heyecan,güvensizlik,stres...

Konu 'Psikolojik Destek' bölümünde aylavvyu_xd tarafından paylaşıldı.

1. aylavvyu_xd

aylavvyu_xd Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    9

herkese başvurdum bu sorunlarım için..ama düzelmiyor,düzelmeyecek biliyorum.şu an çok kötüyüm.düzenli olarak çalıştığım,sevdiğim bir ders olan matematikten sınav olduk son ders..beynim durdu sanki ! soruları yaptım öyle ya da böyle. ama konsantremi toplamaya uğraştım aynı zamanda , bu yüzden kesinlikle işlem hatası yaptım ayrıca çok çok basit olan ve kağıdı verirken cevabı aklıma gelen bir soruyu da yapamadım...hep böyle oluyor. herkes sınav çok basitti falan dedi çıkışta, iyice moralim bozuldu.ne olur yardım edin
  2. dj_pelin

dj_pelin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

herkese başvurdum bu sorunlarım için..ama düzelmiyor,düzelmeyecek biliyorum.şu an çok kötüyüm.düzenli olarak çalıştığım,sevdiğim bir ders olan matematikten sınav olduk son ders..beynim durdu sanki ! soruları yaptım öyle ya da böyle. ama konsantremi toplamaya uğraştım aynı zamanda , bu yüzden kesinlikle işlem hatası yaptım ayrıca çok çok basit olan ve kağıdı verirken cevabı aklıma gelen bir soruyu da yapamadım...hep böyle oluyor. herkes sınav çok basitti falan dedi çıkışta, iyice moralim bozuldu.ne olur yardım edin
    Genişletmek için tıkla...
    Düzelmeyecek Biliyorum Dememelisin Düzelecek,Yapacağım,Olucak De Beyine Mesaj Yollamış Oluyorsun Diyorsinki Ben Düzelmeyeceğim Beyin O Mesajı Alıyor Daha İyi Düşün Beyinine Bu Mesajı Yolla Yapacağım,Düzelteceğim,Olacak Bunu Denemelisin..

Konsantreni Topla Sınava Girdiğin An Hiç Kimse Hiç Birşey Gelmesin Aklına Sadece Sınav Sınavınla İlgilen Bırakma Konsantreni Dağıtacak Şeyler Düşünme Ve De Yapma..

Moralini Neden Bozuyosun Anlamadın Onlara Göre Basit Olabilir..
    Takma Onların Basit Diyişine Ve Kendi Kendine Deki 1.Sınavda Oladı 2.Sınavda Olur Daha İyisini Yaparım...

Bunları Dene Ve Moralini Bozma:rolleyes:;)
  • ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    Yardım bekliyorsan neden ''Biliyorum, düzelmeyecek.'' diyorsun? Bu biraz çelişkili değil mi?
    Bir anda olacak bir şey değil bu. Ancak üzerine gidersen daha iyi sonuçlar alabilirsin, neden olmasın?
    Heyecan ve korku genelde yeterince hazır olmamaktan kaynaklanır. Bazen de yapısal bir şey sanırım. Bir tür alışkanlık.
    Sen kendi beyninde olayı bitirmelisin.
    ''Evet, ben çalıştım. Gerçekten iyi çalıştım ve elimden geleni yaptım. Sonucun iyi olması için de sınavda elimden geleni yapacağım.'' demelisin. Ayrıca sınavdan sonraki şu sinir bozucu şahısları unut lütfen:)
    Herkes aynı şartlarda sınava hazırlanmıyor, aynı kapasiteye , sınav anında aynı psikolojiye sahip değil. Bu yüzden kendini arkadaşlarınla kıyaslama. Onlarla bir tutma kendini. İyi geçti diye iyi puan alacaklar diye bir şey de yok.
    Güven, kendine güven...
    Sen düzelmeyecek dersen evet, haklısın düzelmez. Bizden yardım istemenin anlamı da kalmaz.
    Rahat ol ve inan..
    Başarılar ..
  • Sayfayı Paylaş