İngilizce Ödevim Hakkında Yardımcı Olurmusunuz ?

Konu 'İngilizce 9. Sınıf' bölümünde qalatasaray37 tarafından paylaşıldı.

1. qalatasaray37

qalatasaray37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba Arkadaşlar Sizden Ödevim İçin Yardım İstiyorum. Yardımcı Olursanız Sevinirim. Konu Şu: Bir Restorant Sahibisiniz ve Zengin Bir Menünüz Var. Menüyüde Yazıcaz ( Çorbalar-İçecekler-Tatlılar Gibi Gruplara Ayırıcaz )Müşteri İle Partneri Arasında Geçen Bir Diyalog Yazmam Gerekiyor. Şimdiden Teşekkür Ederim.
  2. Moderatör Seher

Moderatör Seher Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    905
    Ödül Puanları:
    113
    Waiter{erkek} / Waitress{kadın} (Garson): Welcome, would you like to have menu? (hoş geldiniz, menü isterminiz?)

Amanda: Yes, please. (Evet lütfen.)

Barbara: Salads are very delicious in this place. (Buranın salataları çok lezzetli.) I’ll have salad with tuna. (Ben ton balıklı salata alacağım. ) You? (Ya sen?)

Amanda: I’m very hungry. (Ben çok açım.) I want mixed pizza. (Karışık pizza istiyorum.)

Barbara: I thought that you were trying to lose weight. (Kilo vermeye çalıştığını sanıyordum.)

Amanda: I tried to do but I can’t withstand dieting more than a few days. (Denedim ama birkaç günden fazla diyet yapmaya dayanamıyorum.)
    Waiter/Waitress: Can I take your orders? (Siparişlerinizi alabilir miyim?)

Barbara: Salad with tuna and diet coke please. (Ton balıklı salata ve diyet kola lütfen.)

Amanda: I want a large mixed pizza and diet coke. (Büyük boy pizza ve diyet kola istiyorum.)

Waiter/Waitress: Sure Miss. (Tabi efendim.)

Amanda: If I can’t lose weight till graduation ceremony, I will not be able to wear the dress I want in the ball. (Eğer mezuniyet törenine kadar kilo veremezsem, baloda istediğim elbiseyi giyemem.)

Barbara: You can not lose weight by being sorry and eating a large pizza. (Üzülerek ve büyük boy bir pizza yiyerek kilo veremezsin.) Try exercising. (Egzersiz yapmayı {spor yapmayı} dene.)

Waiter/Waitress: Here are your orders. (Buyrun siparişleriniz.)

Amanda: Hmm, this is so delicious (Hmm, çok lezzetli.)

Konuyla ilgili diğer ifadeler

Good appetite = Afiyet olsun
    Bread = Ekmek
    Dish = Tabak
    Fork = Çatal
    Spoon = Kaşık
    Knife = Bıçak (Knives = Bıçaklar)
    Napkin = Peçete
    Menü = Mönü
    Tatlı = Dessert
    Salt = Tuz
    Black pepper = Karabiber
    Red pepper = Kırmızıbiber
    Peppermint = Nane
    Thyme = Kekik
    Fish = Balık
    Chicken = Tavuk
    Steak / Beefsteak = Biftek (rare = az pişmiş, medium = orta pişmiş, well-done = iyi pişmiş)
    Grilled = Izgara (Izgarada hazırlanan yiyecekler içindir. Örn: Grilled meatball = ızgara köfte)
    Salad = Salata
    Coke / Cola = Kola
    Lemonade = Gazoz / Limonata
    Red wine = Kırmızı şarap
    White wine = Beyaz şarap
    ……… with lemon = Limonlu ………..
    ……. with ice = Buzlu ……..
    …….. without ice = Buzsuz ……….
    You can take drink from the bar while your table is being prepared = Masanız hazırlanana kadar bardan bir içki alabilirsiniz.
  3. Moderatör Seher

Moderatör Seher Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    905
    Ödül Puanları:
    113
    Başka bir örnek

Waitress: Good afternoon. Can I help you? (Garson: İyi günler. Yardım edebilir miyim?)

Client: Yes. Can I see a menu, please? (Müşteri: Evet, bir menü alabilir miyim lütfen?)

Waitress: Certainly, here you are. (Garson: Tabii ki, işte buyrun.)

Client: Thank you. What's today's special? (Müşteri: Teşekkürler. Bugünün spesyali nedir?)

Waitress: Grilled tuna. (arson: Izgara tuna (ton) balığı.)

Client: That sounds good. I'll have that. (Müşteri: Kulağa hoş geliyor. Ondan alayım.)

Waitress: Would you like something to drink? (Garson: İçmek için birşey ister misiniz?)

Client: Yes, I'd like a coke. (Müşteri: Evet, kola istiyorum.)

Waitress: (returning with the food) Here you are. Enjoy your meal! (Garson: (yemeklerle geri gelerek) Buyrun. Afiyet olsun.)

Client: Thank you. (Müşteri: Teşekkürler.)

Waitress: Can I get you anything else? (Garson: Başka birşey getirmemi ister misiniz?)

Client: No thanks. I'd like the bill, please. (Müşteri: Hayır, teşekkürler. Faturayı alablir miyim, lütfen?)

Waitress: That'll be $6.75. (Garson: 6 dolar 75 sent tutuyor.)

Client: Here you are. Keep the change! (Müşteri: işte, buyrun. Üstü kalsın.)

Waitress: Thank you! Have a good day! (Garson: Teşekkürler. İyi günler.)

Client: Bye. (Müşteri: Hoşçakalın.)

Sayfayı Paylaş