İmdat...! Çeviri (İngilizceye)

Konu 'İngilizce 10. Sınıf' bölümünde rocker__ tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. rocker__

  rocker__ Üye

  Katılım:
  4 Ekim 2009
  Mesajlar:
  6
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  KIYASLANMAK
  Kıyaslanmaktan nefret ederim. Bence insanları kıyaslamak çok yanlış birşey. Çünkü herkesin özel olduğunu düşünüyorum. İnsanların tüm davranışları aynı olamaz. Zaten aynı olması da beklenmemeli. Herkes aynı olsaydı farklılık olmazdı. Bu durum hayatı sıkıcı yapardı. Bu nedenle insanları kıyaslamamalıyız. Herkesi olduğu gibi kabul etmeliyiz.


  "BENİM ZAMANIMDA" DİYE BAŞLAYAN CÜMLELER
  Büyüklerim çok kullandığı bu cümle beni d.li ediyor. Çünkü bu cümleyi kullanarak geçmişle bugünü kıyaslıyorlar. Bunuda yanlış buluyorum. Bu şekilde başlayan cümleleri annem ve babamda çok kullanıyor.Ancak anlamıyorlar ki zaman geçiyor. Zaman geçerken şnsanlarıda değiştiriyor. Hiçbirşey onların zamanındaki gibi kalmıyor. Bu nedenle bizimde onların yaşa.ına ayak uydurmamız mümkün olmuyor. İşte bu sebeplerden dolayı bu tarz cümleleri sevmiyorum.
 2. 1907fb1907

  1907fb1907 Üye

  Katılım:
  6 Mart 2010
  Mesajlar:
  301
  Beğenileri:
  215
  Ödül Puanları:
  0
  (1.)Comparison be
  I hate of being compared. I think something is very wrong to compare people. I think because everyone is special. The same can not be all the behaviors of people. Should not be expected to already be identical. If the differences were not the same as everyone. This situation would make life boring. Therefore, we should not compare people. As everyone must accept.

  (2.)"In my time," he began in the SENTENCE
  This sentence is so far a big blows my mind. By using this phrase because they compare with the past today. I find this too wrong. Starting sentences this way my mom and dad do not understand that time is passing too kullanıyor.Ancak. As time passes şnsanlarıda changes. They do not like anything at the time. Therefore, neither do we adapt to their life is not possible for us. Here is the sentence for these reasons that I do not like this style.
  nilüfer bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş