hayatımda gördüğüm en komik kompozisyonlar

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde erhan7 tarafından paylaşıldı.

1. erhan7

erhan7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Aşağıda okuyacağınız kompozisyonlar tamamen gerçektir.
    Uydurma olduğunu düşünmeyin.
    Başlıyoruz... :307:

Konu: Dostun attığı taş baş yarmazBir insanın başına attığımız taşın başın yarıp yarmadığını anlatıyor. Eğer bunu iyi bir arkadaşın atmışsa bir şey olmaz. Sana biri kızarsa sana taş atana sen ona yemek at. (Fulya-orta 3)

Konu: İnsan bedeni ekmeksiz ve susuz yaşayamazsa, insan ruhuda ümitsiz yaşayamaz.Besin ile büyüyüp gelişiriz. Besini de çok hızlı yememeliyiz. Besin midede sindirilir. Sırasıyla yermiş gibi yemeliyiz. Ve besin yararlıdır. Bizler besin olarak yani ekmek yerek gelişmişiz. Amerikalılar ekmek beyini etkiler diye bir dedikodu çıkarmışlar. Tüm Türk halkı buna inanmaz. Susama ise damağımızın kuruduğunu farkederiz. Ve su ile damaktaki kuraklık giderirlir. İtalya'nın Milano şehrinde seyehat eden babam suyun çok gıdalı ve günde 5 litre su içilirmiş. Zannederimki Amerikan bilim adamları su hakkında da dedikodu çıkarırlar. Türk halkı olarak biz buna hiç inanmayız... ( Yakup-orta 1 )

Konu: Sana taşla vurana, sen aşkla vur.
    Yani bir insan iyi biri olsa ona taşla vurulmaz, aşla vur yani akla yardım eder. Asla yardım etmek asla yemek yemektir. O sana taşlar vurursa sen asla vur yani, asla yardım etmez. O sana kötülük ediyor sen ona yardımı göster. (Erdem-orta 3)

veeee benim favorim:

Konu: Kedi ulaşamayacağı ciğere mundar der.

Kedi bir şeye uzandı alamadı bu onu çok sinirlettirir. Dyelim bir karganın ağzında et var, kedi buna ulaşamıyacağı için o çok pis der.

Mesela sokakta büyük köpek kediyi kovalıyor, kedi arabanın altına girdi. Büyük köpek arabanın etrafında dönüyor. Aha tam da köpeğin durduğu yerde ciğer var, kedi bu ciğere ulaşamıyacağı için o ciğer çok pis der.

Mesela, bir kedi hırsız, bir evde kalıp koltuğun üstüne çıkıp pencereden dışarı bakar, sokakta bir ciğer görür. Ona ulaşamıyacağı için o ciğere pis der.

Bir adam ev kedisini alıp kaçırırlarsa ve onu cincire vururlarsa ve dolabın üzerinde bir ciğer varsa ve kedi onu alamasa o ciğere pis der.

Bir sokak kedisi bir vilyanın önünden geçerken bir koruma köpek var. Köpeğin durduğu yerde bir poşet ciğer var. Köpekten korktuğu için o ciğeri alamaz ve o zaten pis der.

Mesela bir kedi var çok kurnaz, ciğerin bekçisi köpek. Kedi bir gün plan kurmuş, köpeğe demiş ki gel bu akşam kafayı bulalım. Akşam olmuş kedi köpeğin içkisine uyku hapı koymuş. Ama ne fayda köpek bunu anlamış. Köpek demişki, "Aaaaa! Bir fare" demiş, kedi hemen etrafına bakmış, köpek de kedinin içkisiyle değiştirmiş. Kedi hemen uyumuş. Ve sabah kalkmış o ciğer olmayınca pis demiş... Ben bu kadarını biliyorum. (Aydın-orta-1)

Çok güzeller değilmi?:D:D

umarım hoşuza gitmiştir ve gülmüşsünüzdür. :eek:

NOT: alıntıdır
  2. kübüş

kübüş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  3. erhan7

erhan7 Üye

Beğenileri: