünde DosTuMm tarafından paylaşıldı.

1. DosTuMm

DosTuMm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar felsefe hocamız hayalinizdeki ütopya'yı yazın dedi.Sizden ricam bana yardımcı olmanız fikirleriniz benim için önemli.
  2. abidikqubidik

abidikqubidik Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    hayalimdeki devlet

:329:
    Kuşkusuz herkesin kendine özgü hayali vardır. Benimde kendime özgü hayalim ve hayallerim var. Tabi bu hayallerim ülkem adına, ülkemde yaşayan tüm insanlar adına.
    Öncelikle 72 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının tamamının mutlu olduğu bir ülke hayal ediyorum. Yani kimsenin sokaklarda dilenmediği, işçinin, memurun, emeklinin, çiftçinin, esnaf ve sanatkarın itilip kalkılmadığı bir Türkiye hayal ediyorum. Herkesin kendi işini dürüstçe yaptığı, kimsenin kimseyi horlamadığı bir Türkiye hayal ediyorum. İşçinin, memurun, işportacılık yapmadığı huzurlu bir hayatın sürdürdüğü mutlu bir ülke hayal ediyorum. Üniversite ve SBS gibi saçma sınavların olmadığı bir Türkiye hayal ediyorum. Herkesin birbirine saygılı, hoşgörülü olduğu bir Türkiye hayal ediyorum. Hür, birbirine saygılı, ama kişisel çıkarları uğruna yalan yazmayan bir basını hayal ediyorum. :330:

3. abidikqubidik

abidikqubidik Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Umarım işine yarar
    ;)
  4. ben95

ben95 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    ütopyamda kusursuz bir düzen var.bilimin sanatın hat safhada olduğu kimsenin kimseden üstün olmadığı idealar dünyasının yani düşüncelerin ön plana çıktığı toplumsal sınıf farklarının olmadığı ama ülkesi için doğuştan savaşçı olan ve her an tetikçi konumda olan halkın olduğu bir ütopyam var :)

Sayfayı Paylaş