İlk Adım

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde sumeyra tarafından paylaşıldı.

1. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0

O ilk adım!Beni hayata o sımsıcak kucağı,sevgi dolu bakışlarıyla hazırlayan kutsal insanla tanışmaya attığım korku dolu ilk adım...Onu tanımanın ilk heyecanının,küçük dünyama bıraktığı hafif korku bulantısından bahsediyorum.Henüz hissettiğim bu korkunun neye karşı olduğunu bilemezken sen çıkıyorsun karşıma!"Günaydın çocuklar!" diyorsun o güven dolu ses tonuyla.İşte böyle başlıyor her an büyümeye devam eden dünyamda kutsal bir yer edinişin öğretmenim!Sonra küçük seslerle renk katıyorsun hayatıma...Daha önce anlam veremediğim küçük harfciklerle anlam katıyorsun Dünya'ya bakışıma.Senin sabrınla,böyle küçük küçük atıyoruz adımlarımı o uzun hayat yoluna...

İnanmakta güçlük çektiğim ama bana sonsuz mutluluk veren hep orda biryerlerde oluşların kalıyor zamanla aklımın bir köşesinde...Tıpkı kulağıma küpe olan cümlelerin gibi...Aldığım her bir solukta söylediklerin gelir oluyor aklıma.Farkında olmadan yansıtıyorum seni hayatıma.Emek emek var ettiğin dağarcığıma,elimi her atışımda seni tutuyorum avuçlarım arasında bilgi tomurcuklarımla!Gün geliyor,seninle yürümeye başladığım bu yolda 'yol arkadaşları' edinmeye başlıyorum.Onlarla birlikte adımlarımın artık her yolda ilerleyebileceğini düşünüyorum hayatı küçümseyerek(!)Ve tökezlemeye başlıyorum öğretmenim olmadan yürüyebileceğimi sandığım o yolda.Ama sen öğretmenim,yine orda tam arkamda oluyorsun!Tam düşecekken destek oluyorsun sırtıma herzaman ki gibi! Nasılda başarıyorsun bunu! Nasılda hiç yılmadan sevgiye,bilgiye,ilgiye aç öğrencilerinin yanında olabiliyorsun her zaman...

Öğretmenimle atmaya başladığım ağır adımlarım hızlı hızlı ilerliyor zamanla.Adımlarımın hareketi ne kadar hızlanırsa hızlansın yolun başına dönüp baktığımda,bana yürümeyi öğreten öğretmenime her adımda teşekkür borçlu olduğumu unutmadan koşuyor olacağım bu hayat yolunda...

Etenqü^m, Akın^ım ...
    xxxxxxxx ve Özel Üye Esra bunu beğendi.
  2. Hera.

Hera. Kuşlara takılıp gidiyor aklım. Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    806
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.
    Çok hoş olmuş :)
  3. beni_bırakma

beni_bırakma Üye

Beğenileri:
    248
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık....
  4. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim..:)
  5. Özel Üye Esra

Özel Üye Esra Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    465
    Ödül Puanları:
    83
    Çok güzel olmuş.
    Emeğine sağlık.
    Bu yeteneğinin sonsuza dek sürmesi dileğiyle...
    sumeyra bunu beğendi.
  6. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağol canım benim...:)

Sayfayı Paylaş