ingilizce ders kitabı 54.sayfa çeviri acil !!

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde kübra.ups tarafından paylaşıldı.

 1. kübra.ups

  kübra.ups Üye

  Katılım:
  1 Aralık 2010
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  lütfen ingizlice ders kitabı 54.sayfa çevirisini yapar mısınız acill :)
 2. kübra.ups

  kübra.ups Üye

  Katılım:
  1 Aralık 2010
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  lütfen arkadaşlar çook acil
 3. nur_karaca

  nur_karaca Üye

  Katılım:
  31 Aralık 2009
  Mesajlar:
  28
  Beğenileri:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Banada Lzım :D

  yha lütfen banada yarına lazım orayı yazana kadar canım çıkıyo:D:rolleyes::p;):)
 4. Dmx-Dunya

  Dmx-Dunya Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  0
  54. Sayfanın Türkçeye Çevirimi (Ders Kitabı)

  "İngilizcesi:The war was not talking place under equal conditions. The occupying forces were fighting to take the land of another nation. They were large in number and they had strong modern weapons to fight with. They also took over the Ottoman Army and It is weapons. On The other hand the İstanbul governmet was under the control of the enemies. S9 he could not carry out his duties. Turkish people were tired and poor after long lasting wars. They could not get enough food to eat. They could not get enough weapons to fight with either.
  Buy they could not accept slavery. They chose to defend their land and to fight for their independence. Soon local struggles started all over the country. Turkish people were fighting with stones sticks showels and axes and with strong beliefs.
  It was hard to believe but good news was coming from Çukurova, Antep, Maraş, Urfa, Sarıkamış, Kars and Gümrü. The enemies were leaving the country.
  Finally the Turks drew away all the occupying forces with the Great Attack, Battle of the Chief Commander under the leadership of Mustafa Kemal on 30 th August 1922.

  Türkçesi:Savaş eşit koşullar altında meydana konuşuyor değildi. Işgal güçlerinin bir başka milletin arazi almak için savaşıyorlardı. Onlar sayısında büyük ve onlar ile savaşmak için güçlü modern silah vardı. Onlar da Osmanlı Ordusu devraldı ve o silah olduğunu. Öte yandan İstanbul governmet düşman kontrolü altında idi. S9 görevini yürütmek olamazdı. Türk halkı yorgun ve yoksul uzun süren savaşların ardından edildi. Onlar yemek için yeterli gıda alamadı. Yeterince silah ya savaşmak için alamadım.

  onlar kölelik kabul edemeyeceğini al. Onlar ve onların arazi savunmak için kendi mücadele yolunu seçti. Yakında yerel ülke genelinde başlayan mücadeleler. Türk halkı showels ve balta sopa ve güçlü inançları ile taşlar ile savaşıyorlardı.

  Ama inanmak zordu iyi haber Çukurova, Antep, Maraş, Urfa, Sarıkamış, Kars ve Gümrü geliyordu. Düşman ülkeyi terk ediyordu.

  Sonunda Türkler 30 Ağustos 1922 tarihinde Mustafa Kemal önderliğinde Başkomutan Büyük Taarruz, Battle ortadan tüm işgalci güçlerin çekti.


  Teşekür ederseniz sevinirim "

  [alıntı]

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

  Arkaşıma Tesekkür Ederim
  korkak, aylina, buse1997 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
 5. aylina

  aylina Üye

  Katılım:
  6 Ekim 2010
  Mesajlar:
  16
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  bizde sana saol :D
 6. korkak

  korkak Üye

  Katılım:
  21 Kasım 2011
  Mesajlar:
  32
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  yoo yanlış artık kaç sene önce yaptıysan bunu

Sayfayı Paylaş