hayata anlamak ;)

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde !..GncFB.ip3q..! tarafından paylaşıldı.

1. !..GncFB.ip3q..!

!..GncFB.ip3q..! Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    16

Hayatımızda ki ard arda gelen sorunlar ve onları takip eden göreceli bir şekilde devam eden çözümler...hepsinin altından birşekilde kalktık.hayatı anlamaya çalıştık.kızlar erkekleri,erkekler kızları...insanız dünyayı geldik yaşayacağız dedik.ve yaşıyoruz da...toplumda biryerdelere gelebilmek için,kariyer sahibi olabilmek için çabaladık.kimleri annesine babsına sırtına dayamış okumaktan aciz,ama kimilerinin ayağında çorabı,ayakkabısı üzerinde yırtık önlükleriyle okumaya çalıştı...herkesin seviyesi aynı değildi küçükken..herzaman çaba sarf eden kazandı.arkada kalanlar o sırtını dayamış olan insanlar oldu.
    belli bir yaşa gelince hangi insanların başarı merdivenleri belli oldu.okul sınavlarında torpil vardı.ve biz torpilden her seferinde nefret ettik.hep isyan ettik.haklıydıkta.ama biz bunları bile bile sustuk veya susturulduk...oturduk yer,mize ağladık..başımıza yastığa koyunca her içimizde bir uhte kaldı.düşüncelerimizde herzaman çoktan seçmeli sorular oldu hatta bunlarda 29 harfin 29'u vardı.ve biz bunlar arasından doğru yanıtları herzaman çok geç bulduk herzaman geç kalmışızdır.büyüdükçe o 29 harf azalmaya rahatlamaya başladık.bunun nedeni ise insanları hayatı anlamaktı.iyiyi güzeli çirkini kötüyü ayırt ettikçe o seçeneklerden çoğunun üsütüne çizgiyi attık...seçmek daha da kolaylaştı.
    yaşadığımız ortam çevre herzaman bizi doğru yola iletmez.düşünceler sabitleşmeli.sen imsein diye sorulduğunda sadece isim,soyisim söylememek..ben buyum benim düşüncelerim bunlar demek daha da kendimize karşı güvenimizi sağlar.ve karşındaki insanda seni o şekilde kabul eder.
    bırakın hayatımızı biz yönlendirelim..zamanı gelmeden yaşanan şeyler herzaman bize acı ve gözyaşından başka birşey vermez.sırayla ilerlemek varken neden son gaz devam ediyoruz..ben nerdeydim?nereye gitmek ulaşmak istiyorum?ve kiminle o hedefe ulaşmak istiyorum?
    hayatımızdaki hiçbirşey sırası gelmedikten sonra yaşanmıyor:cold:

şiir yok ama yazı yazdım
  2. hilly

hilly Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.711
    Ödül Puanları:
    113
    zamanda geçmeK bilmiyorki ipeK..

emeğine yüreğiNe sağlık..kimi insalar şiirLer anlatır duygularını kimi ise susar kimi ise kağıda döker ....
  3. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

(¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    yüreğine sağlık tatlım çok güzel olmuş

yaşadığımız ortam çevre herzaman bizi doğru yola iletmez.düşünceler sabitleşmeli.sen imsein diye sorulduğunda sadece isim,soyisim söylememek..ben buyum benim düşüncelerim bunlar demek daha da kendimize karşı güvenimizi sağlar.ve karşındaki insanda seni o şekilde kabul eder.
  4. nilüfer

nilüfer Üye

Beğenileri:
    399
    Ödül Puanları:
    16
    eline sağlık tatlım
    bu arada hilal e katılıyorum
  5. !..GncFB.ip3q..!

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    16
    ay....ben teşekkür ederim arkadaşlar sağolu beğendiniz demek ki bende de bişeyler var;)
  6. (¯`•вєуαz мєℓєк•´¯)

(¯`•вєуαz мєℓєк•´¯) Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    310
    Ödül Puanları:
    36
    çok farklı ve güzel olmuş ipekcim çok beğendim çok güzel ifade etmişsin Tebrikler;)
  7. --su--

--su-- Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzeL oLmuŞ İpekto..:D
  8. !..GncFB.ip3q..!

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    16
    şekerlerim ballarım böreklerim sağolun kuşlarım benim gaza geliyorum yavaş yavaş;);):D
  9. arzu_asi

arzu_asi Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    çok güzel olmuş
    tebrikler
  10. !..GncFB.ip3q..!

Beğenileri:
    73