Her Üniversite Yeni Farklılıklar Getiriyor

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Çetinsaya, tatil için geldiği Erciyes Dağındaki kayak merkezi'nde DHA muhabirine yaptığı açıklamada, özel üniversitelerin sayısının her geçen gün artmasını olumlu bulduğunu belirtti. Prof.Dr. Çetinsaya, ''Kayseri'deki örneklerine de baktığınızda, aslında her bir üniversite, üniversite sistemimize yeni bir farklılık getiriyor. Yeni bir çeşitlilik getiriyor. Diğer üniversitelere örnek oluyor. 2023 hedeflerine baktığımızda, Türkiye'deki genç nüfusun gelişimine baktığımızda daha yürüyecek çok yolumuz var. Önemli olan kaliteli kurumlar inşaa edebilmek o bakımdan da Kayseriyi tebrik ediyorum'' diye konuştu.

  Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya, Erciyes Kayak Merkezi'ni ve yapılan yeni tesisleri çok beğendiğini de ifade ederek şöyle devam etti:

  ''Dün Kayseri'de Erciyes Üniversitemizi ziyaret ettik. Erciyes Üniversitesi senatosunda toplantı yaptık. Üniversitemizde yeni açılan merkezlerimizi gezdik. Daha sonra da Kayseri'deki diğer üniversitelerimizi kısa da olsa ziyaret ettik. Çok güzel bir gün geçirdik. Üniversiteler arasından gayet gelişmiş gayet ileri seviyede işbirliği var. Bu günde Erciyesin havasından suyundan istifade etmek için buradayız. Gördüklerim gerçekten heyecan verici. Yapılan yatırımları, yapılan tesisleri görünce o bakımdan ben tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum. Gerçekten eğer tanıtımı yurt içinde ve dünyada da yapılabilinirse buranın dünya çapında örnek bir tesis olacağını görüyorum. Ayrıca da iftihar ediyorum. Üniversite öğrencileri dahil herkes burada bu tesislerden yararlanıyor. O bakımdan tekrar tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum.''

  YÖK Başkanı Çetinsaya, ''ODTÜ'de yaşanan öğrenci olayları'' ile ilgili soruyu ise ''Şimdi tatildeyim. Tatil için Erciyes'e geldim'' diyerek yanıtlamadı.

  Aktifhaber

Sayfayı Paylaş