İlginç Tasarım Resimleri

Konu 'Teknoloji ve Tasarım' bölümünde (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) tarafından paylaşıldı.

 1. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

  (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  738
  Beğenileri:
  404
  Ödül Puanları:
  63

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  Alıntıdır
  elife21, benqiSu, Bé$!kT@$ ve diğer 26 kişi bunu beğendi.
 2. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

  (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  738
  Beğenileri:
  404
  Ödül Puanları:
  63
  [​IMG]

  Gizli elektrik prizi

  Gizli olan priz değil prize koyduğunuz. Priz görünümündeki bu saklama alanı değerli eşyaları gizlemek için yapılmış.


  Kıyafetleri giymeden deneyin

  New York'taki Bloomingdales dükkanında yeni bir teknoloji test ediliyor. Müşteriler aynanın önüne geçip istedikleri giysinin üzerlerinde nasıl durduğunu görebiliyorlar. Kıyafet denemeyi bir ölçüde hızlandıracak bu uygulama 3 boyutlu kıyafet görsellerini ayna benzeri bir ekrana yansıtıyor karşısına geçenler kıyafeti giymiş gibi kendilerini görüntüleyebiliyorlar.


  [​IMG]


  Kaşıkla Karıştırmaya Son
  Ilginç buluşlara bi kaç örnekte benden


  no more spoon

  Florian Dussopt tarafından dizayn edilen bu bardak çay şekerini karıştırma işini kaşık yerine kendisi yapıyor. Bardağı bizzat sallayarak içindeki seramik top sayesinde şekerin karışmasını sağlıyorsunuz. İnce belli bardakta çay içmek için kaşıkla karıştırılırken çıkan sesi duymanın keyfi bambaşka o ayrı.


  [​IMG]

  Güneş Enerjili Laptop


  Tasarımcısı Nikola Knezevic olan bu laptop üzerindeki güneş panelleri sayesinde şarj sorunumuzu pratik bir şekilde çözeceğe benziyor...


  [​IMG]

  [​IMG]
  benqiSu, Rotring Tikky, Esarre_Timm ve diğer 17 kişi bunu beğendi.
 3. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

  (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  738
  Beğenileri:
  404
  Ödül Puanları:
  63
  Nanoteknolojik telefon

  Son yıllarda nanoteknoloji hayatımızın hemen her alanında kendini göstermeye başladı. Nokia araştırma merkezi bu alanda çalışmalara hızla devam ederken bize geleceğin cep telefonları hakkında ipuçlarını vermeye başladılar. Nanoteknoloji ile üretilecek olan Morph isimli bu telefonun materyali esnek farklı şekillere dönüşebilen ama aynı zamanda da oldukça sağlam. Şimdilik hala araştırma ve geliştirme aşamasında olan bu telefon çok yakın yıllarda son kullanıcıya ulaşacak gibi görünüyor.


  [​IMG]

  Sileceksiz Cam

  Leonardo Fioravanti tarafından tasarlanan bu cam dört katmandan oluşmakta. Birinci katman (havayla temas halindeki) güneş ışınlarını filtreliyor ve suyu uzaklaştırıyor. İkinci katman cam üzerindeki tozların kenarlara doğru itilmesini sağlıyor. Üçüncü katman cam üzerindeki tozu algılayıp ikinci katmanın harekete geçmesini sağlıyor. Ve son olarak dördüncü katman ise tüm bu mekanizmanın elektrik enerjisini sağlıyor. Nanoteknoloji ürünü olan bu camın seri üretimi 5 yıl içerisinde başlayacak gibi gözüküyor...


  [​IMG]


  Masaüstü robotu


  Masa üstünüz ya da kısacası kuru olan tüm düz çalışma alanların üzerindeki her türlü kırıntıyı pisliği çekiveriyor! İçine ek ürün olarak kir poşeti konulmamış dolduğu zaman ağzını açıp boşaltmanız yeterli. Pille çalışıyor çok kullanışlı!


  [​IMG]

  Şişirilebilen hoparlörlü koltuk

  Hem müzik dinleyip hem de rahat bir koltukta oturmak isterseniz bu koltuk tam size göre. İstenildiğinde şişirilip üstüne oturabilir istenildiğinde indirip kenara koyabilirsiniz. Koltuğun üst kısmına monte edilmiş hoparlörler tam iki kulağa göre ergonomik olarak tasarlanmış. Dilediğinizde ipod ya da mp3 çalarınıza takabilirsiniz.


  [​IMG]

  Esnek Askılar

  Klasik şekilli askılardan sıkılanlar için düşünülmüş tasarımlar. İstediğiniz şekle sokup istediğinizi asabildiğiniz askılar sayesinde dolabınızı klasik bir havadan kurtarabilirsiniz.


  [​IMG]
  benqiSu, Rotring Tikky, Esarre_Timm ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
 4. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

  (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  738
  Beğenileri:
  404
  Ödül Puanları:
  63
  Evet Görsel Açıdan Çok Güzel :rolleyes:
  harry261, Bü$rA_124, goncam_92 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
 • (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

  (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  738
  Beğenileri:
  404
  Ödül Puanları:
  63
  Kağıt Tartı

  Kağıttan biraz daha kalın olan bu tartının en büyük özelliği katlanıp saklanabiliyor olması ve tabiî ki inceliği. Banyoda varlığını bile fark etmeyeceğiniz bir tartı tarafından tartılıyor olmanız an meselesi. Mp3 ya da radyo dinleyip film bile izleyebildiğimiz banyolarımızda artık bu su da geçirmeyen tartı sayesinde kilomuzu da öğrenebileceğiz.


  [​IMG]

  Pilsiz Çalışan Radyo


  insan gücüyle çalışan bu radyonun kolunu birkaç kere çevirmekle yaklaşık bir saatlik enerji depoluyorsunuz. Bu ilginç radyo ile dilerseniz cep telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. Aynı zamanda led ışık acil durum sireni de ekstra özellikleri.


  [​IMG]

  Parlayan Golf Topu


  24 saat golf oynamak isteyenler için.


  [​IMG]

  Ses Geçirmeyen Pencereler


  Çift camlar pimapen isocam... vs yeni değil. Bu camlar standart camlara göre hem ısıyı daha iyi koruyorlar hem de sesi daha az geçiriyorlar. Sesin gelmesinin nedeni camın ince olmasından çok camın titreyen bir yapısı olması. Sesi durdurmanın yolu araştırmacılara göre titreşimi önlemek. Bunun için yapılan bir çalışmada camın esnek olması sağlanmış. Eklenmiş özel parçalar sayesinde cam esneyerek titreşimi yani sesi önlüyormuş. bu parçaların transparanlaştırılması için çalışmalar devam ediyormuş ve görünen o ki 5 yıl içinde satışa çıkması öngörülüyormuş.


  [​IMG]

  Kaydıraklı bina

  [​IMG]
  benqiSu, Esarre_Timm, KaRaMBoL ve diğer 13 kişi bunu beğendi.
 • (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

  (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  738
  Beğenileri:
  404
  Ödül Puanları:
  63
  Telefon açan bitkiler

  NYU Üniversitesi'nin üzerinde çalıştığı çalışma bitkilerin sahiplerini aramasına izin veriyor. Bitkiniz susuz kaldığında bunu belirlenmiş bir numarayı arayarak size haber veriyor. Belirlenmiş ses dosyası size dinletiliyor ve gelişmelerden haberiniz oluyor. Aslında çok basit olabilecek bu fikir canlı ama konuşamayan bitkileri anlamak için oldukça enteresan bir yöntem.


  [​IMG]

  Kurşun geçirmez ceket

  Kurşun geçirmez ceket dendiğinde aklıma hep polislerin giydiği o kalın kıyafetler gelirdi. Fakat görünüşe göre artık bu kadar kaba ve hantal şeylere gerek yok. Bir çok bilim-kurgu filmi de gelişmelerin bu şekilde olacağını sanırım düşünememiş. Bu ceket kurşun geçirmiyor bıçaklanmayı önlüyor ve sadece 3 kilo.


  [​IMG]

  Koltuklu alışveriş sepeti

  İşten çıktınız çok yorgunsunuz süpermarkete gidip alışveriş yapmanız gerekli. Yapmanız gereken tek şey bu alışveriş sepetinden edinmek. Neden mi? Resimde de görüldüğü gibi yorulduğunuzda oturup dinlenebiliyorsunuz...Tembel alışveriş severler için.

  [​IMG]

  Kendini temizleyen kıyafetler


  Amerikan ordusu için geliştirilmiş. Haftalarca yıkamanıza gerek olmayan özel bir kumaş. Bekarlar için iyi haber.

  [​IMG]

  Sihirli Mum

  Japonlar her şeyin teknolojisini geliştire dursun bizler uzaktan da olsa takip etmekten ve hayret etmekten geri kalmıyoruz. Şimdi de LCD mum geliştirmişler. Yapmanız gereken sıradan bir mum yakmakla aynı tabiiki özel bir kibritle ...


  [​IMG]
  benqiSu, Esarre_Timm, :::SanDora::: ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
 • (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

  (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  738
  Beğenileri:
  404
  Ödül Puanları:
  63
  Kadınlar için koruma ceketi

  Bayanları saldırılardan korumak için tasarlanmış bir ceket. Hemen elin altındaki kumandayla yönetilen bu ceket kendisini tutana elektrik şoku veriyor.


  [​IMG]

  Kurabiye bardağı

  Hem kahveyi hem kurabiyeyi bir arada taşımak için yapılmış olmalı. Eğlenceli.


  [​IMG]

  Isıtmalı pantolon


  Sizi bilmiyorum ama kış aylarında beni sıkıntıya sokan detaylardan birisi sabah sıcak yorgandan çıkıp buz gibi pantolonu giymek. Bu pantolonda bacaklarınızı ve ellerinizi koruyan ısıtıcıları var. Uzaktan kontrol edebildiğiniz ısı kontrol kumandası işi daha bir kolaylaştırmış. Harika değil mi?


  [​IMG]

  Büyüyen Ayakkabılar

  Çocukların ayaklarının ne kadar büyüdüğü malum. Ne kadar sık ayakkabı almak gerektiği de. Inchworm isimli bir ayakkabı şirketi 3 numarayı aynı anda kapsayan bir ayakkabı(lar) yapmış.

  [​IMG]

  Enteresan bir yatak

  Çalışma masanız ve yatağınız. Enteresan değil mi?


  [​IMG]
  Süper_Zeka, benqiSu, Esarre_Timm ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
 • (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

  (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  738
  Beğenileri:
  404
  Ödül Puanları:
  63
  Serinleme Zamanı

  Kışın USB ile elimizi ayağımızı sıcak tutan eldiven ve terlikler kahvemizi ısıtan kupalardan sonra işte asıl bu mevsimde gerekli olan bir ürün daha. Bu fanlı gömlek USB 'den aldığı güçle fanı çalıştırıp sizi serinletiyor. Peki " benim USB takacak bir yerim yok ben bunu yolda yürürken de takacağım " diyorsanız o zaman dört adet kalem pil işinize yarayabilir. Tek sorun çıkan ses ve gömleğinizin biraz kabarık durması olacaktır.

  [​IMG]

  Tekerlekli sandalye kullananlar için araba


  Tekerlekli sandalye kullanan insanların arabaya tek başlarlına binmesi çok zordur. Kendilerini sandalyeden kaldırarak yan tarafa atmaları gerekir. Sitenin dilinden tam olarak bu arabanın ne özellikleri olduğunu anlamak zor fakat pratik bir araç gibi görünüyor. Üstelik sevimli.


  [​IMG]


  Isıtıcılı dağ kıyafeti


  3 seviyeli ısıtıcı sunan bu kıyafet sayesinde soğuk artık problem değil. Pille çalışan bu kıyafetin fiyatı biraz tuzlu ama (600USD) ama ileride soğuğu o kadar da dert etmeyeceğimize iyi bir işaret. Ne gerek var ki 5 kat giyinirim demiyorsanız iyi bir alternatif olduğu kesin.


  [​IMG]

  El ısıtıcısı

  Soğuk havada dışarıda oturuyorsunuz elleriniz doğal olarak üşüyor. İşte bu eldivenleri USB port'a takarak ellerinizi sıcak tutabiliyorsunuz.

  [​IMG]

  Kar topu makinesi


  Kartopu yaparken elinizin donmasından mı şikayetçisiniz. Yoksa hayır ben eldiven kullanıyorum mu diyorsunuz? Peki eldiven kullandığınızda istediğiniz gibi kar toplarını şekillendirebiliyor musunuz? Eğer hem ellerim donmasın hem de havada istediğim gibi dağılmadan giden kar topları yapmak isterim derseniz bu alet tam size göre. Dondurma kaşığına benzeyen bu alet hem çok sıkı hem de çok düzgün kar topları yapmanıza imkan veriyor.

  [​IMG]
  torun2, benqiSu, Esarre_Timm ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
 • (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

  (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  738
  Beğenileri:
  404
  Ödül Puanları:
  63
  El kullanmadan şemsiye


  Elinizi kullanmadan taşıyabileceğiniz bir şemsiye. Birkaç kez elim doluyken gerçekten böyle bir şeye ihtiyaç duydum. Mesela eşinizin elini tutuyorsunuz diğer elinizde çanta. Süper.

  [​IMG]

  Anahtarı unutma derdine son


  Artık anahtarımı unuttum ah bu kapıyı açmak için gereken şifre neydi derdine son! Sadece parmağınızı göstererek kapınızı açabileceksiniz.Film sahneleri gerçek oldu diyebiliriz. Üstelik 25 tane ayrı parmak izi için hafızası var. Yanılgı ihtimali ise milyonda bir. Fikir çok yeni olmasa da teknoloji oldukça başarılı...


  [​IMG]

  Makyaj gözlüğü

  Çünkü gözlük gözünüzdeyken makyaj yapamazsınız çıkardığınızda ise göremediğinizden yine makyaj yapamazsınız. Bu gözlük harika bir çözüm. İki gözünüz aynı numara olmasa bile gözlüksüz yapmaktan daha iyi bir netice alınacağı kesin.

  [​IMG]

  Uçak geliyor açın ağzınızı


  Çocukken anneannem beni uçak geliyor deyip kandırıp yedirmeye çalışırdı hatırlıyorum. Ya da çok anlatıldı hatırladığımı sanıyorum.Daha inandırıcı bir yol bu olsa gerek.

  [​IMG]


  Alıntıdırlar:D
  torun2, bbbbbbbb, benqiSu ve diğer 19 kişi bunu beğendi.
 • (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

  (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  738
  Beğenileri:
  404
  Ödül Puanları:
  63
  Dünyanın en kullanışlı elektronik kalemi

  İogear dünyada ilk defa normal bir kağıda yazdıklarınızı dijital ortama aktarabilen bir ürün geliştirmiş. bu ürünü diğerlerinden farklı kılan özel bir tablet ya da yüzeye ihtiyaç duyulmaması. normal fonksiyonlarına ek olarak bir verici içeren ve her türlü mürekkebin kullanılabildiği kalemle yazılırken kağıda tutturulan alıcı tüm el hareketlerini kaydederek metnin dijital ortama resim ya da metin olarak aktarılabilmesini sağlıyor.

  [​IMG]

  Kişisel su arıtma cihazı


  Cihaz suyun saflığını temizliğini ölçmekle kalmıyor; aynı zamanda morötesi ışınlar ile suyu dezenfekte ediyor.
  Cihaz suyun saflığını temizliğini ölçmekle kalmıyor; aynı zamanda morötesi ışınlar ile suyu dezenfekte ediyor.


  [​IMG]

  Origami ile ayakkabınızı şekillendirin.

  Catherine Meuter’in tasarladığı EIN/TRITT ayakkabı konsepti modern teknolojinin ayakkabı üreticilerini diğer bir boyuta taşıyabildiğini gösteriyor. Katlanabilen ve ayarlanabilen bu düz ayakkabı mo**** güçlendirilmiş bölümleri ile aynı zamanda şıklığı da beraberinde getiriyor. Kağıt katlama sanatı origami de olduğu gibi ayakkabıyı katlayarak taşıma ve üretim maliyetinde büyük ölçüde ekonomi yapılmış

  [​IMG]

  İlginç Kitaplık Tasarımı

  Hepsi birbirinden yaratıcı tasarım ve zeka ürünü icatlar... Yeni mucitlere fikir vermesi temennisiyle... İlginç yemek masası


  [​IMG]

  IŞIKLI ŞİŞ ve TIĞLAR

  Örgü örenler için gerçekten ilginç bir haber olsa gerek loş ışıkta da örgü örmeyi kolaylaştıran ışıklı şiş ve tığlar mevcut

  [​IMG]
  Esarre_Timm, KaRaMBoL, :::SanDora::: ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
 • Sayfayı Paylaş