Hız aşırtılmış AMD Radeon HD 6850 Duellosu – HIS ve MSI karşı karşıya

Konu 'İnternet, Network, Donanım' bölümünde Moderatör Gül tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Gül

  Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  3 Kasım 2009
  Mesajlar:
  2.216
  Beğenileri:
  973
  Ödül Puanları:
  0

  AMD Radeon HD 6850, 960 çekirdekli Barts PRO yongası ile fiyat performans sınıfında nVidia’nın GTX 460 modeline karşı oldukça güçlü bir alternatif olarak çıkmıştı. Fakat kartın 5 aydır piyasada olmasına karşın, nVidia GTX 460 SE ve daha yeni olan GTX 550 Ti modeli ile bu kartın tahtını sarsmayı başardı.

  Kartın albenisini artırmaya yönelik, yeni hız aşırtılmış versiyonları da lanse ediliyor. Çeşitli soğutucular ile fabrika çıkışlı olarak hız aşırtılan modeller performansları ve kullanışları ile oldukça makuller.

  Şimdiki incelemede HIS 6850 IceQ X Turbo ile MSI R6850 Cyclone II Power versiyonları ele alınacak.

  HIS kartı üzerindeki tüm bileşenleri en iyi kalite kullanarak yerleştirmiş. Katı güç kontorlcüleri ve katı kapasitörler verimi ve stabiliteyi en üst seviyeye taşıyor. Kartın çekirdek frekansı 820 MHz ve bellek frekansı da 4400 MHz olarak belirlenmiş.

  MSI’ın ürettiği bu kart şu an Radeon HD 6850 modelleri içinde en üst seviyede olan olarak biliniyor. Cyclone II soğutucusunun yanı sıra Super kristal metal faz kontrolcüsü ile Japon yapımı katı kapasitörler kartın stabilitesini artırmaya yönelik hoş detaylar olarak göze çarpıyor. Çekirdek ve bellek frekansları sırasıyla 860 MHz ve 4400 MHz olarak ayarlanmış.

  Testler;
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Sıcaklık testleri
  [​IMG]
  Hız aşırtma
  [​IMG]


Sayfayı Paylaş