ingilizce dedektif hikayesi yazma

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde prenseslina tarafından paylaşıldı.

1. prenseslina

prenseslina Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar ingilizce dedektif hikayesi yazamadım yardım eder misiniz?

2. JonasBrothers

JonasBrothers Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Workbook 30

It was last year.We were on holiday when a burglar broke into our house.He went in through the door,but he didn't use force to open it.He took my computer,Dad's celiphone and Mum's jewels.We called the police.The police tack the fingerprints and loud out that our neighbours was guilty and took him into the prison.

Alıntıdır. :)
    peri12, siroz ve şeyma kocatürk bunu beğendi.
  3. Desert Rain.*

Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.920
    Ödül Puanları:
    0
    metin verirsen çevirebilirim (=
  4. saliha58

saliha58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    54. sayfa lütfen metini sevirirsen sevinirim :)
  5. polat_2323

polat_2323 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    bi tanede ben yazmıştım al

W.book sayfa 30

Night of a holiday. I'm having a lot of thieves in the neighborhood. I'm watching television the night came a sound side neighbor. Immediately, I looked at the camera from the computer. Thieves stole a neighbor's jewelry. I opened the door and jumped on top of one of the thieves. I have enough to beat the thief. Then, I ran to the other thief caught. I have enough to beat the other thief. Then, I called the cell phone police. They took me to jail criminals.

Bir tatil gecesiydi. Hırsızların çok olduğu bir mahallede yaşıyorum. Ben gece televizyon izlerken yan komşudan bir ses geldi. Hemen, bilgisayardan kameraya baktım. Hırsızlar komşunun mücevherlerini çalmış. Kapıyı açtım ve hırsızlardan birinin üstüne atladım. Ben hırsızı yeterince dövdüm. Sonra, ben koşarak diğer hırsızı da yakaladım. Ben diğer hırsızı da yeterince dövdüm. Sonra, Ben cep telefonla polisi aradım. Onlar suçluları hapse götürdü.
    peri12, Aybükee ve prenseslina bunu beğendi.
  6. peri özlem

peri özlem Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    This is the first business day of the week, those who have jobs, businesses are going. Orhan's a job that has for a long time of course but do not leave a good job does not want to go. Last week, the best job, had lost a dog to search. I thought this job was not as easy for him. To call a man a dog was more difficult to call. Is searching for a man would have, population records, from friends or their most recent work from the work begins, the trace were found. However, if you have lost a dog, was very difficult to find unless you are a rare species. Experience had shown it. Sometimes, it is calling the dog remembers how, could not get laughed at himself. There was a dog in his hand size image. This picture was actually a boy, a dog standing on two legs of the language exposure had given out. Golden yellow color, bright and with wavy hair, low-eared, white on the left to itch a Golden Retriever dog was that genus. Although a rare type of stray dogs looked so ordinary.Although a rare type of stray dogs looked so ordinary. Orhan was between him street by street, a picture showing people that the "name Bead, very valuable is a dog, you will be rewarded by the owner if you say no," he said. Some of my "lost dog will search among the people had better not do?" He even had out badly. Then, two days after a customer was looking for him, the job ended, the dog came home unhurt, he had reported to thank for the ****. He forced the money, said he was glad. In such cases, so that's the case ending in spontaneous, if the call passes through several days are over, the actual wage received was 10%. This was something like consolation for him.

alıntıdır...:D
    adigenes bunu beğendi.
  7. paylaşalım

paylaşalım Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    daha başka bilen var mı
  8. serap001

serap001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    This is the first business day of the week, those who have jobs, businesses are going. Orhan's a job that has for a long time of course but do not leave a good job does not want to go. Last week, the best job, had lost a dog to search. I thought this job was not as easy for him. To call a man a dog was more difficult to call. Is searching for a man would have, population records, from friends or their most recent work from the work begins, the trace were found. However, if you have lost a dog, was very difficult to find unless you are a rare species. Experience had shown it. Sometimes, it is calling the dog remembers how, could not get laughed at himself. There was a dog in his hand size image. This picture was actually a boy, a dog standing on two legs of the language exposure had given out. Golden yellow color, bright and with wavy hair, low-eared, white on the left to itch a Golden Retriever dog was that genus. Although a rare type of stray dogs looked so ordinary.Although a rare type of stray dogs looked so ordinary. Orhan was between him street by street, a picture showing people that the "name Bead, very valuable is a dog, you will be rewarded by the owner if you say no," he said. Some of my "lost dog will search among the people had better not do?" He even had out badly. Then, two days after a customer was looking for him, the job ended, the dog came home unhurt, he had reported to thank for the ****. He forced the money, said he was glad. In such cases, so that's the case ending in spontaneous, if the call passes through several days are over, the actual wage received was 10%. This was something like consolation for him. çevirebilirmisin?
  • ConTRoL

ConTRoL Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.326
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

This is the first business day of the week, those who have jobs, businesses are going. Orhan's a job that has for a long time of course but do not leave a good job does not want to go. Last week, the best job, had lost a dog to search. I thought this job was not as easy for him. To call a man a dog was more difficult to call. Is searching for a man would have, population records, from friends or their most recent work from the work begins, the trace were found. However, if you have lost a dog, was very difficult to find unless you are a rare species. Experience had shown it. Sometimes, it is calling the dog remembers how, could not get laughed at himself. There was a dog in his hand size image. This picture was actually a boy, a dog standing on two legs of the language exposure had given out. Golden yellow color, bright and with wavy hair, low-eared, white on the left to itch a Golden Retriever dog was that genus. Although a rare type of stray dogs looked so ordinary.Although a rare type of stray dogs looked so ordinary. Orhan was between him street by street, a picture showing people that the "name Bead, very valuable is a dog, you will be rewarded by the owner if you say no," he said. Some of my "lost dog will search among the people had better not do?" He even had out badly. Then, two days after a customer was looking for him, the job ended, the dog came home unhurt, he had reported to thank for the ****. He forced the money, said he was glad. In such cases, so that's the case ending in spontaneous, if the call passes through several days are over, the actual wage received was 10%. This was something like consolation for him. çevirebilirmisin?
    Genişletmek için tıkla...

Bu, kim işleri olanlar, işletmeler gidiyoruz haftanın ilk iş günü. Orhan ama tabii uzun bir süreden beri gitmek istemiyor iyi bir iş bırakmayın bir iş. Geçen hafta en iyi iş, aramak için bir köpek kaybetmişti. Bunu iş olarak onun için kolay değildi düşündüm. bir adam aramak için bir köpek daha aramak için zordu. Arkadaş veya iz başlar işten onların en son işten olurdu bir adam, nüfus kayıtları ararken bulundu mu. Ancak, bir köpek kayıp varsa, çok nadir bir tür olmadıkça bulmak zordu. Deneyim göstermiştir. Bazen bu köpek çağırıyor kendisi güldü alamadım nasıl hatırlıyor. elinde boy bir köpek vardı. Bu resmi bir çocuk, dil maruz kalma iki ayak üzerinde duran bir köpek dışarı vermişti aslında oldu. Altın sarısı renkli, parlak ve dalgalı saçlı, düşük kulaklı, bir Golden Retriever köpek kaşıntı için soldaki beyaz bir cins oldu. sokak köpekleri nadir bir türünü çok ordinary.Although belli olsa da sokak köpeklerinin nadir bir türünü çok sıradan görünüyordu. Orhan insanların gösteren bir resim, sokak onu sokak arasında idi "hayır derseniz adı Boncuk, çok değerli bir köpek, sahibi tarafından ödüllendirilir olacak" dedi. benim bazı "kayıp köpek iyisini yoktu insanlar arasında arayacak?" O bile, kötü oldu. Daha sonra, iki gün bir müşteri onu arıyordum sonra, iş sona erdi, köpeği eve sağ salim geldi, o için teşekkür bildirmişti ****. O, zorunlu bir parayı o memnun olduğunu söyledi. Arama birkaç gün bitti üzerinden alınan gerçek ücretin% 10 geçerse Bu gibi durumlarda, bu nedenle, kendiliğinden biten durumda that's. Bu onun için teselli gibi bir şeydi. çevirebilirmisin?

Karışık Oldu Sen Ayarlarsın Artık Karışık Yerleri :) (Çeviri Sitesinden Yaptım :D )...
    DraGon68, ingilizceci, Fro ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  • barbi::

barbi:: Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    perİ Özlem sen gerÇekten *****sin :):):):) asil sen ezİksİn :):)
  • Sayfayı Paylaş