Hayatımın En Uzun ve Karanlık Günü

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde HypeR tarafından paylaşıldı.

1. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0

Hayatımda geçirdiğim en uzun günü yaşıyorum. Dakikalar geçmek bilmiyor. Çünkü o Ö L D Ü.

Her sabah güneşli bir yaz sabahına uyanıyor gibiydim, şimdi uyuyamıyorum bile. Tanrının yasasına bir kez daha boyun eğdik. Herşeye rağmen bizi kendi Zafer alayında yürüttüğü için O’na binlerce şükür!

''
    Gittiğin her yere sevgi saç. Yanındaki herkes ayrılırken, geldiğinden daha iyi, daha mutlu ayrılsın. Tanrı’nın iyiliklerinin yaşayan ifadesi ol. O güzel yüzünde, mavi gözlerinde, gülümsemende, merhabalarında iyiliğin pırıltıları olsun. Unutma; Yaratılan herşeyin yüreğine ekilen müziği, güzelliği, coşkuyu yalnızca Sevgi anlayabilir.
    Ağlama canım kardeşim!
    Bunları hatırladığında gözlerin hep dolacak ama sevgi gözyaşları olacak. Gözlerinde Rabbi görüyorum canım kardeşim. Onun sevgisi ile kalbimle konuşuyorum sanki. Kalbimde Rabbin ektiği sevgi tohumcuğu yeşeriyor. Beni bırakmasın diye her gece dua ediyorum. Tanrı sevgidir, Tanrı sevgidir, Tanrı sevgidir.
    Bak şuana kadar kimsenin sana yapmadığı bir şeyi yapıyorum. Elini tutup, gözlerine bakıp, kalbine dokunuyorum. Çünkü gerçek arkadaşlık, gerçek sevgi budur.
    Ellerini bırakırsam eğer, Bitti diye üzülme sakın, Yaşandı diye sevin.
    İşte böyle gül ve asla gülmekten vazgeçme. En üzgün olduğun zamanında bile Rabbin sıcaklığı yüzünü güldürsün. Bu güzel gülümsemeye kimin ne zaman aşık olacağını bilemezsin.
    ''

Demişti. Gülemiyorum Tuba abla. Çiçek gibi soldu yüzüm.
    Tolga abiye ne oldu diyemedim. Adını söyleyebildim sadece.
    Ağlayarak ‘Gökhan’ dedi. O’nu kaybettik. Hiç birşey diyemedim kapattım telefonu.
    Yıkıldım Tuba abla. Ellerim titredi. Ayaklarım tutmadı.
    Anneme sarıldım dakikalarca. Sonra odama çekildim.
    Ö lümle ilgili söylediklerin geldi aklıma.

‘’
    Yanındakilerin bile farkında olamayacaksın Gökhan.
    O kadar soğuk olacak ki hiç kimse içini ısıtamayacak.
    Çünkü kalbin yalnız kalacak. Rab kalbini terkedecek. Onun sıcaklığını kaybettiğinde kalbin duracak.
    Azrail göründüğünde ruhun teslim alınacak. Bedenin ait olduğu yere, ruhun ise eğer Rab’de isen onun kucağında cennete götürülecek. Rab kuzularını kimseye kaptırmaz.
    ö lüm her zaman kötü birşey değildir. Sevgi ile yaşayan her zaman layık olduğu yere götürülür.
    Hayatında Göklerdeki Krallıktaki güzelliklerde yer etsin. Cennetin kokulu bahçelerinde sevdiklerinle geçireceğin vakti düşün. Gözlerini kapat. Rabbe seslen.
    Onun önderliğinde kendini cennette görebilirsen ölüm sana Bayram gibi gelir.
    Neden ölümden korkmuyorum biliyor musun?
    Tanıdığım her insanın gözünde O kurtarıcı sevgilinin bitmeyen sevgisi var, aşkı var. Bu bana güç veriyor. Sevginin gücüyle kendimi onun kucağında hissediyorum. Bizim için değişmez olan yasanın uygulanacağı zaman yine öyle hissedeceğim.
    Senin gözlerinde bunu söylüyor.
    ‘’

Gözlerimde sadece yaş var ablacım. Seni kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. En kötüsü de yanında bile olamamak bana acı veriyor. Ayrılık küçük sevgileri yok eder, büyük sevgileri daha da yüceltirdi. Sana olan sevgim git gide yüceliyor. Tıpkı rüzgârın mumu söndürüp ateşi daha da alevlendirdiği gibi.
    Öğretilerin aklıma kazındı ablacım. ö lene kadar silinmeyecek.
    Sevdiğin yazarların güzel sözleri bana yol olmaya devam edecek.
    Tolga abimi ve aileni hiç unutmayacağım.
    Sizin sayenizde aşkı da tanıdım. Tolga abiye söylediğin güzel sözlerde aklımın bir ucunda.

‘’
    Sana büyük bir söyleyeceğim. Kapat kapıları
    Ö lmek daha kolay sevmekten
    Bundandır işte benim yaşamaya katlanmam
    Sevgilim…

Tolgam. Birtanem.

Sesimde oynasın sevgin, sessizliğimde dinlensin.
    Bütün davranışlarıma yayılsın yüreğimden.
    Uykumun karanlığında, uyanışımın şafağında yıldızlar gibi parlasın sevgin.
    Tutkularımın alevinde yansın, akıntılarına kapılsın kendi sevgimin.
    Ezgilerini taşıyan bir çalgı gibi, bende taşıyayım sevgini canımda, sonunda da canımla birlikte
    sana vereyim.

Acaba ölüm dedikleri şey, varlığı var kılan ilk kuvvetin, yani aşkın kaynağına ruhun dönüşü ve onunla bahtiyar birleşmesi olmasın!..
    ‘’

Aynen öyle ablacım.
    Ne güzel okurdun şiirleri.
    Ezbereyim senin sevdiğin şiirleri ve öğrenmem gereken sözleri.
    Neden bıraktın bizleri..

Yazarken bile ağlıyorum. Çünkü ışığımı kaybettim. Hayatta ailenizden sonra en değer verdiğiniz kişiyi kaybettiğinizde ne hissederdiniz?

Ben çok şey hissediyorum ama yazamıyorum. Çünkü kelimeler kifayetsiz. Ö lüm ve hayat hep aynı sırrı fısıldıyor bizlere.

SEVGİ VE HÜZÜN

Uzun süre gelmeyeceğim foruma.
    Sevgiler.
    Rüzgar, --su-- ve esmer_seker bunu beğendi.
  2. ecm_bal

ecm_bal Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    372
    Ödül Puanları:
    63
    Canımya başın sağoolsun :( kendini yıpratma diyeceğim ama tabi bu senin elinde olan birşey değil. Ama ö.lenle ö.lümüyor. bende geçen kötü bir haber aldım... Gerçekten içinden geldiği kadar ağla ama hayat devam ediyor...
  3. merweee_1130

merweee_1130 Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Canımya başın sağoolsun :( kendini yıpratma diyeceğim ama tabi bu senin elinde olan birşey değil. Ama ö.lenle ö.lümüyor. bende geçen kötü bir haber aldım... Gerçekten içinden geldiği kadar ağla ama hayat devam ediyor...
    Genişletmek için tıkla...
    katılıyorum eceme ... ama gerçekten çok üzüldüm :(:(:(
  • mutluprenses

mutluprenses Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    0
    Yeminle beni de aglattın :(
    Çok üzüldüm başın sagolsun..
    Onun için en iyi yapabilecegin şey dua okumak olacaktır..
    Çok sevdigin biriymiş belli kim ne derse desin bu acı hiçbirşeye benzemez..
    Asla unutmayacaksın ..! İlk günkü gibi canın yanacak !
    Ö.lümü unutmadan hayata tutunmaya çalış..
    Tekrardan başın sagolsun
  • !...Kbrr...!

!...Kbrr...! Üye

Beğenileri:
    313
    Ödül Puanları:
    16
    şu an ne yazacağımı bilmiyorum...elim hangi tuşlara basıyor farkında bile değildim...çok etkilendim...
    başın sağolsun...

...
  • Gamze-o7

Gamze-o7 Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    0
    Allah tüm sevdiklerine yardım etsin. Geride kalan herkese sabır ver baş sağlığı dilerim. Alışılması güç ama imkansız olmayan birşey. İnşallah çok yıpranmadan atlatırsın. Mekanın cennet olsun Tuba abla..
  • nilüfer

nilüfer Üye

Beğenileri:
    399
    Ödül Puanları:
    16
    Başın sağolsun..Allah rahmet eylesin...
    Tuba abla genel olarak ö lümden bahsetmiş..neden acaba..
    Allah yardımcın olsun..bol bol dua et onun huzuru için...
  • HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun zamandır tanıdığım halde ölümden 1 ya da 2 kere bahsetmiştir. Onun öğretileri genelde Sevgi ve Tanrı üzerinedir. Her kelimeside aklımdadır.

Duygularıma ortak olduğunuz için teşekkür ederim.

Uzun zaman net'e girmeyi, birileriyle konuşmayı veya birşeyler yapmayı istemiyordum ama bu akşam eve geldiğimde bana bir kargo gelmişti.

Büyük bir heyecanla açtım ve içinde bir mektupla 2 ajanda bulunuyordu. Mektubu Tuba ablanın ailesi göndermişti. Ajandalar ise Tuba ablanın günlükleriydi. Buna nasıl sevindim anlatamam. Günlüklerin birinde rastgele bir sayfa açtım ve önüme bir şiir geldi.
    Bu şiirde onun her sözü gibi bana birşeyler öğretti.
    Son zamanlardaki anlamsız tavırlarımı yok etmeme sebep oldu.

Onunla ilgilide düşüncelerimi yazıya dökünce sizlerle paylaşırım.

Hepinize kucak dolusu sevgiler
  • --su--

--su-- Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel olmuş Gökhan ayrıca Başın sağolsun )):
  • babygirl->seda

babygirl->seda Üye

Beğenileri:
    235