ib bursu..

Konu 'YGS - LYS Destek' bölümünde MaviGöz-// tarafından paylaşıldı.

1. MaviGöz-//

MaviGöz-// Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    0

IB BURSLARI
    Uluslar arası Bakolarya Programı (IB) 16-19 yaş grubu öğrenciler için uluslararası düzeyde üniversiteye giriş sağlayan bir diplomadır. Bu diploma programı genelde 11. ve 12. sınıfı kapsar. 9. ya da 10. sınıfta IB Diploma Progr***** hazırlık düzeyinde eğitim verilebilir. Program Türk Eğitim Sistemi'ni kapsasa da, farklılıklar gözetebilir. İngilizce , İspanyolca ve Fransizca dillerinde diploma verilir.

UB Diploma Programı, her biri çeşitli seçenekler sunan başlıca altı ders grubundan oluşur. Bunlar Standart Seviye (Standard Level) ve İleri Seviye (Higher Level) diye sınıflandırılır. Aralarındaki fark o ders için iki senelik programda ayrılan zamandır ve ders içerikleridir. Öğrenciler genelde 3 standart seviye ve 3 ileri seviye olmak üzere 6 dersi de kendileri seçer. Birinci grup, Ulusal dilde, diğer gruplar İngilizce, Fransızca ya da İspanyolca verilmektedir.

1.Grup (Dil A=Ana Dil ve Edebiyat) :Türkiye'deki Türk okulları için Türkçe dersleridir.

2.Grup (Dil A2 veya B veya Dil AB Başlangıç=Yabancı Dil Dersleri): Çeşitli dillerde seçmeli derslerdir. İngilizce, Fransızca, Almanca veya İspanyolca olabilir.

3.Grup (İnsan ve Toplum Bilimleri): İşletme ve Yönetim, Ekonomi, Coğrafya, Tarih, İslâm Tarihi, Küreselleşen Toplumda İletişim Teknolojisi (ITGS), Felsefe, Psikoloji, Sosyal Antropoloji ve Türk Sosyal Bilimler gibi dersler yer almaktadır. Ancak öğrencinin, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı Fen Bilimleri Alan Diploması alabilmesi için bu grupta çoğunlukla Fizik dersleri alınmaktadır. Türkçe-Matematik alanında okuyan öğrenciler ise birleştirilmiş Coğrafya, Tarih ve Felsefe dersleri alabilirler.

4.Grup (Deneysel Bilimler): Bu gruptaki dersler Biyoloji, Kimya, Fizik, Çevre Sistemleri ve Tasarım Teknolojisi'dir. Derslerin içeriğinde teorik bilgiler kadar deneysel uygulamalar da vardır.

5.Grup (Matematik): Matematik, Matematiksel Yöntemler, Matematik Çalışmaları ve İleri Düzey Matematik derslerini içerir. Derslerin içeriği öğrenciye matematiksel düşünceyi kavratmak ve kendisine üniversite eğitimine yardımcı bilgiler sağlamaktır.

6.Grup (Güzel Sanatlar ve Seçmeli Dersler): Bu grupta Görsel Sanatlar, Müzik ve Tiyatro yer almaktadır. Buradaki derslerin içeriği okuldan okula değişse de, öğrenci eğer Fen Bilimleri Alan Diploması alacaksa, bu grupta Biyoloji dersleri seçebilir.

http://www.kocschool.k12.tr/tr/home/allnews/news/11-01-03/-3876650322.aspx
    vulnerable bunu beğendi.
  2. MaviGöz-//

MaviGöz-// Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    0
    İB burslarını almayı düşünüyorum ama ücretliymiş. Bir de verdiğim adresteki telefon numarasına ulaşamadım bir türlü. Eger bulan varsa bilgilendirebilir mi ? Acil.. Çünkü 14 ocakta teslim edilmesi gerekiyormuş =/
  3. Dreamer*

Dreamer* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.971
    Ödül Puanları:
    0
    Birşey dicem.. Ne olucak şimdi sana bu derslerimi vericekler ?
  4. MaviGöz-//

MaviGöz-// Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm. evet öyleymiş. Tabi kayıt yaptırabilirsem :)
  5. Dreamer*

Beğenileri:
    1.971
    Ödül Puanları:
    0
    İstanbulda veriyorlar herhalde ?

Ücreti ne kadarmış.. ?

Telefon numarasınıda göremedim ben :c
  6. MaviGöz-//

MaviGöz-// Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    0
    İlk 2 sorunun cevabını ne yazık ki bilmiyorum.

Damla Erkiner

IB Diploma Programı

CAS Koordinatörü

0 216 585 63 04

Telefon numarası olarak bunu vermişler :/
    Ama ulaşamadım ben.
  7. Dreamer*

Beğenileri:
    1.971
    Ödül Puanları:
    0
    Hımm.. :rolleyes:

Numaraya bakılırsa İstanbul'da..

Peki araştırdınmı sen bunu ? Kim önerdi ?
  8. MaviGöz-//

MaviGöz-// Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    0
    mbs.meb.gov.tr

Bu adrese üye olmamızı sınıf hocası söylemişti.

Bende baktım. Burs sınavlarıyla ilgili bilgilerde veriliyordu :c
    vulnerable bunu beğendi.
  9. Dreamer*

Beğenileri:
    1.971
    Ödül Puanları:
    0
    Hımm evet bizede bugün önerdi o siteyi.. daha üye olmadım ama..

ama bence bi okulada danış, rehber öğretmenlerine falan..

Gerçi meb yapıyorsa yanlış olmaz ama =p :D
  10. MaviGöz-//

MaviGöz-// Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    0
    :D

Tamam haberleşiriz : ) Ayh umarım dogrudur. Çünkü bu burs`un imkanları olaganüstü :rolleyes:

Sayfayı Paylaş