Hristiyanların özel bayramları ve almanca yazılışı

Konu 'Almanca 9. Sınıf' bölümünde esrabasak tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. esrabasak

  esrabasak Üye

  Katılım:
  8 Mart 2009
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Arkadaşlar rica etsem Hristiyanların özel bayramları ve almancası hakkında yardımcı olabilir misiniz ?
  :)
 2. !!emine!!

  !!emine!! Üye

  Katılım:
  20 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  532
  Beğenileri:
  629
  Ödül Puanları:
  94
  Yer:
  Istanbul
  özel bayramları
  paskalya
  Hıristiyanların Hz. İsa’nın dirildiğine inandıkları gün yaptıkları bayram. Her yıl Mart ayının 14. gününü izleyen Pazar günü, hıristiyanlara göre Hz. İsa’nın dirildiği gündür. Bugün, İsa’nın yeniden yaşama geçtiğine inanılır ve büyük bayram yapılır. İlkbahara doğru kutlanan bu bayram, her yıl sonbaharda ölüp ilkbaharda dirilen Sümerlerin Temmuz, Eski Anadolunun Attis ve Agdistis, Yunanlıların Adonis inançlarından gelmedir. Bu bayram da hıristiyanlığın putperestlere verdiği tâvizlerden biridir. Yahûdi geleneğiyle de irtibat kurulabilir. Şöyle ki, Yahûdiler de her yıl, aynı adla, dinsel gök ayının –ki bu, dini takvimlerinin birinci ayıdır- 14. gününde Mısır’dan çıkışlarını kutlamak için bayram yaparlar. Hıristiyanlar, paskalyayı baş bayram saymışlar ve bir çeşit bayramlar takviminin temeli olarak tespit etmişlerdir. Katolik takviminde bayram günleri her yıl aynı güne düşmediğinden bütün katolik bayramları paskalyaya göre hesaplanır.

  Noel
  Hristiyanların Hz. İsa‘nın doğum günü dolayısıyla kutladıkları bayram; bu bayramın kutlandığı zaman süresi; Miladi yılı Ocak ayının birinci gününün gecesi; Milad; Hz. İsa‘nın doğumu kabul edilen gün. Bu günü esas alan takvime ise Milâdi takvim denir. Hristiyan inancına göre evrenin nuru olan Hz. İsa’nın doğum gününü 25 Aralıkta kutlamanın, papaların kış gündönümü törenlerine bağlı bulunanları bundan vazgeçirmek amacına yönelik olduğu söylenir. 25 Aralık Hristiyan kiliselerinin hepsi tarafından Hz. İsa’nın doğum günü törenleri olarak kutlanır. Katolik (Latin) kilisesi 25 Aralık, Ortodoks kiliseleri ise IV. Yüzyıldan itibaren bu tarihi benimsemişlerdir. Katolik kilisesi bu günü, birincisi gece yarısı; ikincisi güneş doğarken; üçüncüsü ise sabah olmak üzere üç missa (ayin) tertipleyerek kutlar.

  Cadılar bayramı
  Gözü, göz çukurundan çıkmış ve yanağına sallanmış, yüzü kan içinde, üstü başı param parça ve elinde bir baltayla derinden gelen bir çığlık irkiltir basit birkaç şey almak için uğradığınız markette, Veya birbirinden garip binbir çeşit maskeler. Evlerin bahçelerinde topraktan çıkmaya çalışan ‘zombi’ yaratıklar, kapılarda ise çoğu zaman örümcek ağı görüntüsü veren pamuksu iplikler, Açtığınız hemen her kanalda insanları öldürerek kendilerince adelet sağlayan eli bıçaklı yaratıklar, İçi oyulmuş, ağız-burun-göz çizilmiş büyüklü küçüklü ‘pumpkin’ler (balkabağı), Ekim ayının sonuna doğru yaşamı hareketlendirir. Ve anlarsınız; hayattaki bu heyecanlı değişimin nedenini, “Cadılar Bayramı”(Halloween) yaklaşmıştır.
  Tarihi çok eskilere dayanan Halloween, Katolik Kilisesi’nin çıkarttığı ve “Azizlerin Gecesi” (All Hallows Eve) anlamındadır. Yeni yılın başlangıcı olarak kabul edilen 1 Kasım’dan 1 gün önce (arife günü) kutlanır. Yazın bitmesi, karanlığı temsil eden soğuk kışın gelmesi anla,mına gelir Halloween. Bu dünyadan göçme, toprağa geri dönme olarak da yorumlanır. Ölümü anlatan toprağa dönme hadisesi sonradan cadıların, kötü ruhların toprakla birlikte kaybolması olarak anlamlandırılmış ve ‘Cadılar Bayramı’ olarak şekillenmiştir.

  Günümüzde Halloween bazı Batı Avrupa ülkelerinin yanısıra genellikle İrlanda, Amerika, İngiltere, Kanada ve Porto Riko’da kutlanır.


  Bunların almancasını mı istiyorsunuz?
  esrabasak bunu beğendi.
 3. esrabasak

  esrabasak Üye

  Katılım:
  8 Mart 2009
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  teşekkür ederim. Evet almancası :)
 4. *.Sinnlos Ein Sturm.*

  *.Sinnlos Ein Sturm.* Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  16 Nisan 2010
  Mesajlar:
  905
  Beğenileri:
  6.732
  Ödül Puanları:
  0
  Ostern als Christen. Jesu Auferstehung glauben die ihre Festtagen. Jedes Jahr der 14. März am folgenden Tag am Sonntag, nach Christen Hz. Jesus wurde von den Tagen angehoben. Heute ist das große Fest der Christus geglaubt, um wieder zum Leben zu übergeben. Dieses Fest wird gefeiert bis zum Frühjahr, Herbst, sterben jedes Jahr im Frühling, auferstanden sumerischen Juli und Agdistis alte anatolische Attis, Adonis der Griechen kommen aus religiöser Überzeugung. Dieses Fest ist eines der Zugeständnisse, die die Heiden des Christentums gegeben. Jüdischen Tradition auch kontaktiert werden. Das heißt, die Juden jedes Jahr mit dem gleichen Namen, der Himmel, der religiösen, religiösen Kalendern, ist der erste Monat-14 aus Ägypten zu feiern das Fest der Ausgänge zu tun. Christen, Leiter Osterferien als Grundlage der Kalender Feiertage gezählt und haben festgestellt, eine Art. Herbst, wenn nicht am selben Tag in der katholischen Kalender der Feiertage jedes Jahr ist die österliche alle katholischen Feiertage berechnet.

  Christen Weihnachten. Deshalb feiern das Fest von Christi Geburtstag feierte an diesem Feiertag Zeitraum, der erste Tag des Monats Januar, die Nacht des Jahres der Gnade, Milad; Hz. İsa gilt als die Geburt Jesu Tag. Dies ist auf dem Gregorianischen Kalender im Kalender aufgerufen wird. Nach dem christlichen Glauben, wie das Licht des Universums. Am 25. Dezember, Jesu Geburtstag zu feiern, zu entmutigen Wintersonnenwende Zeremonien Papst es für den Zweck dieser sagte zu verbinden. 25. Dezember Hz von allen christlichen Kirchen. Zeremonien gefeiert als der Geburtstag von Jesus. Katholischen (lateinischen) Kirche am Dez. 25, die IV der orthodoxen Kirchen. Von einem Jahrhundert diese historische angenommen. Dieser Tag der katholischen Kirche, die erste Hälfte der Nacht, die zweite steigt die Sonne, der dritte Morgen in drei missa (Ritual) feiert der Ausarbeitung.

  Umarım işine yarar...
  ata45ata, K!Ng.$AVROT!N*g, esrabasak ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
 5. esrabasak

  esrabasak Üye

  Katılım:
  8 Mart 2009
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Çok teşekkür ederim yardımlarınız için :)
 6. weysi

  weysi Üye

  Katılım:
  18 Aralık 2010
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Hristiyan ülkelerde değil ayni zamanda Japonya,Tayland veya Cin gibi bambaşka dinlere sahip olan ülkelerde de kutlanmazdi.Bu dünya nin ve tüm insanlığın ortak bir bayramıdır ve özeldir
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş